Bestia

Okładka książki Bestia Olga Sawicka
Okładka książki Bestia
Olga Sawicka Wydawnictwo: Burda Media Polska Cykl: Pułapka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Pułapka (tom 1)
Bestia
Burda Media Polska
2019-10-16
2019-10-16
Literatura polska kryminał Suwałki lata 70. MO Milicja Obywatelska PRL

Historia jest ciekawa i krotka, i czyta się szybko. Ale mi jakoś opornie szło, niby bylam zainteresowana ale nie działo się nic na tyle ciekawego bym mogła od początku do końca powiedzieć, że czytalam z zapartym tchem. Zakonczenie sugerujące dalsze losy ale nie przeczytalabym kontynuacji. Lubię mocne kryminały, a tutaj mi czegos zabraklo. Choć sama w sobie historia ciekawie obrazuje pracę polskiej milicji, w poprzednich czasach

Niestety raczej nie będę szukała tej autorki.Czas niezupełnie stracony,akcja nawet chwilami wciąga.Jednak nawet przez chwilę nie udało mi się polubić bohaterki. I to uczucie,jakby książka była niezbyt udaną podróbką. Tak jak niektóre zagraniczne seriale przerabiane na polskie realia,jednak nie potrafiące zdobyć sympatii podobnej do oryginału

Podoba mi się prosty język, książkę czyta się szybko, ale brak w niej zwrotów akcji i elementów zaskoczenia. W jakimś tam napięciu trzymały dopiero ostatnie strony. Plus za ciekawy klimat prl'u.

Szybko można domyślić się, kto jest mordercą, stad tez nie ma jakiegoś wielkiego oczekiwania na rozwikłanie zagadki. Mimo tego czyta się z zaciekawieniem i szybko. Polecam

Historia ciekawa.
Czuć klimat tamtych lat.
Od połowy książki można się domyślić kto jest tytułową bestią.
Koniec książki sugeruje dalszą część. W portalu natomiast znajduje się informacja, że „Bestia” jest pierwszym tomem.
No nic, pozostaje czekać na kolejną cześć.

Historia ciekawa.
Czuć klimat tamtych lat.
Od połowy książki można się domyślić kto jest tytułową bestią.
No nic, pozostaje czekać na kolejną cześć.

Fabuła niezwykła, ale....brakowało mi tej wisienki na torcie. Nie miałam tych emocji, co przy innych kryminałach. Muszę przeczytać jakieś inne książki tej autorki, żeby poznać, jak pisze.

Książka poprawna, wszystko czego się spodziewam po dobrym kryminale było w niej zawarte.
Trochę miałam okazję poczuć klimat lat 70-tych.

Zakończenie sugeruje, że będzie kolejna część, ale mam wrażenie, że z tego wątku nie powstanie nic dobrego.

Trochę miałam okazję poczuć klimat lat 70-tych.

Pułapka była serialem, który w moich oczach odczarował nielubiane przeze mnie polskie produkcje. Musiałam sprawdzić czy serialowa książka dotrzymuje kroku telewizyjnemu hitowi.
Już na początku poznajemy sylwetkę mordercy, możemy nawet domyślać się jaki jest motyw jego makabrycznych działań. Potem jest już tylko ciekawiej - pojawiają się drobne szczegóły, które każdy uważny czytelnik z łatwością dostrzeże i właściwie zinterpretuje. Choć w połowie książki byłam już praktycznie pewna co do tożsamości Bestii, to zręcznie poprowadzona fabuła prowokowała chwile zawahania. Zagadkowe zakończenie dodało historii jeszcze więcej mroku i tajemnicy, a główna bohaterka momentami przypominała Olgę Sawicką - lekko zgorzkniałą kobietę z ciętym językiem i niekoniecznie udanym życiem prywatnym pełnym pustych butelek po alkoholu. Świetny kryminał nie tylko dla fanów serialu.

Ciekawe było dla mnie przedstawienie postaci, opis tamtych czasów czy też spojrzenie na wydarzenia ze strony mordercy.
Jednak od połowy książka była bardzo przewidywalna i łatwo było domyśleć się kto jest mordercą, a dalsze sytuację tylko w tym utwierdzają. Próba wprowadzenia nowych podejrzanych była nieco nieudolna bo i tak trop czytelnika był nakierowany na tą jedną postać. Niemniej jednak książka podobała mi się i dosyć lekko się ją czytało.

Wciągająca, a zakończenie bardzo ciekawe. Czyta się szybko. Dobra książka na nadchodzące jesienne długie wieczory.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Bestia