Szczęśliwy mózg. Wykorzystaj odkrycia neuropsychologii, by zmienić swoje życie

Rick Hanson Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Hardwiring Happiness. The New Brain Science of Contentment, Calm, and Confidence
Anna Sawicka-Chrapkowicz
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
neuropsychologia mózg życie optymizm
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Anna Sawicka-Chrapkowicz
neuropsychologia mózg życie optymizm

Dobra książka, ujawniająca nam prostą prawdę, której mam wrażenie (łącznie ze mną) mało osób jest świadomych. Wszystkiego dowiadujemy się na początku książki gdzie autor opisuje główną myśl przewodnią. Dalsze rozdziały to niestety tak jak w przypadku innych pozycji o tematyce rozwojowej, rozciąganie tego tematu, wymyślania kroków, etapów, ćwiczeń, punktów itd.
Myślę że...

Początek książki był mega obiecujący, pomyślałam po kilku pierwszych rozdziałach że to właśnie to czego szukałam i czego potrzebuję właśnie w tym momencie mojego życia. Niestety im dalej w las tym...robi się coraz nudniej, coraz bardziej niezrozumiale, coraz bardziej odbiega to od tego czego szukałam. Cała filozofia książki o chłonięciu dobra jak najbardziej na plus ale jak...

Dałoby się skrócić - to mój jedyny zarzut. Natomiast ze wszech miar warta przeczytania, a tworzenie nowych połączeń neuronowych ćwiczę na sobie i mam wrażenie, że daje to super efekty.

"Kiedy ostatni raz przystanąłeś choćby na 10 sekund, żeby poczuć i przyjąć jedną z pozytywnych sytuacji, które się wydarzyły w trakcie nawet najbardziej zabieganego dnia? Jeśli nie poświęcasz choć kilku chwil na to, by w tym doświadczeniu się zatrzymać, to ono znika niczym wiatr pośród drzew... Chwile te nie należą do wielkich i przełomowych. To raczej momenty odczuwania...

Bardzo pozytywna książka na temat „chłonięcia dobra”, praktyki wdzięczności, neuroplastyczności.
Wyjaśnia mechanizmy powstawania negatywnego zniekształcenia poznawczego i uczy, jak sobie z nim radzić.
Od samego czytania robi się przyjemnie 🙂

Kolejna książka która może zmienić na lepsze sposób postrzegania rzeczywistości. Autor opisuje funkcjonowanie mózgu, które udowadnia iż dzięki regularnemu chłonięciu dobra możemy zmienić nasze struktury neuronalne. Znajdziemy tutaj bardzo dużo rad, które na pewno będą bardzo przydatne na początku naszej praktyki. Dodatkowo, autor umieszcza opis każdego ćwiczenia...

Niewątpliwym jest fakt, że negatywne emocje i myśli są można by rzec zakodowane w ludzkim DNA na przestrzeni wieków. Wewnętrzny krytyk często przeszkadza nam w realizacji celów i marzeń.Książka RIcka Hansona uczy jak budować pozytywne wspomnienia w mózgu , aby zdominowały i wyparły te negatywne, które towarzyszą nam od niemal dziecięcych lat.Autor przedstawia w sposób...

Bardzo dobra ksiażka. Naukowo przedstawia funkcjonowanie mózgu, wyjaśnia procesy tworzenia się negatywnych mysli, a ponadto autor przedstawia później ćwiczenia jak można "pokonać" ten proces. Autor jest zwolennikiem chłonięciem dobra, częśto takiego, którego w codziennym życiu nie zauważamy.

Dzięki tej książce włączyłam do życia bycie dla siebie bardziej wyrozumiałą osobą, która potrafi cieszyć się małymi rzeczami i przeżywać świadomie te chwile, zostawać z nimi na dłużej. Jednak miałam wrażenie, że można było to napisać dużo zwięźlej i nie powielać w kilkudziesięciu stronicach tego samego tematu.

Fascynująca książka wyjaśniająca jak działa ludzki mózg, dlaczego skupia się na tym co negatywne i ignoruje to, co pozytywne. Nasi przodkowie skupiali się na zagrożeniach aby przeżyć. My, mimo braku bezpośrednich zagrożeń nadal funkcjonujemy w podobny sposób. Na szczęście nasz mózg jest plastyczny i za pomocą systematycznego treningu możemy zmieniać swoje reakcje i w...

• Psychologia
  • 2020