Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości

2007-01-01
Maciejka Mazan
Nowa Fantastyka [Seria książek]
fantasy humor

Trzy działy, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwsza część jest praktycznie cała bardzo dobra. Opowiadania opierają się na miszmaszu sf, fantasy i horroru. Opowiadanie Kuttnera Twonk jest rewelacyjne jak również Tentegesy mojego ukochanego Bradburego. Odpowiednia Oprawa Dicka też jest doskonała! Wszystko jest właśnie w tym dziale - osiem opowiadań z czego pięć to...

Nierówna... czytałam ze względu na opowiadanie Terrego Pratchetta.

Jedne opowiadania czytało mi się fajniej, inne mniej... Jako przegląd różnych stylów pisarstwa zdecydowanie warto.

Niezły zbiór choć myślę, że określenie iż to są Humoreski podano na wyrost. Sporo klasycznych już opowiadań. I dlatego polecam.

Rewelacja. Wszystkie opowiadania conajmniej niezłe, kilka prawdziwych perełek. Bardzo reprezentatywny zbiór humoresek najróżniejszych pisarzy.

Nierówne opowiadania. Kilka dobrych, kilka słabych, większość średnia...

"Czarnoksiężnicy z krainy osobliwości" to zbiór 24 opowiadań różnych, mniej lub bardziej znanych, twórców. Jak sugeruje podtytuł (co ciekawe widniejący tylko na niektórych wersjach okładki) w środku znajdziemy "Humoreski fantasy". I całe szczęście, że napis ten został usunięty, bo ani to humoreski, ani fantasy.

Trudno ocenić jednoznacznie to wydanie. Niektóre opowiadania...

bardzo lubię takie zbiory opowiadań :)

W pewnym sensie przeczytane a w pewnym nie ponieważ przeczytałam z całej książki tylko 3 opowiadania. Książkę wybrałam ze względu na trzech autorów czyli:
Terry'ego Pratchetta
Ursule K. Le Guin
C.S. Lewis
Trzech autorów i trzy opowiadania i nie mogę mówić o książce choć raczej dobrym pomysłem było wydanie takiego zbiorku opowiadań

Dziwię się niskiej ocenie w serwisie. Jest to bardzo przyjemny zbiór opowiadań, w dodatku tak wielu autorów...dla każdego coś miłego, a przy okazji można poznać nowych nieznanych sobie autorów i się do nich przekonać. Przy okazji sporo humoru.

Dyskusje

• Fantastyka