Przeklęta korona

Victoria Aveyard Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Cruel Crown
Data 1. wydania:
2015-09-01
Adriana Sokołowska-Ostapko
Moondrive
Cruel Crown
Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Adriana Sokołowska-Ostapko

Piękna opowieść o potężnych kobietach dążących do równouprawnienia Czerwonych i Srebrnych. Pamiętajcie, że bezpieczniej dostarczać mundury, niż je nosić.

Nic ciekawego. Zbędny dodatek do serii. Spokojnie można pominąć ten dodatkowy tom.

Opowiadanie o Coriane zdecydowanie bardzo przygnębiające i smutne. Oba opowiadania mogły być dodane w książce, niepotrzebnie rozlwlekane

słaba narracja. Trochę się dzieję jednak można ją było jak na mój gust napisać lepiej.

Na półkach: , , , , , ,

Nie ma nic gorszego niż nieopowiedziana historia? Nie ma nic gorszego niż fatalny dodatek stworzony pewnie tylko i wyłącznie w celach marketingowych.
Naprawdę długo męczyłam się z tą króciutką książeczką. Część o Coriane Jacos była względnie dobra. Nawet mnie zaciekawiło to, jak wyglądało jej życie z tyranem, despotą, królem i chciałam wiedzieć, czy ten człowiek od zawsze...

Opowiadanie z Coriane bardziej mi się spohbało. Warte przeczytania, dla dawnych nieznanych losów tych bohaterek.

Na półkach: , , , , ,

Fajny dodatek do serii, ale poza tym nic specjalnego.

Ciekawy dodatek do serii, uzupełnia wątki mamy Cala i Farley. Strasznie smutna jest historia mamy Cala :(

Na półkach: , , , , ,

Jeśli poznawać świat stworzony w serii Victorii Aveyard, to na całego. "Czerwona Królowa", potem jej "Szklany Miecz", wprost do "Królewskiej Klatki" by spowodować "Wojenną Burzę". W międzyczasie znalazł się też moment na zbiór opowiadań.

"Przeklęta korona" łączy w sobie dwie nowelki: pierwsza z perspektywy matki Cala, druga ukazująca wspomnienia córki generała Szkarłatnej...

Jestem jeszcze przed lekturą trzeciego tomu Czerwonej królowej i stwierdziłam,że fajnie byłoby się dowiedzieć od czego ta historia się zaczęła. Opowieść choć krótka fajnie wciągnęła. Teraz spokojnie mogę się brać za Królewską klatkę :)

Dyskusje

2 386