Zdrajca tronu

Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 2) literatura młodzieżowa
Traitor to the Throne
Data 1. wydania:
2017-01-01
Agnieszka Kalus
Czwarta Strona
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura kanadyjska magia nastolatka niebezpieczeństwo szpieg ucieczka wojna
Traitor to the Throne
Buntowniczka z pustyni (tom 2)
literatura młodzieżowa
Agnieszka Kalus

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dziewczyny z pustyni nie płaczą

10 Link do recenzji

Debiutancka seria autorki, która jest dla mniw po prostu niesamowita i magiczna. Przygody Amani, jina i całej paczki z pusynią, pałacem są czarującą historia która wciąha i czyta się ją jednym tchem. Tak jak w pierwszym tomie gubilam się czasem z imionami, jednak wiadomo z czego to wynika jeśli się czytało książkę. Naprawdę warto ją przeczytać i wniknąć w całkiem inny świat.

Daję 10 bo ta książka na to zasługuję a jak inaczej myślisz to jesteś Jason (to bardzo obraźliwe przezwisko, tak jakby coś)

Na półkach: , , , ,

Ta seria nie jest w stanie mnie zachwycić. Ciągle mi tutaj czegoś brakuje. Nie potrafię się wciągnąć, bohaterowie mnie nie zachwycili. Trochę lepiej z fabułą, bo więcej się działo, ale wciąż nie jest to coś, czego oczekiwałam.

Drugi tom "Buntowniczki z pustyni" jest lepszy niż pierwszy, więc jeżeli ktoś zastanawia się czy sięgnąć po "Zdrajcę tronu" to gorąco namawiam. Nowi bohaterowie, świetne poczucie humoru i kontynuacja przygód. Rzadko zdarza mi się zaśmiać czytając książkę, jednak Sam rozwala system. Jest to chyba mój ulubiony bohater. Książkę szybko się czyta i nie ma momentów, które...

Jakbym mogła dać pół gwiazdki więcej to bym to zrobiła, bo dwójka okazała się ciut lepsza od jedynki. Może było to spowodowane zmianą lokalizacji , może bardziej ukazaniem innej kultury, haremu Sułtana. Walka z pustyni przeniosła się do pałacu - do walki kobiet, nie tyle o władzę co o przetrwanie. Dużo zwrotów akcji których się nie spodziewałam. Bohaterowie znowu nie są...

Trylogię oceniam jako całość.
Magiczna, fantastyczna i wciągająca.
Dawno nie czytałam tak świetnej trylogii.
Bohaterzy nie są denerwujący i infantylni. Jestem zauroczona, nie mam się do czego przyczepić. Świat ludzi, dżinów, połdżinów i innych magicznych stworzeń wciągnął mnie bez reszty. Nie mogłam się oderwać od książek. Będę tęsknić za Amani i resztą rebeliantów.

Jestem zachwycony.Kraj Pustyny,dżinny i półdżinny.Bandytka o niebieskich oczach.
Bliźniaki co się zamieniają w różne zwierzęta.
Podobały mi się walki o władzę.
Sporo magii ,wielkie komnaty.
Był tam też Sułtan.Którego chcieli pozbawić tronu.
Czytanie było pełne emocji.

Książka niesamowita. Podtrzymuje w napięciu i powoduje, że chcemy czytać dalej. Jest to przykład idealnej książki z rodzaju fantastyki.

Sama nie mogę w to uwierzyć ale ta ocena nie kłamie, druga część mnie po prostu oczarowała. Była o wiele lepsza od pierwszej pod względem tego jak potoczyła się fabuła, wszystkie zwroty akcji są na jak największy plus i bohaterowie zaklepali już sobie miejsce w moim sercu. Nie spodziewałam się, że po drugim tomie tak bardzo zakocham się w świecie wykreowanym przez autorkę....

Obłędna.
Cudowna.
Niepowtarzalna.
Nieprzewidywalna.

Ten klimat czuje się w kościach. Zakochałam się w tej powieści. Zakochałam się w sposobie, w jaki autorka opowiada historię Amani i to, jak realistyczny, a jednocześnie tak fantastyczny stworzyła świat. Brakuje mi słów, żeby opisać mój zachwyt.

Dyskusje

1 490