Ludzie na walizkach

2008-01-01
2008-01-01
978-83-240-1047-9
śmierć rozmowy

Mądre i pouczające wywiady. Niektóre otwierają szeroko oczy na to co i jak się dzieje. Krótkie, ale treściwe, pełne wiedzy i emocji!! Pomijając przemycanie treści religijnych , polecam każdemu w celu zastanowienia się nad tym co mamy i nie doceniamy!

Zbiór interesujących wywiadów. Tematyka oscylująca wokół życia i śmierci, cierpienia, choroby, niespodziewanego zrządzenia losu, które przynosi nam wyzwanie... Jak się w tym odnaleźć? Jak odnieść się do innych, którzy znaleźli się w tego typu położeniu. Słowem, odniesienia do podstawowych egzystencjalnych kwestii.

Kilka z tych rozmów było dla mnie na tyle inspirujących, że zachęciło mnie do dalszego pogłębienia tematu.

Choć tematyka jest zdecydowanie poważna, to czyta się w gruncie rzeczy lekko, mimo niekiedy obciążających emocji, które ta lektura może wyzwolić.

Polecam - warto!

dobra z plusem (6,5/10)

Kilka z tych rozmów było dla mnie na tyle inspirujących, że...

Historie bardzo ciekawe i pouczające. To czego nie mogłam przeboleć, to propaganda katolickich wartości.

Ta książka to zbiór świadectw ludzi, którzy otarli się o śmierć. Autor podkreśla, że granica życia i śmierci jest bardzo cienka. Czytałam z ciekawością te opisy zdarzeń i podziwiałam tych ludzi.

Książka ma formę zbioru wywiadów z osobami, których życie było zagrożone, ich bliskimi lub ratownikami. Bardzo ciekawe, życiowe, a także treściwe rozmowy - nie znajdziemy tu zbędnego lania wody. Przy dwóch rozmowach się wzruszyłam, co nie dzieje się często w moim przypadku, także treść trafia do serducha i daje do myślenia.

Historie opowiedziane przez rozmówców Szymona Hołowni zostają w głowie. Są to niełatwe tematy, takie jak choroba, ból, cierpienie, jednak zetknięcie się z nimi pozwala człowiekowi przemyśleć pewne sprawy i spojrzeć na nie z innej strony, z dystansem.
Wartościowe i pouczające rozmowy, często dosyć mocne, ale bardzo potrzebne.

Wartościowe i pouczające rozmowy, często dosyć mocne, ale bardzo potrzebne.

W jednym skrócie - tytułowi ludzie na walizkach to pacjenci z którymi wywiady przeprowadza Szymon Hołownia. Są to mądre rozmowy na trudne tematy. Mnie urzekła rozmowa z Krzysztofem Kolbergerem.
Szymon Hołownia to nie tylko prowadzący talent show czy kandydat na urząd Prezydenta; to również pełen empatii dziennikarz, dzięki któremu tematy tak trudne jak rak stają się, powiedzmy, zrozumiałe dla czytelnika.
7/10

"W życiu nie chodzi o bohaterstwo,
dobre życie to sensownie wypełniona codzienność."
/Michał Paradowski/

Rozmowy bez nadęcia o trudnych sprawach - chorobie, śmierci, przejściu na drugą stronę.

"W życiu nie chodzi o bohaterstwo,
dobre życie to sensownie wypełniona codzienność."
/Michał Paradowski/

Autor przeprowadza wywiady na trudne tematy egzystencjalne - związane ze śmiercią, przemijaniem, ciężkimi chorobami, niepełnosprawnością i jej pokonywaniem, opieką nad chorym dzieckiem, trudnymi doświadczeniami życiowymi oraz wiarą. Takich rozmów bardzo brakuje na polskim rynku wydawniczym. Cieszę się, że Szymon odważył się przekroczyć pewne granice i subtelnie, z zachowaniem odpowiedniej wrażliwości wsłuchał się w historie ludzi okrutnie doświadczonych przez los.
Książka dla mocnych psychicznie. U mnie wycisnęła kilka łez, osoby bardziej wrażliwe będą płakały jak bóbr, gwarantuję. Niemniej - warto zobaczyć i poznać ludzi, którzy mają prawdziwe problemy...

Ksiazka warta przeczytania. Poruszane są w niej tematy ważne dla każdego z nas. Choroba, kalectwo, śmierć, decyzja o odłączeniu od respiratora. To wszystko dzieje się obok nas, i o tym opowiadają nam ludzie z którymi rozmawia autor. My dopuki nas to nie spotka nie zastanawiamy się nad tymi kwestiami. A sądzę że warto być przygotowanym gdyż nie wiadomo co nas jutro czeka.

• 2011
  • 2010