O misiu, który chciał być szczęśliwy

Okładka książki O misiu, który chciał być szczęśliwy Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Okładka książki O misiu, który chciał być szczęśliwy
Barbara BrunÉric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Sowie Opowieści literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Super

Super

Bazyl to uroczy niedźwiadek, który wiele rozmyśla. Jego aktualnym zadaniem jest ustalenie, jakie znaczenie ma szczęście. Wyrusza więc w podróż i pyta napotkanych przyjaciół, jak określą to, co daje im szczęście. Zdobywa wiele odpowiedzi, a w jego podróży ponownie niezawodną kompanką okazuje się być sowa Minerwa.

Bardzo lubimy książki z serii Sowie Opowieści. Każda z nich niesie mądre przesłanie, które trafia do Małego Czytelnika. Tym razem wyruszamy na wycieczkę, podczas której odnajdujemy znaczenie szczęścia. Okazuje się, że nie trzeba wiele, aby je osiągnąć. Wystarczy tylko otworzyć oczy i dostrzec to, co jest wokół nas.

"O misiu, który chciał być szczęśliwy" to wartościowa opowieść dla dzieci, które poznają świat. Bohaterowie w prosty sposób uzmysławiają dzieciom to, co dzieje się w otaczającym nas świecie, a także starają się rozwiązać wiele zagadek, które zbierają się w małych główkach.

Bardzo lubimy książki z serii Sowie Opowieści. Każda z...

Temat szczęścia często przewija się w książeczkach ale jeszcze nigdy nie trafiłam na tak świetnie zobrazowanie tego tematu, jak w książce "O misiu, który chciał być szczęśliwy".

Mały Miś Bazyli widząc smutną starą małpkę zaczyna zastanawiać się czym jest szczęście i jak je osiągnąć, by nie stać się taki jak ona. Z pomocą przychodzi Sowa Minerwa, która nie odpowiada wprost na zadane przez Misia pytanie tylko zaprasza go na krótką wyprawę, by Miś sam zrozumiał czym jest szczęście. Wspólnie z Sową Bazylii odwiedza Wiewiórkę, która jest najbogatrzym zwierzęciem w lesie, Srokę, która stale gromadzi nowości oraz Zająca, który bez przerwy konsumuje nowe marchewki. Każde z tych zwierząt kieruje się innymi wartościami ale mimo posiadanych dóbr materialnych te zwierzęta wcale nie wydają się być szczęśliwe. Okazuję się, że bogactwo, gromadzenie rzeczy ani doświadczanie przyjemności wcale nie oznacza szczęścia, a wręcz przeciwnie, niesie za sobą lęk o utratę zdobytych dóbr.

Jak zatem osiągnąć prawdziwe szczęście? Czy Miś spotka w lesie kogoś, kto tak naprawdę jest szczęśliwy? Koniecznie przekonajcie się sami 😊

"O misiu, który chciał być szczęśliwy" to już trzecia książka z serii "Sowie opowieści" autorstwa Èrica-Emmanuela Schmitta pisarza i filozofa, który w cudowny i prosty sposób pomaga dzieciom zrozumieć świat. Ja jestem zachwycona tą książką pod każdym względem ❤️ Sowa Minerwa to doskonała przewodniczka, zachęca do stawiania pytań, refleksji i samodzielnego myślenia, a ilustracje zawarte w książce idealnie dopełniają całości.

Czym jest szczęście? Jak wytłumaczyć to dziecku? 🤔

Z pomocą przychodzi nowa książkowa premiera z serii Sowich Opowieści 📚

Młody miś Bazyli widząc smutnego Bobika, zaczyna się zastanawiam czym właściwie jest szczęście. Z tym pytaniem udaje się do sowy Minerwy. 🦉

Ona jednak nie daje mu odpowiedzi, a towarzyszy w jego rozmyślaniach. W końcu najlepiej znaleźć swoją własną definicję szczęścia. 😊

🤔 Czy nie szczęścia ma bez bogactwa?
🤔 Czy posiadanie wielu rzeczy daje szczęście?
🤔 A może to przyjemność jest ścisłe powiązana ze szczęściem?

Kiedy miś Bazyli odkrywa odpowiedź na nurtujące pytanie, staje się bardzo szczęśliwy. 😍

Pęknie zilustrowana książka skłania do rozmyślań i rozmowy z dzieckiem. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, jednak moim zdaniem bardziej pasuje 4+

Czym jest szczęście? Jak wytłumaczyć to dziecku? 🤔

Z pomocą przychodzi nowa książkowa premiera z serii Sowich Opowieści 📚

W jaki sposób przekazać najmłodszym ważne zagadnienia filozoficzne⁉️Jak odpowiedzieć na pytanie „czym jest szczęście?”⁉️Pomoże Wam w tym najnowsza pozycja od wydawnictwa Media Rodzina autorstwa Èrica-Emanuela Schmitta „O misiu, który chciał być szczęśliwy”. Ta książka zachwyciła nas swoją wartościową treścią oraz pięknymi ilustracjami. Poza tym, znajdziecie w niej filozoficzny przewodnik, który na stawiane pytania pomaga odpowiedzieć także dorosłym. Sowa Minerwa, przewodniczka serii, pomaga Misiowi zrozumieć, że posiadanie przedmiotów czy gonienie za chwilową przyjemnością nie daje prawdziwego spełnienia. A co daje szczęście❤️Przeczytajcie sami ‼️🙂 Jesteśmy pewne, że Miś zagości w Waszych domach oraz szkołach - ta książka idealnie sprawdzi się na zajęciach etyki oraz w ramach zajęć wychowawczych

Opinia przygotowana przez zespół https://edukreatywne.pl

Często strach przed byciem nieszczęśliwym, przesłania nam szczęście które nas otacza.

Taki strach opanował i Misia Bazylego, bohatera książki:
O misiu, który chciał być szczęśliwy- Eric- Emmanuel Schmitt, wydawca media rodzina

Przepiękna historia o tym, jak powinniśmy żyć i cieszyć się z tego co mamy. Całość nie jest zbyt długa, za to bardo wartościowa. Piękne ilustracje tylko dopełniają obraz całej opowieści i oczywiście urozmaicają czytania najmłodszym czytelnikom. Morał który plynie z bajki i tym, że szczęście można znaleźć na każdym kroku i nie tylko w tym co piękne i mile na prawdę daje do myślenia nie tylko małym czytelnikom ale też tym dużo dużo starszym. Po przeczytaniu tej książki wpadł mi do głowy usłyszany gdzieś w internecie przekaż, żeby zamiast złościć się i zamartwiać z bałaganu pod stołem po śniadaniu, z okruszków i plam, powinniśmy się cieszyć, że mamy w domu jedzenie i spędzamy posiłek razem. I ta bajka niesie przekaż i podobnym zabarwieniu. Możemy cieszyć się nawet z deszczowego dnia. Bo złość na deszcz niczego nie zmieni a jedynie da nam źle emocje. Więc możemy się z niego tylko cieszyć. A największe szczęście to umiejętność odnalezienia takiej prostej radości w sobie.

Miś słysząc o nieszczęśliwej małpie, postanawia nigdy nie skończyć tak jak Bobik. Jednak wizja tego, że musi być szczęśliwy, doprowadza go do prawdziwego nieszczęścia. Postanawia, że zrobi wszystko, aby szczęście osiągnąć. Tylko jak? Razem z sowa ruszają ba poszukiwanie odpowiedzi, ale to trudniejsze niż mogłoby się wydawać.
Czy miś znajdzie coś co zapewnia w życiu szczęście?

Zapraszam do czytania 🥰

Taki strach opanował i Misia Bazylego, bohatera książki:

Czym jest szczęście z punktu widzenia dziecka? Jaka jest jego definicja?

Każdy będzie postrzegać je inaczej, to samopoczucie, które pojawia się w wyniku przeżywania pozytywnych chwil, gdy czujemy się spełnieni, kiedy robimy coś, co sprawia nam przyjemność.

W refleksyjną podróż zabiera nas Miś Bazyli, a jego przewodniczką jest Sowa Minerwa. Dzięki jej pytaniom i aktywnym udziale w życiu Misia, zachęca go do znalezienia esencji szczęścia. Poznają różne odsłony szczęścia z obserwacji otoczenia, a najlepszym odkryciem jest to, że szczęście jest bliżej niż mogłoby się wydawać.

Bazyli spotyka się z wiewiórką o imieniu Rockefeller i rozprawiają o bogactwie, zastanawia go cel sroki Gadżetki i radości zająca Casanovy. Jednak to dziadek Feliks odkrywa prawdziwy sekret dylematu wnuczka. Na czym on polega?

Z punktu widzenia filozofów szczęście jednostki zależy od jego natury i przeszłości, to więcej niż krótkotrwała radość, to głębokie uczucie, sukces, rozwinięcie skrzydeł. Przyjrzymy się teoriom Bergsona, Kanta, Platona i Konfucjusza. Sowa Minerwa jest tutaj reprezentantką filozofii od czasów starożytności. Uczy też pięknej lekcji, aby nie oceniać po pozorach. Warto też przyjrzeć się niesamowitym ilustracjom tego wydania.

Na pewno chętnie poznam pozostałe Sowie Opowieści, bo to seria, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

PREMIERA tej pięknej wartościowej książki odbędzie się już jutro 🎉

“(…)przyjemność szybko znika, a radość trwa”.

Czym jest szczęście z punktu widzenia dziecka? Jaka jest jego definicja?

"Nigdy nie pragnę tego,co nie zależy ode mnie. Gdy widzę,że nie uda mi się zmienić wszechświata, zmieniam swoje myślenie o wszechświecie. Dzisiaj będzie padało,chociaż wolałbym, żeby świeciło słońce. Wobec tego mówię sobie: "To piękny deszczowy dzień!". I wpadam w zachwyt,zamiast rozpaczać".

Piękne słowa,które są puentą tej książki, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Zaskakujące,jak mądre przesłanie może mieć książka dla dzieci. Gdy poznamy autora,czyli Erica Emanuela Schmitta,autora "Oskara i pani Róży",wcale nie będzie nas to dziwić. Autor tworzy tym razem historię dla dzieci opowiedzianą językiem kierowanym prosto do nich. Jest refleksyjnie i trochę poważnie, ale nie brakuje też bajkowych postaci i sytuacji bliskich dzieciom.

Sowa Minerwa to postać,która prowadzi bohatera i pomaga mu poznać odpowiedź na pytanie: czym jest szczęście? Miś Bazyli próbuje zrozumieć czemu jedni są szczęśliwi,a inni nie i jak ten stan osiągnąć. Czy bogactwo,gromadzenie rzeczy,skupianie na przyjemnościach doprowadzą nas do tego celu? Czy miś znajdzie swoje szczęście?

Ta książka,choć utrzymana w dziecięcej konwencji,może służyć nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Tyle tu mądrych słów i stwierdzeń,że sama czytając przytakiwałam głową. Myślę też,że nie bez powodu autor puszcza oczko do dorosłego czytelnika i nazywa bohaterów Casanovą czy Rockefellerem. Postaci zwierząt mają swoje odzwierciedlenia w codzienności i sami na pewno nie raz spotkaliśmy osoby lub nimi byliśmy,które zapominają o swoim szczęściu w codziennym pędzie lub lokują uczucia nie tam,gdzie powinny. Książka pomaga zrozumieć czym może być szczęście,jak go poszukiwać i nie zagubić się na życiowych zakrętach.
Mądra,zachwycająca,dopełniona bajkowymi ilustracjami. Czytanie takich pozycji to sama przyjemność 😉

Szczęście jest chyba jednym z najtrudniejszych słów do zdefiniowania. Nie dla wszystkich oznacza to samo. Niektórzy kojarzą je z miłością, rodziną i spełnianiem marzeń, a inni z pieniędzmi lub wygraną na loterii.

Szczęście to przede wszystkim uczucie przyjemności, radości i zadowolenia oraz wszystko to, co wywołuje taki stan. Jak w takim razie wytłumaczyć dziecku ten skomplikowany świat emocji?

„O misiu, który chciał być szczęśliwy” to trzecia już część sowich opowieści. Przewodniczką jest tutaj sowa Minerwa, która jest symbolem mądrości. Nie znałam wcześniej tej serii i przyznam się, że jestem naprawdę oczarowana tą książką. Zacznijmy może od początku.

Poznajemy małego niedźwiadka Bazylego, który pewnego dnia widzi, że małpa imieniem Bobik kiepsko wygląda. Jest smutny, chudy, apatyczny i niezdolny do uśmiechu. Według innych małpek Bobik nigdy nie zaznał szczęścia, nawet chyba nie wie co to znaczy. Od tamtej pory w głowie Bazylego ciągle powtarza się pytanie: czym tak naprawdę jest szczęście? Niedźwiadek bał się ,że stanie się taki jak Bobik. Poprosił o pomoc swojego dziadka, ale ten nie chcąc mu narzucać czym tak naprawdę jest szczęście wysyła go do sowy Minerwy, która ma mu pomóc odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania. Razem wyruszają w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Czy uda im się podróż? Czy sowa Minerwa będzie w stanie mu pomóc? Odpowiedź znajdziecie już w książce.

Jestem pewna ,że ta historia oczaruje was tak samo jak mnie. Jest pięknie wydana, ma twardą oprawę, a do tego genialne, bajeczne ilustracje Barbary Brun, które dosłownie hipnotyzują-nie mogę się na nie napatrzeć. Autorem tekstu jest Éric-Emmanuel Schmitt, znany francuski pisarz, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Jest autorem m.in. bestsellerowej książki Oskar i Pani Róża.

W środku znajdziecie mnóstwo wartościowej i pomocnej treści oraz fajne, lekkie opowiadanie, które na pewno spodoba się waszym pociechom. Gorąco Wam polecam i zachęcam żebyście sięgnęli po inne tytuły z serii „Sowie opowieści”.
@bajkowy.zawrot.glowy

"Nigdy nie pragnę tego, co nie zależy ode mnie. Gdy widzę, że nie uda mi się zmienić wszechświata, zmieniam swoje myślenie o wszechświecie". 🧡 To najmądrzejsza treść, jaką przeczytam w weekend. 📖 Będziecie zaskoczeni, jeśli powiem, że pochodzi z... książki dla dzieci? Dokładnie z nowości @mediarodzina.wydawnictwo - "O misiu, który chciał być szczęśliwy" Érica-Emmanuela Schmitta.

Poznajcie Bazylego, małego misia, który zastanawia się, czym właściwie jest szczęście. 🐻 Niestety, nie znajduje odpowiedzi na swoje pytanie, więc postanawia zapytać dziadka. Feliks od razu zauważa, że z wnukiem dzieje się coś dziwnego. 🤔 Nie chce jednak rozmawiać z nim o szczęściu i odsyła go do sowy Minerwy. 🦉 Ta wybiera się z Bazylim na spacer, podczas którego odwiedzają różnych mieszkańców lasu. 🐰 Miś odkrywa, że są oni tylko na pozór szczęśliwi. Zasmucony malec wraca do dziadka, który jak się okazuje zna receptę na szczęście! 🧡

Dajcie się zaprosić w filozoficzną (nie mylić ze skomplikowaną!) podróż pełną znaczeń. 🌍Przewodniczką będzie mądra sowa, która zachęca pociechy do refleksji i samodzielnego myślenia. 🫶Towarzyszem przyjacielski miś, z którym może utożsamić się każde dziecko. 🐻 Najlepszym opiekunem natomiast poczciwy dziadek - pełen szacunku i mądrości życiowej. Czy można wymarzyć sobie lepszą wędrówkę? 🤗

Ta pięknie ilustrowana (Barbara Brun),pełna ciepła książka to opowieść o poszukiwaniu szczęścia we współczesnym świecie. Mądre przesłanie, które ze sobą niesie, posłuży zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. 👍 Dzieci szybko polubią sympatycznego misia Bazylego, a dorośli przyznają rację Feliksowi, który przypomina o prawdzie doskonale znanej, ale - mam wrażenie - zapomnianej. Takich książek potrzeba nam więcej! 🧡 Gorąco polecam. 👌

• Dla dzieci
  • Poradniki i inne - DO ŚCIĄGNIĘCIA
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki O misiu, który chciał być szczęśliwy