Ukryta łowczyni

Okładka książki Ukryta łowczyni
Danielle L. Jensen Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Klątwy (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2016-07-20
Data 1. wydania:
2015-06-02
Anna Studniarek-Więch
trolle klątwa magia czarownica władza król

2015 ocen

Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy Cécile i Tristana. Jednak książka okazała się przewidywalna. Dopiero zakończenie sprawiło że chętnie sięgnęłam po ostatni tom.

Na półkach: , , , ,

Sporo rzeczy mi nie odpowiadało w tej części. Duzo informacji przez większą część książki i mało akcji, a pod koniec odwrotnie. Więc kończymy książkę szybko po omacku i budzimy się z ręką w nocniku wraz z bohaterami.
Jestem rozczarowana przedstawionym w książce procesie nauki magii przez cecile jako że jest on znikomy. Boli mnie ze glowna postać jest na tyle płytka by nie ubolewac zbytnio nad morderstwem czy stratą.
Trochę mniej się trzyma kupy fabuła i świat przedstawiony niż w 1 części. Jednakże dalej jest to miła opowieść o 2 młodych "ludziach" którzy są dobrzy i starają się robić dobrze ale niestety popełniają błędy lub nie mają żadnego wyboru.

Nigdy jeszcze nie czytałam książki otrolach. Ciekawy pomysł i perspektywa. Silne bohaterki. Nie wszystko jest takie tak wygląda.

Po pierwszej części mam wrażenie, że ten tom jest typową zapchaj dziurą, by doprowadzić nas do finału opowieści. Nie byłoby w tym nic złego gdyby autorka tak nie przedłużała. Wszystkie wątki, które próbowała zagmatwać były od początku przewidywalne, więc czytanie trochę mnie znużyło zwłaszcza wątek matki i córki. Podobało mi się, że nie zmniejszyła roli Tristana w historii i rozdzieliła światy choć niektóre wydarzenia wprowadzone były ewidentnie po to by popchnąć akcję do przodu. Przykładowo nagłe przeniesienie Tristana do zamku i danie mu swobody po kliku miesiącach trzymania go w niewoli i to w spartańskich warunkach, bez żadnego logicznego wyjaśnienia. Skąd nagle król znalazł w sobie tyle empatii do syna 🤷🏻‍♀️
Mimo wszystko druga część pozwoliła mi na większe "przyjrzenie się" bohaterom i poczuciu większej sympatii co do niektórych 😉

Pierwsza część postawiła wysoko poprzeczkę. W tej części jeszcze bardziej zżyłam się z bohaterami. Końcówka była dla mnie najlepsza, jednak środek momentami strasznie się ciągnął.

Zdecydowanie gorszy od pierwszego tomu

Zdecydowanie gorszy od pierwszego tomu

Dużo intryg, tajemnic, niepokojących powiązań między bohaterami, zdumiewające odkrycia, cierpienie i miłość. Godna kontynuacja "Porwanej pieśniarki".

Ocenę daję 7.5/10 (o pół niżej niż pierwsza część). Pierwsza część podobała mi się odrobinę bardziej i już w pierwszej części domyśliłam się wszystkiego co zostało odkryte dopiero pod koniec drugiej - czyli kim jest Anushka. Mimo wszystko polecam, historia bardzo fajna i z chęcią sięgnę po trzecią część :)

w pyte

w pyte