Jelita wiedzą lepiej. Jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić od wewnątrz swoje ciało

Michael Mosley
zdrowie, medycyna 256 str.
The Clever Guts Diet: How to revolutionise your body from the inside out

Otwarte
zdrowie, medycyna
jelita ciało zdrowie organizm dieta odżywanie

Kup książkę

Fantastyczna książka Naukowa, precyzyjna bardzo trafiała w mój gust niedowiarka.

Ciekawe informacje, własne doświadczenia autora, jednak czegoś jeszcze zabrakło.

Wiele ciekawostek i duża dawka merytorycznej wiedzy dotyczącej mikrobiomu i tego, jak pracują jelita, podana w przystępny sposób. Książkę czyta się zaskakująco dobrze, można powiedzieć nawet, że wciąga.
Również na plus przypisy dotyczące wyników różnych badań, o których pisze autor. Wszystko można sprawdzić bądź poszerzyć wiedzę, jeśli ktoś chce się zagłębić w temat.
Dr...

Świetna lektura! Bardzo ciekawa i wciągająca pozycja popularno-naukowa, która ma za zadanie przybliżyć nam nasz wewnętrzny mikro świat. Opowiada o tym, co dzieje się w naszych jelitach, co pozytywnie i negatywnie wpływa na nasz mikrobiom i jak ten indywidualny mikrobiom wpływa na nasze zdrowie, życie i samopoczucie. Przybliżone fakty przeplatają się z eksperymentami i badaniami...

Fajnie napisana. Człowiek nie męczy się czytając. Fakty poparte badaniami, nie są wyssane z palca.

Pierwsza polowe przeczytalam jednym tchem. Bardzo dobrze i w prosty sposob opisane co tam sie w naszych flaczkach dzieje i kto je zamieszkuje. Zawiera przydatne rady odnosnie odzywiania. Zamowilam nawet sobie test na mikroby o ktorym autor wspomnial i ktoremu tez sie poddal. Wada ksiazki to przepisy skladajace sie z zasadniczo tylko z miesa, a ja miesa ani nabialu nie jem wiec ...

Jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić od wewnątrz swoje ciało
Haha to już wiem skąd znane osoby wpadają na pomysł diety nic, którą sobie sami organizują (lepiej modyfikują) ...( czytaj ze zrozumieniem, nie do wszystkich dociera haha ) Ale to nie ta książka, a propos- tylko książka o diecie tego autora.Tu mamy o modrości jelit, co czyta się z dużym zainteresowan...

Kolejna książka w licznych publikacjach na temat jelit pokazująca nowe spojrzenie na jak sposób odżywiania ma wpływ na nasze samopoczucie i choroby.

Bardzo ważna pozycja niosąca wiele wartościowych informacji jak zadbać o swoje zdrowie fizyczne, mające wpływ również na samopoczucie psychiczne. Dla osób również, którzy nie znajdują wsparcia i pomocy u lekarzy znajdą wskazówki jak poprawić jakość swojego życia poprzez lepsze odżywianie. Znajdują się tu również przepisy. Polecam.

Super książka. Zwraca uwagę na niektóre nawyki żywieniowe, które warto zmienić albo dodać do swojego jadłospisu. Na pewno otwiera oczy na niektóre rzeczy przez co gdy następnym razem kupię coś do jedzenia to się dokładnie zastanowię. Jeszcze nie sprawdzałem przepisów z końca książki, ale na pewno jakieś wypróbuję. Bardzo polecam.