The Girl in The Tower

Katherine Arden Wydawnictwo: Del Rey, Ebury Publishing Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Del Rey, Ebury Publishing
Trylogia Zimowej Nocy (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Inne

Pierwsza część była dla mnie dość trudna by się wczuć w opowieść, ale druga zdecydowanie nadrabia 😊 jest intryga, magia, czarty i zjawy, a w tle historia miłosna, którą jestem zauroczona. Typowo baśniowa, nieprzewidywalna i niemożliwe, by zakończyła się dobrze

Na półkach: , , , , , ,

Wasia ucieka z Leśnej Ziemi, bo wie, że nie ma w niej miejsca dla niej, obłąkanej czarownicy, za jaką uważa ją lud jej zmarłego ojca. Dziewczyna nie wpasowuje się w ówczesne ramy - nie chce wychodzić za mąż, nie chce też wstąpić do klasztoru. Chciałaby podróżować, zwiedzać świat, zobaczyć wielkie miasta, Saraj i morze. Wybiera się więc w podróż wraz ze swoim wiernym...

Ten sam klimat co "Niedźwiedź i Słowik", ale więcej ciekawej akcji. Z jednej strony bajkowa, a z drugiej: brutalnie realistyczna. Momentami naprawdę wstrząsająca.

Druga część trylogii zimowej nocy przypadłą mi do gustu jeszcze bardziej od swojej poprzedniczki.
Autorka przedstawia nam dalsze losy Wasi. Po szokującej śmierci ojca i nienawiści wioski młoda kobieta postanawia uciec i rozpocząć życie podróżniczki. Nie jest to niestety łatwe i musi ukrywać się pod przykrywką bycia chłopcem. Zbiegiem okoliczności uciekając przed bandytami...

Tą serię z pewnością polecam na początek przygody ze słowiańskością. Czasami miałam ochotę walnąć w łeb Wasię za jej decyzje. Nie do końca chyba zrozumiałam ta część, bo nie wiem czy ten tytuł do końca ma sens? Bardzo fajne, że było tu np. o Maselnicy i zaznaczyłam kilka wartościowych fragmentów. Bohaterowie są świetnie wykreowani, jednak trochę zapomniałam z pierwszej...

Genialna! Co prawda 200 pierwszych stron bardzo mi się dłużyło, ale resztę przeczytałam jednym tchem. Na końcu bardzo się wzruszyłam. Cudowna książka. Jestem bardzo ciekawa ostatniej części

Momenty wzrostu i spadania jak w pierwszej części.Myślę,że jest nierówna-momentami nudna a momentami wciąga.Nie jestem wielką fanką tej trylogii ale rozumiem co może innych zachwycać.Tom 3 z pewnością i tak przeczytam.

Przez pierwsze 200 stron nudziłam się i średnio podobała mi się fabuła, ale później bardzo się wciągnęłam - polecam!

KRÓTKO:
To wciągająca opowieść o trudach życia w podróży, wzbudzająca rozważania o wolności, szczególnie tej należącej się kobietom. O kobiecej sile, o przyjaźni, szczerości i lojalności. Emocjonująca, lekko mówiąca nierzadko o trudnych tematach. Przenosząca nas w baśniowy świat, a dotykająca rzeczywistych problemów.

SZCZEGÓŁOWA OCENA:
Jest to druga część słynnej trylogii....

Nie da się nie przeczytać po zapoznaniu się z pierwszą częścią! Jest mroczniej, wciąż baśniowo i co najważniejsze,tak samo dobrze!

1 464
    1 322