Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo

Okładka książki Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo Bertil Marklund
Bertil Marklund Wydawnictwo: Marginesy poradniki
2017-05-24
2017-04-27
Agata Teperek
Agata Teperek poradnik Lagom szczęście zasady zdrowie

Poradnik z informacjami prozdrowotnymi,ogólnie wiadomymi...

Poradnik z informacjami prozdrowotnymi,ogólnie wiadomymi...

Nic odkrywczego. Ponadto po takim tytule spodziewałam się, no nie wiem, większej ilości odniesień do tego jak to robią w Skandynawii?

W skrócie, zryj mniej, rusz zadek, patrz co jesz i pijesz, dbaj o siebie.

Ujdzie.

W skrócie, zryj mniej, rusz zadek, patrz co jesz i pijesz, dbaj o siebie.

Ujdzie.

Zgodnie z tytułem - jest to 10 PROSTYCH rad, co już samo w sobie wskazuje czego możemy oczekiwać po tej pozycji. Książka jest pełna rad, które słyszymy w programach śniadaniowych lub od troskliwych ciotek czy babć. Wszystko podane w przystępny i lekki sposób.

W mojej ocenie wszystko było ok, aż do rozdziału 9. Nie spodziewałam się, że lekarz z tak ogromnym doświadczeniem będzie wciskał czytelnikowi bajki o BMI i mierzeniu zdrowej dla organizmu ludzkiego wagi na podstawie odległości czubka brzucha od podłoża w pozycji leżącej.

Pozycję polecam osobom, które nie mają zielonego pojęcia o podstawach zdrowego trybu życia lub tym, które chcą sobie totalne podstawy przypomnieć. Inni nie będą zadowoleni z lektury.

Spodziewałam się czegoś innego, odkrywczego, na co wskazywało użyte w tytule słowo "sekret". Niestety jak dla mnie nic nowego.
Książka raczej dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, ale nie mają na ten temat zielonego pojęcia i szukają wskazówek.

Na półkach: , , , , , ,

Prosto, bez ceregieli i konkretnie opisane 10 najważniejszych kroków do tego, by wydłużyć i poprawić jakość naszego życia. I mimo, że znam je prawie wszystkie z innych książek czy artykułów prasowych to tak ciężko jest zacząć je stosować! Będę na pewno do niej wracać, bo autor naprawdę do mnie przemówił. Polecam!

Ładnie wydana książka i tyle. Treść nic nowego nie wniosła w moje życie.

Ładnie wydana książka i tyle. Treść nic nowego nie wniosła w moje życie.

Książka napisana bardzo przystępnym językiem. Zawiera konkretną wiedzę, bez owijania w bawełnę.
Polecam! Bardzo dobrze się ją czyta, i ta okładka!

Polecam! Bardzo dobrze się ją czyta, i ta okładka!

Banały i wiele niepopartych badaniami naukowymi rad (np. opalaj się bez nakładania filtrów, bo zaburzają one produkcję Wit. D) - głupota w czystej postaci...

Może i nic odkrywczego, jednak uważam, że warto przeczytać. Zajmie to nie wiele czasu, ale dobrze sobie przypomnieć na co warto zwracać uwagę by żyć dłużej i w pełni zdrowia. Takie małe przydatne kompendium wiedzy.

• Poradniki
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo