Cruel Crown

Victoria Aveyard Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
HarperTeen
Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Opowiadania czytałam już po Wojennej Burzy, ale dobrze było wrócić do początków, mimo to pozostał niedosyt.

Historia z Corianne zapowiadała się dobrze, wracamy do czasów jej młodości i jak to się stało, że poznała się z Tyberiaszem. Natomiast przeskok od ślubu do śmierci jest za szybki, po pamiętniku, o których była wzmianka w "głównej serii" spodziewałam się więcej.

Z...

Świetna pozycja dla fanów całej serii. Nie wnosi jednak specjalnie więcej do samej fabuły.

Jaka była Coriane? Co się działo u początków szkarłatnej gwardii w Norcie?

Książka zawiera dwa opowiadanie, które przybliżają nam historię matki Cal'a oraz Diany Farley.

Pierwsze opowiadanie było nawet ciekawe, lecz brakowało mi więcej wytłumaczenia dlaczego, co i jak. Nie zrozumiałam do końca zachowania królowej mimo, że wiedziałam kto za tym stał. Ale było to pomocne i...

"Nigdy nie opuszczę tego miejsca. Te złote ściany staną się moim grobowcem."
Są to słowa, które najbardziej zapadły mi w pamięć jeśli chodzi o nowelkę Victorii Aveyard "Przeklęta korona". Podzielona jest ona na dwie części. Pochodzą one z tej pierwszej? opowiadającej o losach Corrine. Byłej królowej, postaci raczej pobocznej jeśli o całą serię chodzi.
Jeśli mam być...

Piękna opowieść o potężnych kobietach dążących do równouprawnienia Czerwonych i Srebrnych. Pamiętajcie, że bezpieczniej dostarczać mundury, niż je nosić.

Nic ciekawego. Zbędny dodatek do serii. Spokojnie można pominąć ten dodatkowy tom.

Opowiadanie o Coriane zdecydowanie bardzo przygnębiające i smutne. Oba opowiadania mogły być dodane w książce, niepotrzebnie rozlwlekane

słaba narracja. Trochę się dzieję jednak można ją było jak na mój gust napisać lepiej.

Na półkach: , , , , , ,

Nie ma nic gorszego niż nieopowiedziana historia? Nie ma nic gorszego niż fatalny dodatek stworzony pewnie tylko i wyłącznie w celach marketingowych.
Naprawdę długo męczyłam się z tą króciutką książeczką. Część o Coriane Jacos była względnie dobra. Nawet mnie zaciekawiło to, jak wyglądało jej życie z tyranem, despotą, królem i chciałam wiedzieć, czy ten człowiek od zawsze...

Opowiadanie z Coriane bardziej mi się spohbało. Warte przeczytania, dla dawnych nieznanych losów tych bohaterek.

2 524
  • Chcę w prezencie