Małe zbrodnie małżeńskie

Okładka książki Małe zbrodnie małżeńskie
Éric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Znak utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Petits crimes conjugaux
Znak
2005-01-01
2005-01-01
Barbara Grzegorzewska

więcej Więcej

Gdyby tak mniej było twistów, a więcej Literatury, to bym się nie obraził. Jednak nie mogę napisać, żeby był to czas stracony.

A i przemyśleń wpadło parę do głowy.

Intryga, która ujawnia prawdziwą twarz żony i męża. Jak dalece człowiek jest w stanie posunąć się w zazdrości? Jak wiele trzeba zapomnieć, żeby poznać prawdę? Czy nasze sekrety są faktycznie czymś, czego nasz partner o nas nie wie?

W moim odczuciu książka napisana w nieco innym stylu bardziej intrygującym, wciągającym, w formie dramatu. Fabuła opiera się na burzliwym dialogu małżeństwa z wieloletnim stażem.
Partnerzy z jednej strony tak doskonale się znają, ale wciąż po latach potrafią siebie zaskoczyć. Z jednej strony ta rozmowa bywała zatrważająca, zmierzająca w złym kierunku i odsłaniająca mroczne...

To moja druga przeczytana książka tego autora. Podoba mi się sposób w jaki pisze, dla mnie mądry wręcz jak psychiatra dusz.
Czytając tę książkę czułam się jak na dobrej sztuce w teatrze.

Głównymi bohaterami książki są Lisa i Gilles, małżeństwo z 15-letnim stażem.
Akcja rozgrywa się w momencie gdy Gilles wraca do domu po wypadku, w którym doznał urazu głowy na skutek czego stracił pamięć. Lisa pomaga mu odnaleźć się w domu… i relacji, która ich łączyła.
Książka jest krótka, czyta się ją bardzo szybko więc nie będę tu zdradzała nic więcej.
Bardzo polecam tą...

Lubię czytać Schmitta, ale ta książka to zupełnie inna bajka niż to do czego się przyzwyczaiłem. Pomimo, że przeczytałem ją całą - w 30 minut - umęczyłem się okropnie.

Małe zbrodnie małżeńskie były pierwszą sztuką teatralną na jakiej w życiu byłam. Byłam podlotkiem , miałam najtańszy bilet w ostatnim rzędzie Całą miesięczną pensję że sprzątania mieszkania sąsiadów wydałam na bilety , przejazdy i nocleg we Wrocławiu. Sztuka wystawiana była w teatrze Polskim... Miałam około 14 lat.,. A pamiętam ja jak dziś.

Pyszne , małe dzieło o prostej...

Życie pisze własne scenariusze. Niesamowita historia wieloletniej miłości, która na pierwszy rzut oka bez skazy, przechodzi poważny kryzys. Często zapominamy jak ważna w związku jest rozmowa, to fundament zdrowej relacji, zapomniany staje się początkiem końca. Idealna pozycja na jeden wieczór, świetny napisany dialog, w niektórych momentach śmieszy a w następnych zmusza do...

Uwielbiam Schmitta i jego książki! Genialna, krótka, zwięzła. Doskonała intryga. Ciekawa ilustracja związków.

Króciutkie opowiadanie, w sam raz na jeden wieczór. Zaskakuje, czasem wywołuje uśmiech, ale też wzbudza refleksje. Nic nie jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Co może stać się z ludźmi po 15 latach małżeństwa? Czy tak naprawdę się znają i rozumieją? Jakie sekrety przed sobą chowają? Czy nadal potrafią znaleźć nić porozumienia, które ich kiedyś połączyło?
Dla...

8 823