Uciec od siebie czyli Oni i Dżej

Jolanta Nasiłowska Ja Oni i Dżej Psychoskok miłość
literatura obyczajowa, romans
Jolanta Nasiłowska Ja Oni i Dżej Psychoskok miłość

Ciąg dalszy przygód Emmy Dżej Blum

"Dwie istoty w jednym ciele"

Znalazłam bardzo ciekawy fragment - rozważania głównej bohaterki:

"Dlaczego mam się wciąż czymś martwić ? Czy jest coś złego w tym, że chciałabym być szczęśliwa ? Czemu wciąż, z mniejszą lub większą przerwą, życie daje mi kopniaki ? Może nie powinnam tak wszystkiego brać do siebie ?"

Kiedy Emma postanawia...

"Dwie osobowości w jednym małym, kruchym ciele. Czasem pogodzone, czasem rywalizujące ze sobą".

W recenzji pierwszej książki ukazującej perypetie Emmy napisałam, że każdy z nas posiada taką Dżej, czyli drugą stronę osobowości. Taką drugą twarz, która czasami niezależnie od nas, wypełza na światło dzienne. Byłam bardzo ciekawa, czy w kontynuacji udało się Emmie poskromić...

Pisząc o bohaterce książki „Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej”, nie mogę nie uciec się do klasyfikacji chorób Światowej Organizacji Zdrowia i pochodzącego z niej numeru F.60. Oznacza on, mówiąc najogólniej, zaburzenia osobowości. Poznając bliżej Emmę Dżej Blum, już po kilkunastu stronach wyraźnie widać, że bohaterka powieści ma ze sobą poważne problemy.

Dwie osobowości w...

• 52 Books Challenge 2016