Królewska klatka

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Victoria Aveyard Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Czerwona Królowa (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
King's Cage
fantastyka, fantasy, science fiction
Joanna Dziubińska, Adriana Sokołowska-Ostapko
young adult
Inne

Mare zostaje uwięziona przez Mavena w zamian za wolność jej przyjaciół. Dziewczyna ma już dość działania cichego kamienia, który otacza ją w więzieniu. W tym samym czasie Nowi przygotowują się do wojny z młodym królem.

Nie wiem dlaczego, ale mam jakiś bliżej niezidentyfikowany problem z twórczością Victorii Aveyard. Męczy mnie jej styl pisania. Każda strona mi się...

Ten tom jest inaczej pisany od poprzednich. Narratorami są poszczególni bohaterowie wymienieni na początku rozdziału. Autorka głównie skupiła się na przedstawieniu historii głównej bohaterki, inne wątki są spychane na dalszy plan.

Fantastyczna kontynuacja. Wciąż coś się dzieje. Ksiązka przedstawia, ludzi stających się potworami. Kocham ten cytat: "Potwory są najbardziej niebezpieczne gdy się boją."

To moja ulubiona część serii Czerwona Królowa. Królewska klatka jest mroczna, trochę przerażająca , jest Świetna

Po rozpoczęciu czytania miałam w głowie: "Jak ja mogłam znów sobie to zrobić?". Chodzi o te rozwleczone opisy. Strasznie jest to męczące. 9/10 książki to opisy, reszta dialogi. Historię można było skrócić, bo akcja strasznie się wlecze. Szczególnie pierwsza część. I tak jest lepsza niż Szklany Miecz, ale Gorsza od Czerwonej Królowej. Muszę trochę odpocząć zanim sięgnę po...

Gwiazdek : 10
09/52/2020

Książka bardzo ciekawa. Ta kolejna część niesamowitej serii wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Trochę Sciene Fiction, którym nie gardzę oraz trochę fantastyki. Powieść idealnie napisana. Widać, że autorka miała pomysł.
Polecam Victorię Aveyard. Rzadko zawodzi.

Jak to ciekawie jest patrzeć, jak to dzieci dojrzewają, wyrastają z fazy nastoletniego buntu i w końcu uczą się poprawnej, niepodważalnie patologicznej komunikacji ze światem. Jeszcze ciekawiej jest dostać w to miejsce kolejną antypatyczną piętnastolatkę, która nie umie się wysłowić, ale za to koncertowo stroi fochy i próbuje się rządzić, bo ma się za wyjątkową z...

Nie skończone, nudne trochę :c

Po wydarzeniach z drugiego tomu znajdujemy się w zamku Mavena. Mare jako zakładniczka ma czas aby przemyśleć pewne kwestię i obrać drogę którą będzie podążać. Wielkie bitwy i rozmyślenia to normalne w tej części.

Przyznaję na początku trochę książka mnie nudziła jednak po pewnym czasie wciągnęłam się w dworskie intrygi.Nie zniechęcajcie jeżeli drugi tom wam sięnie...

Dyskusje

2 849