Królewska klatka

Okładka książki Królewska klatka Victoria Aveyard Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Królewska klatka
Victoria Aveyard Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Czerwona Królowa (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2017-02-07
Joanna Dziubińska, Adriana Sokołowska-Ostapko
young adult
Inne

Trochę nudny ten tom. Autorka nie wniosła nic nowego do opowieści. Szybko się czyta i dlatego taka ocena.

Chyba najlepsza część "Czerwonej Królowej" jaką dotychczas czytałam ( czyli 3 pierwsze ). Bardzo ciekawa fabuła, dużo zwrotów akcji i jednym słowem dzieje się. Bardzo polecam!

Trzeci tom Czerwonej Królowej nie porwał mnie, ani nie wciągnął. Miałam wrażenie, że akcja jest przeciągana na siłę. Jednakże końcówka zmotywowała mnie do sięgnięcia po ostatnią część.
Mare Barrow jest więźniem w pałacu Mavena. Otacza ją cichy kamień oraz Arvenowie, którzy dodatkowo uciszają jej moc. Główna bohaterka staje się dziewczyną bez błyskawic zdaną na łaskę młodego...

Muszę przyznać, że ten tom mnie zawiódł.
Nie rozumiem kompletnie paru rzeczy:
1. Skoro Maven tak bardzo kocha Mare, ma na jej punkcie obsesję, ma jej za złe, że wybrała jego brata, to dlaczego po prostu nie udawał, że jest jej sojusznikiem pod koniec pierwszego tomu? W chwili, gdy Mare była przekonana, że umrą, wystarczyłoby tylko, by Maven udał, że jest po jej stronie....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część była ciekawa, ale po co nagle rozbijać opowieść na kilku narratorów, to ja nie wiem.

Właśnie odstawiłam książkę na półkę i się zastanawiam na jaką ocenę ona zasługuje. Z jednej strony uważam, że ta część jest lepsza od pierwszego tomu ale jednak nie pobiła "Szklanego Miecza". Miałam do tej części dwa podejścia. Zaczęłam czytać jakoś w okolicach lutego, doszłam do połowy i zapomniałam o tej książce, po czym teraz w lipcu postanowiłam ją skończyć.

Są dwa...

Teraz przede mną została już tylko jedna część z serii „Czerwona królowa”. Mimo wszystko jakaś część mnie nie ma najmniejszej ochoty na nieuchronnie zbliżający się koniec przygody Mare Barrow. Na samym początku miałam pewne wątpliwości sądząc, że nic szczególnego się nie wydarzy. Jak ogromnie się myliłam! Bardzo się ucieszyłam kiedy zobaczyłam, że tym razem rozdziały...

Rozczarowanie. I tyle.

Kolejna świetna część za mną! Bardzo spodobało mi się wprowadzenie rozdziałów z innej pespektywy niż te Mare. Super zabieg!

Ta część była jeszcze lepsza od poprzedniej, chociaż nie sądziłam, że tak można.
Mare uwięziona u Maven'a i cały czas człowiek był pod napięciem, czy i kiedy uda jej się uciec.
Cal który próbuje ją ocalić i zaskakujący sojusznicy.
Biorę się za kolejną część, bo chce wiedzieć jak to się zakończy i czy Cal na pewno chce tego, co mówi...
Gorąco polecam!!!

3 580