Lykke. Po prostu szczęście

2017-11-08
2017-11-08
Elżbieta Frątczak-Nowotny
Dania Duńczycy szczęście hygge lykke

Książka jest bardzo pozytywna i autor przedstawił piękne pomysły na uczynienie życia lepszym. Jednak nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że przedstawiona wizja świata jest dość utopijna... A rozwiązania są na pewno nie do zastosowania w Polsce.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Zarówno pierwsza książka "Hygge klucz do szczęścia" jak i druga pokazują czym jest szczęście i jak je znaleźć. Tego się nie da opisać jednym zdaniem - dlatego trzeba przeczytać te dwie książki, albo chociaż jedną z nich. Ja polecam obie. Nie żałuję ani jednego słowa przeczytanego w tychże książkach. Znakomite!

Świetna książka. Autor analizuje dlaczego kraje skandynawskie w czołówce najszczęśliwszych. I niby wiadomo, że w dużej mierze dlatego, że mają mocne gospodarki i odpowiednio wysoki poziom życia.. Ale i tak wychodzi na to, że nie pieniądze dają szczęście. Trzeba się nauczyć na prawdę cieszyć się z małych rzeczy. Zaparzyć herbatę, usiąść przy oknie i popatrzeć na deszcz,...

Książka o niczym. Moim zdaniem napisana trochę na siłę, pod wpływem sukcesu Hygge. Hygge przeczytałam w jeden wieczór, Lykke - czytałam cztery dni.

Przepięknie wydana oraz bardzo przyjemna lektura. Autor pokazuje nam wyniki badań nad szczęściem, czyli pokazuje co tak naprawdę nas uszczęśliwia. Dodatkowo wplata dużo informacji o Dani. W środku piękne zdjęcia i grafiki. Polecam dla siebie czy jako prezent.

Książka troszeczkę o niczym, ciężko się ja czytało

Pozytywny zbiór różnych opowieści o tym, gdzie szukać szczęścia i co na to szczęście się składa. Piękne ilustracje oraz przyjemny język czynią ją cudowną książką na jesienne wieczory.

2064

Ładna, miła, pięknie wydana. Taka książka, która w sumie sama z siebie poprawia humor. Bardzo miło się po nią sięgało. Nie jest może wybitnie odkrywcza, ale przypomina, że szczęście mieszka w prostych czynnościach. Warto mieć na półce i zaglądać od czasu do czasu!

Sama książka wydana w bardzo ładnym i przyjemnym w odbiorze sposób. Pełna, zdjęć, rysunków, wykresów itp. Rozdziały są bardzo ogólnie nazwane. Bardzo podobały mi się przykłady z konkretnych krajów oraz statystyki w podziale na kraje. Część porad na pewno z chęcią wykorzystam dla siebie. Kupiłam ją tylko dlatego, że była w promocji i zainteresował mnie tytuł jak i okładka,...

Nie znajdziemy w tej książce przepisu na szczęście - myślę, że powód jest prosty - on nie istnieje. Warto ją czytać, aby przekonać się z czego inni, w szczególności Duńczycy - jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie, czerpią powody do zadowolenia.
Meik Wiking jest dyrektorem Instytutu Badań nad Szczęściem. Z naszego, słowiańskiego, punktu widzenia brzmi wręcz...

• 2019
  • Chcę w prezencie