Zdrajca tronu

Okładka książki Zdrajca tronu
Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Buntowniczka z pustyni (tom 2)
Traitor to the Throne
Czwarta Strona
2017-07-05
2017-07-05
Data 1. wydania:
2017-01-01
Agnieszka Kalus
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura kanadyjska magia nastolatka niebezpieczeństwo szpieg ucieczka wojna

Oficjalne recenzje i

Dziewczyny z pustyni nie płaczą

Link do recenzji

1178 222 30

Okej więc tak - ta część podobała mi się o wiele bardziej. Literalnie się zakochałam. Nie miałam co do niej żadnych wysokich oczekiwań. Uważam też, że postać Amani jest cudowna, oczywiście popełnia ona błędy, ale w sumie to kto ich nie popełnia.

Pierwszy tom średnio mi się podobał, dlatego też zwlekłam z rozpoczęciem drugiego. Nie byłam nawet pewna, czy właściwie chcę go czytać. Ale mądra ja kupiła książkę na wyprzedaży i już nie miała wyboru. Musiałam przez nią przebrnąć!
Pierwsze sto stron dosłownie przemęczyłam. Miałam dość tej powieści pod każdym względem. Nie mogłam znieść „legendy” Amini. W ciągu kilku...

Dobra książka z nawet ciekawą fabułą. Bohaterowie nadal są mi obojętni przez co sama książka podobała mi się mniej niż gdybym bohaterów lubiła. Na szczęście było mało wątku romantycznego, który jest bardzo słaby. Lepsza niż 1 część i nawet zachęcająca do sięgnięcia po kolejną.

Druga część buntowniczki z pustyni była jeszcze lepsza niż pierwsza. Bardzo wciągająca i niezwykle oddająca gorący, pustynny klimat. Napisana bardzo lekko z intrygującymi zwrotami akcji. Świetnie było wrócić do tej serii. Polecam!

Tak jak pierwsza część, druga też mnie nie rozczarowała. Absolutnie wciągnęłam się w legendarny świat pełen dżinów wykreowany przez Alwyn Hamilton.
Gorąco polecam wszystkim fanom fantastyki ze szczyptą romansu i poczucia humoru. Wciągnijcie się w ten wir emocji ;)

"god, i wish that you had thought this through
before i went and fell in love with you."

Ciężko jest mi to podsumować. Świetna książka. Pełna akcji. Bardzo dużo się w niej działo i ciężko mi powiedzieć która część była najlepsza, bo całość utrzymywała podobny poziom. Zdecydowanie lepszy i o wiele fajniejszy niż pierwszy tom.

Popłakałam się. Jestem maniaczka książkową i niewiele może wzruszyć moje książkowe serce, ale ta historia rebelii, poświęcenia i miłości pozostanie w moim sercu. Mam nadzieję, że tak samo pokochacie ją i wy.

Bardzo polecam. Są świetne zwroty akcji. Fajna kultura. I doskonale opisane emocje naszej bohaterki

1 884
    1 375