Gad. Spowiedź klawisza

Nominacja w plebiscycie 2019
Paweł Kapusta Wydawnictwo: Wielka Litera literatura faktu
Wielka Litera
korupcja literatura faktu manipulacja przemoc przemyt przestępca reportaż seks więzienie
literatura faktu
Inne

Oficjalne recenzje i

Bez znieczulenia

[ 9 ] Link do recenzji

Zaskoczenie roku. Chociaż czego można było się spodziewać po takiej tematyce. Płynąłem na spacerach zasłuchując się narracji p. Chabiora.

Spowiedź klawisz to faktycznie wspomnienia klawiszy z pracy za murami. Warto przeczytać i poznać choć trochę, jak funkcjonuje zakład karny i ludzie, którzy tam pracują. Szybko się czyta, są rozdziały. Polecam!

Zabierając się za tę książkę, miałam dziwne przeczucie, że będzie słaba i nie przypadnie mi do gustu. Myliłam się.
Nie wiem na ile prawdziwe są opowieści zza więziennych murów, ale wiem, że niektóre są szokujące i momentami aż się wzdrygałam, gdy je czytałam. Ale całą książkę przeczytałam z przyjemnością i lekkością, mimo trudnego tematu.
Polecam.

Świetny reportaż o więzieniach z perspektywy ludzi w nim pracujących kiedyś i obecnie. Przytoczone w nim są ciekawe anegdoty z życia skazanych i funkcjonariuszy, którzy dzielą się również opinią o stanie polskiego więziennictwa. Każdy ubiegający się o pracę w służbie więziennej lub innym miejscu w szeroko rozumianej resocjalizacji powinien przeczytać.

W świetny sposób opisana praca klawiszy w polskich więzieniach. Książka ukazuje ich ciężką pracę, obciążenie psychiczne które ich dotyka. Warto przeczytać 😊

Ode mnie zasłużone 10/10 !!!

Dzięki tej książce bardzo zmieniłam swoje podejście do więziennictwa jako całego systemu, za co jestem bardzo wdzięczna autorowi. Reportaż otwierający oczy na wiele kwestii, rzadko poruszanych w dyskusji publicznej

Poza sympatią do twórczości autora, z szaleństwem w oczach sięgnęłam po "Gada", również w związku z osobistą stycznością z systemem penitencjarnym. To jedna z tych książek, które zajmują ważne miejsce na mojej półce.

Świetna książka, brawa dla autora za podjęcie tego trudnego tematu. Myślę, że dzięki temu reportażowi duzo osob takich jak ja zyska inna perspektywę na polskie więziennictwo. Brawo!

Genialny reportaż, ukazujący niestety smutną i przykrą prawdę o stanie polskiego systemu więziennego. Lektura tej książki niesie ze sobą wiele refleksji i otwiera wrota do nieznanego nam wcześniej świata.
Zdecydowanie warta przeczytania...

Dyskusje