Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

Anders Hansen Wydawnictwo: Znak poradniki
Znak
poradnik offline
poradniki
poradnik offline

Oficjalne recenzje i

Współczesny myśliwy w gąszczu informacji – jak przetrwać i nie zwariować?

[ 1 ] Link do recenzji

Książka dość ciekawa i pełna cennych uwag. Do tego przyjemnie się ją czyta. Polecam wszystkim, którzy uważają, że mogą mieć problem z nadmiernym używaniem urządzeń ekranowych i social mediów.
Pozdrawia DeMarqo.

Książka lekka i przyjemna, poruszająca dość istotną kwestię w dzisiejszych czasach - wpływu nowych technologii na nasze zdrowie.

O ile sam sama tematyka jest dość interesująca (przynajmniej dla mnie) to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że w książce odnaleźć można sporo truizmów. Badania które były analizowane w większości przypadków były przeprowadzone, przynajmniej w moim...

Świetna, wartościowa lektura. Autor wyjaśnia mechanizmy działania mózgu ukształtowane w procesie ewolucji i jak te mechanizmy są wykorzystywane przez nowoczesną technologię oraz serwisy społecznościowe. Posiłkuje się wieloma badaniami. Zaleca też konkretne działania, żeby nie tkwić w ich pułapce.

Nie wiem jak to może mieć taką ocenę. Wartość książki jest ZEROWA. Strata czasu.

Podobnie jak w przypadku innych pozycji tego autora treść można zamknąć w jednym, może nieco obszernym artykule. Sporo powtórzeń i generalizacji.

Tę książkę się po prostu dobrze czytało. Zwróciła uwagę na punkty, które w pewnym momencie powinien sobie uświadomić każdy z nas. Chociaż z pewną dozą ostrożności podchodzę do ewolucyjnego tłumaczenia każdego naszego obecnego zachowania, nie kwestionuję, że część z opisanych tutaj naprawdę może mieć swoje podłoże w tysiącach lat wstecz. Dodatkowo książka jest po prostu......

„Wyloguj swój mózg” Andersa Hansena to książka, która w prosty sposób opisuje, jak to się stało, że wszyscy „siedzimy w tych telefonach”. A to wszystko przez nasz mózg, który baaardzo lubi dopaminę.

Warto przeczytać choćby dla świadomości, dlaczego i jak na nas wpływa współczesny świat. Do którego, z punktu widzenia ewolucji, nie jesteśmy przygotowani....

Bardzo ciekawie i naukowo wytłumaczone, w jaki sposób nowa technologia „dobiera” się do naszego mózgu. Dowiesz się, jak „pięknie” i łatwo nasz mózg uzależnia się od zastrzyków dopaminy, które nam dostarczają telefony/aplikacje i inne nowoczesne cuda techniki ;)
Część książki jest poświęcona naszej ewolucji i dzięki temu zaczynamy rozumieć, jak twórcy najróżniejszych...

O tym, że świat pędzi do przodu, a nasze mózgi niekoniecznie - wiemy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tę wiedzę pogłębić i dzieki temu zrozumieć swoje zachowania (Czemu się objadamy? Skąd bierze się depresja? Jak wpływa na nas długotrwały stres? Jakie hormony odpowiadają za uzależnianie się od social mediów? etc.).

Nie dość, że dostajemy konkretną wiedzę,...

Dobra książka do zaznajomienia się z problemem. Nie przypadł mi do gustu styl pisania (bardzo dużo generalizacji i ślepego przekonania autora o własnej racji). W gruncie rzeczy dobra książka ale nic więcej.

Dyskusje

1 152
  • 2020
  • 2020
  • 2021
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie

Anders Hansen Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii Zobacz więcej