Trzynaście kotów

fantastyka, fantasy, science fiction
1998-01-01
opowiadania magia horror fantastyka przygoda

Okładka książki Wizje alternatywne Jacek Dukaj, Jacek Piekara, Jarosław Grzędowicz, Eugeniusz Dębski, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Sapkowski, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz, Krzysztof Kochański, Jacek Sobota, Marek Oramus, Andrzej Zimniak, Andrzej Drzewiński, Jacek Inglot, Marek S. Huberath, Wojciech Szyda, Maciej Żerdziński, Mirosław Piotr Jabłoński
7,1
Wizje alternat... Jacek Dukaj, Jacek ...
Okładka książki Inne światy Jacek Dukaj, Anna Kańtoch, Robert J. Szmidt, Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Aleksandra Zielińska, Jakub Małecki, Aneta Jadowska, Remigiusz Mróz
6,7
Inne światy Jacek Dukaj, Anna K...
Okładka książki Ojciec Jacek Dukaj, Wit Szostak, Michał Witkowski, Łukasz Orbitowski, Jakub Małecki, Ziemowit Szczerek, Andrzej Muszyński, Michał Cichy, Wojciech Engelking
6,7
Ojciec Jacek Dukaj, Wit Sz...

Dwa opowiadania: Kot typu Stealth i Złote popołudnie, bardzo mi się podobały, pozostałe niestety mniej.

Niestety, choć koty pojawiały się w opowiadaniach, to czytanie tej książki było trudne. Zbyt dużo fantastyki, skomplikowanych konstrukcji językowych, a zbyt mało miłych, inteligentnych i niezależnych kotów. Niestety nie jest to książka do której chciałabym wrócić, choć koty lubię.

Opowiadania różne, ale na dobrym poziomie. Jako miłośniczka kotów ... polecam nie tylko kociar(z)om.

Poziom opowiadań nie jest równy, ale było kilka które bardzo mi się podobały.

Oceniam tylko opowiadanie Sapkowskiego będące wariacją na temat "Alicji w Krainie Czarów"

Super Nova rządzi! Mam wielki sentyment do książki, gdyż obok Wiedźmina to jedno z pierwszych dzieł fantasy, jakie miałem przyjemność przeczytać. Stare dzieje, ale tego się nie zapomina.

Nierowne.

Bardzo średnia, bardzo mało kocia antologia. Dobór opowiadań jest tragiczny - praktycznie nie ma tu średnich opowiadań, są tylko albo bardzo dobre (Sapkowski, Dukaj, Zimniak, Kołodziejczak), albo tragiczne (Kalicki, Białołęcka, Lewandowski), albo bezpłciowe (reszta poza Wolskim). Czyżby mały odzew zmusił redaktorów do brania opowiadań na chybił trafił?

Eugeniusz Dębski –...

Na półkach: , , , ,

Koty uwielbiam, ale antologia jest słaba. Wyróżnia się tylko rewelacyjne "Złote popołudnie" Sapkowskiego.

Jako miłośnik kotów bardzo lubię tę antologie. Opowiadania różne, ale na dobrym poziomie. Polecam nie tylko kociar(z)om.

Dyskusje

1 888
    1 262
  • Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • Fantasy
  • 2014
  • Fantastyka polska

Konrad T. Lewandowski Trzynaście kotów
Andrzej Sapkowski Trzynaście kotów
Andrzej Sapkowski Trzynaście kotów