M jak morderca. Karol Kot – wampir z Krakowa

Nominacja w plebiscycie 2019
Przemysław Semczuk Wydawnictwo: Świat Książki literatura faktu
Świat Książki
Kraków lata 60. XX w. literatura faktu milicja okrucieństwo PRL psychopata reportaż reportaż śledczy seryjny zabójca śledztwo
literatura faktu
Inne

To moja druga książka Pana Przemysława Semczuka. „Cyklon” jest świetną książką, trudną. Tematyką mocno się różni od „M jak morderca. Karol Kot – wampir z Krakowa”. Tutaj dostajemy bardzo dokładną historię Karola Kota.

Autor odwalił kawał dobrej roboty. Przestudiował mnóstwo dokumentów, docierał do świadków tamtych wydarzeń. Nie wiem czy zdajemy sobie sprawę z tego jak...

Kolejna książka pana Semczuka o tematyce true crime, która trafiła w moje ręce :) Autor szczegółowo zagłębia się w historię, zapoznajemy się z sylwetką mordercy i społeczeństwa, które opanowała żądza krwi. Trudno się dziwić, przeciętnemu Kowalskiemu ciężko zrozumieć postępowanie tego młodego człowieka. W książce pojawiają się dokumenty sądowe, prywatna korespondencja i...

Jednocześnie dobra i straszna...

Świetnie przedstawiona historia krakowskiego mordercy. Kocham taką tematykę książek, a autor naprawdę szczegółowo zagłębia się w tę historie. Bardzo przyjemnie się czytało, mam ochotę na więcej książek tego autora!

Na półkach: , , , ,

Warto zwrócić uwagę na tego autora. Byłam zachwycona sposobem, w jaki Semczuk oddał się tej sprawie. Przez cały czas miałam wrażenie, że pochłonęła go ona całkowicie i że autor dawał z siebie wszystko, co przekładało się na ogólny odbiór reportażu.
Książka jest świetnie napisana. Czyta się ją szybko i z zapartym tchem. Dopiero po jej skończeniu zorientowałam się, jak mało...

Daję 8 tylko dlatego, że nie przepadam za reportażami. Tematyka jak wiadomo do łatwych i przyjemnych nie należy, ale czyta się szybko, czytelnik nie ma czasu na nudę.
Dzięki takim reportażom i dziennikarzom wychodzą na światło dzienne absurdy np:... "Akta więzienne potwierdzają guza mózgu. Ponoć znaleziono go podczas sekcji zwłok. Z dokumentów wynika jednak, że żądnej...

Polska, Kraków, lata 60...

Bardzo lubię czytać reportaże, a tym bardziej o osobowościach, które dotychczas uważane są jako najgorsi seryjni mordercy.
Można by pomyśleć, że na ten temat wszystko już było powiedziane aczkolwiek autor książki doszukał się faktów, które nie były nikomu znane.

Rozumiem też, że niektórzy mogą pomyśleć "po co pisać o zbrodni, która wydarzyła...

„M jak morderca…” jest reportażem o Karolu Kocie, sławnym nastoletnim mordercy z Krakowa, który w latach 60. XX w. zabił nożem dwie osoby, a cztery ranił. Wzbudził tym ogromną panikę w mieście, bo jego ofiarami były również dzieci.
Dużo słyszałem na temat Kota; jest to chyba najsłynniejszy polski seryjny morderca. Jego sława wynikała z młodego wieku i bezwzględności....

Nie jest to książka, którą zapamiętam do końca życia ale nie jet też tą, którą zapomne zaraz po przeczytaniu. Jeśli interesujesz się psychopatami, morderstwami to przeczytanie tej książki będzie dla Ciebie kwestią czasu. Dobra książką, którą warto przeczytać!

Bardzo dobry reportaż na temat poczynań słynnego krakowskiego mordercy, Karola Kota. Autor książki dogłębnie przeanalizował życie Kota oraz podkreślił ważne wydarzenia, które mogły mieć spory wpływ na późniejsze czyny tego mordercy. Książka jest warta polecenia - historia jest ciekawa sama w sobie, szczególnie dla miłośników ciężkich tematów.
Z pewnością sięgnę jeszcze po...

Dyskusje

• 2019