Food Pharmacy

Justyna Högström
zdrowe odżywianie dieta

Okładka książki Food Pharmacy. Przepisy Mia Clase, Lina Nertby
Ocena 6,2
Food Pharmacy.... Mia Clase, Lina Ner...

Książki wysłuchałam w formie audiobooka. Już tradycyjnie przyczepię się do lektora: 100 gram, 400 gram. Przypuszczam, że w książce był tylko skrót "g".
Co do samej treści, to jak już ktoś tutaj wspomniał, nie jest to najnowsza pozycja, więc niektóre zalecenia już obecnie są kwestionowane. Olej kokosowy, tak zachwalany swego czasu, nazywany jest dzisiaj wręcz trucizną....

Faktycznie narracja nie do zniesienia, ale na szczęście większość tego, co najbardziej irytujące, jest wyodrębnione akapitami z italikiem, więc łatwo pominąć :).

Poza wkurzającym sposobem przekazywania informacji, książka zasługuje na dobre słowo, bo porusza wiele ważnych aspektów zdrowego odżywiania, tłumaczy prosto i pozwala na skuteczne zapamiętanie dzięki przyjemnej...

Piękna okładka i skład, jednak content średni. Mnóstwo czasu i miejsca zmarnowane na średnio śmieszne żarty autorek.

Bardzo irytująca narracja. Co do treści zawartej nie wypowiadam się, bo niestety w przypadku tego co jeść a czego nie, zdania zawodowców są mocno podzielone i bardzo często się zmieniają ;)
Mam jednak wrażenie, że zbytnie zapatrzenie autorek w jednego lekarza sprawiło, że ich podejście jest wypaczone.

Fantastyczna książka. Bardzo przystępnym językiem zebrana konkretna baza danych. Dowiedziałam się mnóstwo!! I

Od lat interesuje mnie temat żywienia, więc wiele faktów z tej książki nie są dla mnie nowością. Mocno irytująca narracja, mimo wszystko warto przeczytać. Dbajmy o siebie.

Fajna książka. Super przepisy, a autorki zarażają zdrowym i rozsądnym podejściem do życia / jedzenia. Do mnie trafiła, w dodatku ma dobry język z dawką humoru, przez co przeczytane informacje zostają w głowie na dłużej.

Interesującą, duzo nie wiedzialam o tym co sie dzieje w moim ciele 🙂

Informacje może i przydatne. Narracja słaba, a nawet irytująca.

W moje opinii jest to książka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z dbaniem o odżywianie. Książka zawiera dużo informacji ale bardzo ogólnych. Nie odpowiada mi sposób nariacji i 'wstawki' z rozmów autorek, gdzie opisują że akurat były na jodze, jeździe konnej lub w pociągu.

1 047
  • 2018