Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta. Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł

Anders HansenCarl Johan Sundberg Wydawnictwo: Smak Słowa zdrowie, medycyna
Hälsa på recept: träna smartare, må bättre, lev längre
Tomasz Oczkowski
Smak Słowa
Hälsa på recept: träna smartare, må bättre, lev längre
zdrowie, medycyna
Tomasz Oczkowski

Powiem tak, każdy po przeczytaniu jej zrobi trening! nie ma innej opcji ;)

Podręcznik zachęcający do ćwiczeń. Mnie przekonał. :)

Lubię Szwedzką prostotę, a tutaj kolejny przykład jak w prosty sposób poprawić swoje zdrowie.

W ciekawy sposób przedstawienie różnych eksperymentów z tematyki sportu i wpływu na człowieka. Zawiera konkretne wskazówki ile powinniśmy tego sportu zażywać i jak często. Bardzo przyjemnie się czyta.

,,Projekt zdrowie" to poradnik szwedzkich lekarzy dotyczący z grubsza tego, jak zdrowo żyć. Przechodzimy przez tematy krążąc wokół jednej tezy: ruszaj się! - a takie przynajmniej miałam wrażenie. Jak dla mnie ,,lanie wody" i wszystko napisane na ,,jedno kopyto". Brakowało mi również pewności przytaczanych danych. Ta publikacja po prostu do mnie nie trafiła i nie wyciągnęłam...

Ta niepozorna niebieska książeczka jest w gruncie rzeczy gloryfikacją ruchu. Ale nie tego katorżniczego, jaki promowany jest w mediach i nie tylko. Anders Hansen i Carl Johan Sundberg powołują się bowiem na badania, według których do optymalnego dbania o zdrowie wystarczy 30 minut umiarkowanej aktywności kilka razy w tygodniu. Oczywiście nie chodzi tutaj o efekty...

Warto się ruszać.
Nie warto czytać.
;-)

Albo bardzo szczegółowa w opisie wpływu ruchu na ciało, albo amerykańsko irytująca w ciągłym powtarzaniu kilku prostych tez. Tak czy siak nauczyłem się: ruszać się warto.

Bardzo fajna pozycja z praktycznymi radami jak zadbać o zdrowie i długośc życia bez jakiegoś ogromnego wysiłku.

Bardzo fajna książka, która w ciekawy i przystępny sposób tłumaczy różne kwestie związane z aktywnością fizyczną. Dlaczego, po co i jak oparte na badaniach naukowców bardziej przemówiło do mnie niż internetowe rady w stylu "rób tak bo tak".

Dyskusje

• Zdrowie