Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu

Okładka książki Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu
Michael H. GregerGene Stone Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
How not to die.
Czarna Owca
2016-09-28
2016-09-28
Paweł Luboński
zdrowie choroby odżywianie profilaktyka

Okładka książki Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy Michael H. Greger, Robin Robertson, Gene Stone
Ocena 7,8
Jak nie umrzeć... Michael H. Greger, ...
Okładka książki How Not To Die Michael H. Greger, Gene Stone
Ocena 6,6
How Not To Die Michael H. Greger, ...

Książka nie jest bez wad. Autor dość mocno pragnie narzucić czytelnikowi swój punkt widzenia, ale, co trzeba zaznaczyć, ma ku temu argumenty, które konsekwentnie przywołuje. A jeśli do nas nie trafią? Nie musimy się z nim zgadzać, ale warto poznać dobroczynne działanie kilku jagód wrzuconych do owsianki, czy buraków jedzonych na obiad.

Książka podzielona jest na dwie części. Sceptykom polecam zacząć od drugiej (co jeść), ponieważ jej wydźwięk jest w moim odczuciu bardziej pozytywny - każda dodatkowa porcja warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych jest krokiem w dobrą stronę. Codzienny Tuzin naprawdę pomaga zapewnić różnorodność w codziennej diecie. Książkę jest bardzo wciągająca i dobrze napisana.

Książka, którą powinien przeczytać każdy!

Najlepszy poradnik dotyczący zdrowego odżywiania, jaki miałam okazję przeczytać ! Zero banałów, same konkrety i wiele wartościowych porad, których nie znałam (pomimo wcześniejszego, dużego zainteresowania tematem zdrowego odżywiania). Gorąco polecam przeczytać :)

Część pierwsza trudna do przejścia - głównie przez omawianie przeróżnych badań w związku z najczęstszymi dziś chorobami. Mimo to znajduje się tam mnóstwo wartościowych informacji i dlatego warto mieć taką książkę na półce.
Część druga o wiele przyjemniejsza - zawiera konkretne wskazówki co robić.
Ogólnie chyba nie jest dla mnie zaskoczeniem, że jeśli ktoś stale żywi się...

Bardzo ciekawa książka poruszająca aktualny problem odpowiedniego odżywiania, w połączeniu z aplikacją Daily Dozen pozwala sprawnie poruszać się w temacie diety opartej na roślinach. Polecam!

Książka bardzo skupiająca się na diecie roślinnej z naciskiem na dietę wegańską. Autor, który jest lekarzem
z każdym rozdziałem zachęca do przejścia na pokarmy roślinne. Jest dużo wskazówek co działa i dlaczego. Tezy autora poparte są badaniami.Autor na własnym przykładzie podaję jakie do czego dany składnik może się nadać. Książka skupiona jest na diecie amerykanów i...

Książka, która dała mi wiedzę o tym ,co intuicyjnie i z chęcią robiłam. Bardzo mi odpowiada taki styl jedzenia, o którym opowiada autor. Dla miłośników roślinnego pożywienia - cudne kompendium wiedzy. Dla wszystkożerców ciekawych świata - też cudne kompendium :)

Zdecydowanie polecam tę książkę. Ogromna dawka wiedzy o żywieniu, przekazana rzetelnie, przejrzyście i wiarygodnie. Choć przeczytałam tę książkę w całości, to z pewnością będę do niej jeszcze wracać. Może być inspiracją dla kogoś, kto chce lepiej się odżywiać lepiej czuć. Zdecydowanie zmieniła moją postawę w zakresie jedzenie niektórych produktów i zmotywowała do zmian....

Znakomicie udokumentowana naukowo teza - jedzcie brokuły, a będziecie długowieczni i zdrowi. Zmieni wasze życie.

• Zdrowie
  • Chcę w prezencie
  • 2021
  • Poradniki
  • 2019

Dodaj cytat z książki Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu