Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

Okładka książki Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii
Anders Hansen Wydawnictwo: Znak poradniki
poradnik offline

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Współczesny myśliwy w gąszczu informacji – jak przetrwać i nie zwariować?

640 9 47

Bardzo dobra książka popularnonaukowa. Każdy myślący rodzic oraz nastolatek powinien zapoznać się z zawartymi w książce informacjami i wyciągnąć z niej wnioski...

Ciekawa książka o wpływie spędzania czasu nad telefonem na nasze zdrowie. Dużo faktów i wyników badań (chociaż głównie szwedzkich), ale ze względu na przystępny język czyta się dobrze.
Książka mogłaby być krótsza, bo zdarzają się powtórzenia.
Do przemyślenia i wylogowania się.

Książka mogłaby być krótsza, bo zdarzają się powtórzenia.
Do przemyślenia i wylogowania się.

Dzięki tej książce trochę rzeczy się dowiedziałem, ale szczerze mówiąc myślałem, że autor poruszy temat negatywnego działania teraźniejszych technologii na człowieka lecz tego nie było. Były w niej wątki nudne, niepotrzebne, ale również i ciekawsze. Dla nałogowców to będzie wielkie odkrycie ale dla przeciętnych użytkowników telefonów komórkowych będzie to tradycyjny, bez jakichś specjalnych wyrzutów poradnik.

Książka pokazuje jak technologia na nas działa i skąd biorą się nasze zachowania. Nie daje gotowych przepisów, lub pomysłów na zerwanie z nałogiem bawienia się telefonem.

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie każdy powinien to przeczytać, przemyśleć i wcielić w życie przedstawione tutaj rady.

Obowiązkowa pozycja dla każdego użytkownika Internetu i smartfona. Książka co prawda ma charakter popularnonaukowy, ale w bardzo przystępny sposób pokazuje czytelnikowi jakie zagrożenia płyną dla naszego mózgu z strony nowoczesnych technologii. Znajdziemy tutaj odpowiedzi na takie pytania jak dlaczego media społecznościowe i smartfony są tak uzależniające, jak wpływają na nasze samopoczucie, czym jest "efekt Google" i dlaczego Steve Jobs nie dawał swoim dzieciom dostępu do smartfonów?
Całość nie jest długa, okraszona zabawnymi obrazkami, krótkimi rozdziałami i podrozdziałami tak jakby autor z wyprzedzeniem pomyślał o osobach uzależnionych od mediów społecznościowych i dostarczania mózgowi szybkich porcji wiadomości.

Po tę pozycję sięgnęłam od razu po lekturze "Uspokój swój mózg" tego samego autora. Pierwsze dwa rozdziały są praktycznie o tym samym, o czym była już mowa w tej pierwszej przeczytanej przeze mnie książce. Reszta jednak to smakowita i przystępnie przekazana treść o temacie, który bardzo mnie fascynuje. "Wyloguj swój mózg" w prosty sposób wyjaśnia, dlaczego social media robią nam źle i o co właściwie chodzi z tymi ekranami. To bardzo ciekawe wyjaśnienie mechanizmów stojących za uzależnieniem od komórki i tego, jak działają media społecznościowe oraz co sprawia, że tak nas potrafią wciągnąć.

Złamało mi serce stwierdzenie, że czytniki ebooków działają tak samo, jak telefony komórkowe, bo osobiście na czytniku czytam bardzo dużo.

Generalnie polecam i to nawet młodszym czytelnikom, których temat może ciekawić.

Od dawna staram się być ostrożna i widzę dość negatywny wpływ social mediów na moje samopoczucie, więc książka była idealną lekturą. Myślę jednak, że nada się dla osób, które same przez sobą się przyznały, że miewają problemy z emocjami po korzystaniu z internetu.

Jedna z lepszych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie

Jedna z lepszych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie

Książka jest napisana w przystępny sposób. Bardzo miło się czyta. Przedstawia w ciekawy sposób jak nowe technologie oddziaływują na nasz mózg, który nie do końca jest przystosowany do współczesnego świata. Zawiera fajne porady jak się wylogować do życia :) polecam.

Anders Hansen Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii Zobacz więcej