Prawdodziejka

Okładka książki Prawdodziejka Susan Dennard
Okładka książki Prawdodziejka
Susan Dennard Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Czaroziemie (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
Czaroziemie (tom 1)
Imaginatio [SQN]
Truthwitch
Sine Qua Non
2016-10-12
2016-10-12
2016-01-05
Maciej Pawlak, Regina Kołek
wiedźma fantasy fantastyka czarodziejka magia

7,5 ⭐

To była bardzo ciekawa historia. Dobrze się bawiłam i chętnie będę kontynuowała. Wyrwała mnie trochę z zastoju czytelniczego.

Po czasie od zakończenia nie pamiętam z niej bardzo dużo, ale wydaje mi się że to co zostało wystarczy do kontynuowania serii

7,5 ⭐

Polubiłam ją na tyle, by sięgnąć po kolejne tomy, czego nie mogę powiedzieć o wielu innych seriach. Jest przyjemną lekturą z ciekawymi postaciami i fajnie przedstawioną magią, unikalnie. Przeczytałam ją szybciej niż się spodziewałam. Nie mam do niej zastrzeżeń, bo przygoda poprowadzona ciekawie, choć mogłaby być może... doroślejsza, ale właśnie taka ma przecież być, więc nie zabieram za to gwiazdki :P

Książka przeciętna, ale mi podobała się, zdecydowanie przysłużyły się tu ciekawie przedstawione postacie, dziewczyny są narwane i szalone, ale ich magia i przyjaźń jest powalająca.
Ich ścieżki krzyżują się z admirałem i krwiodziejem i tutaj pojawiają się pytania, co ich łaczy , co przyniesie przyszłość.

Nie jest to książka, w której nie mogłabym się doczekać, co będzie dalej i czytała z zapartym tchem, ale też nie zaliczyłabym do książek, które całkiem mi się nie podobały. Czytało się szybko i przyjemnie, a przecież o to w tym chodzi, żeby umilić sobie czas. Świat magiczny opisany w książce jest dość ciekawy, ale z początku ciężki do ogarnięcia. Brakowało mi jakiegoś wprowadzenia, albo krótkich opisów chociaż. Autorka zasypuje nas nazwami, bez żadnego wyjaśnienia ich.
Po kolejne tomy z pewnością sięgnę, oby utrzymały poziom pierwszego. :)

Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że przez 3/4 tej powieści nie dzieje się zbyt wiele, co mogłoby przykuć uwagę czytelnika i skłonić go do dalszego czytania. Nie owijając w bawełnę - była to nudnawa książka.
Zostałam wrzucona do świata, którego chyba tylko autorka rozumie, lecz nie za bardzo potrafi go opisać. Przyznaję się, że nie rozumiem wielu rzeczy, szczególnie dotyczących historii tego świata i konfliktów w nim zachodzących. Wiele kwestii nie zostało wytłumaczone, choć wydają się istotne dla fabuły.
Prowadzenie narracji z wielu różnych perspektyw było dość irytujące i zniechęcało mnie do czytania.
Jednakże końcówka okazała się na tyle ciekawa, że być może rozważę kontynuację tej serii.

Początkowo nie przekonywała mnie ta książka. Głównym minusem jak dla mnie było to, że nie czułam się dobrze wprowadzona w świat. Pojęcia typu więziodziejka, pływodziej, wiatrodziej itd nie wyjaśniały mi zbyt wiele. Osobiście wolę, gdy sam świat i zasady w nim panujące są dogłębniej przedstawione. Druga część była zdecydowanie bardziej wciągająca ale może mam takie odczucie, ze względu na lepsze rozumienie świata.

Jestem naprawdę zaskoczony jak ta książka mnie wciągnęła i jak szybko ją przeczytałem. System magiczny jest naprawdę ciekawy i przemyślany, czytając nie uderzyły mnie żadne sprzeczności czy momenty, gdzie pojawiał się problem i bohaterowie szybko za pomocą magii go rozwiązywali, jak w niektórych książkach się zdarza. Świat był ciekawy i różnorodny. Bohaterowie też fajnie wykreowani, oczywiście nie byli to najwybitniej opisani, wielobarwni, ale nie byli też płascy jak niektórzy. Było sporo akcji, co chwilę się coś działo, ale autorka dawała też czas na oddech. Osobiście polecam, jest to dobra książka.

Na pdf mam z ebook.Rasy ,statki.Magia,ogień.Coś super.Czytałem szczęśliwy.

Na pdf mam z ebook.Rasy ,statki.Magia,ogień.Coś super.Czytałem szczęśliwy.

Prawdodziejka to książka bardzo fajna która miała bardzo duży potencjał lecz niestety autorka bardzo lubi opisy. Gdzie mnie to bardzo nudziło i jak działa się jakaś fajna akcja to autorka przeskakiwała gdzieś gdzie w ogóle akcji nie było. Dla mnie książka bardzo przeciętna ale jeśli ktoś lubi motyw podróży w dodatku z takimi mocami jak ma bohaterka to może mu się spodoba. Jednak mi się wydaje że ja po prostu miałam za duże oczekiwania co do niej.

jedna z moich ukochanych książek<33 głównie dlatego, że kocham taki klimat: miasta portowe, statki itp. a na dokładkę magia. myślę, że autorka wspaniale wykreowała świat a także bohaterów, do których niesamowicie się przywiązałam

• 2017