Bramy Światłości: Tom 1

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 3.1) fantastyka, fantasy, science fiction
9788379642076
Fabryka Słów
anioł fantastyka fantasy literatura polska powieść fantasy przygoda wyprawa
Zastępy Anielskie (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788379642076
anioł fantastyka fantasy literatura polska powieść fantasy przygoda wyprawa
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powieść bez zahamowań

7 Link do recenzji

Wyprawa w Strefy Poza Czasem to wielkie wyzwanie. Jeszcze większym jest odnalezienie Jasności. Losy Królestwa i Głębi splatają się ze sobą. Cieszę się na samą myśl lepszego poznania Lucyfera. Daimon jak zwykle rzeczy niemożliwe robi od ręki ale na cuda trzeba poczekać. Ciekawe czy kolejny cud się uda? Bo Piołun jest w niebezpieczeństwie.

Bardzo trudno jest mi napisać rzetelną recenzję tejże powieści, nie znając dokładnie poprzednich losów naszych bohaterów i wszystkiego innego, co wydarzyło się w licznych tomach poprzedzających ową książkę. Tak więc ta opinia będzie nieco powierzchowna, ale to nie znaczy, że gorsza. Jest kilka elementów, na które zwróciłam uwagę.

Po pierwsze- jest to specyficzna...

Nigdy nie sądziłam, że to powiem ale "Bramy Światłości" pobiły "Siewcę Wiatru".
Jest to książka przy której się wściekałam, smuciłam i śmiałam. Jest naprawdę świetna i bardzo mi się podoba to, co Kossakowska dalej uczyniła z ulubieńcami z anielskiego świata. Bardzo mnie to w sumie zaskoczyło, ponieważ mówiąc szczerze po "Zbieraczu Burz" nie wierzyłam, że wydarzy się...

Po raz kolejny stwierdzam, że autorka nie potrafi kreować kobiecych postaci (z kilkoma wyjątkami jakimi są Saszti i Drop) wszystkie jej kobiety są jakieś takie dziwne, niezrozumiałe i kompletnie nie mogę pojąć co w nich widzą ci wszyscy mężczyźni.
Raziel, Matariśwan... co oni widzą w tym byle czym, zachowującym się w niektórych momentach strasznie irytująco.
Bardzo mi się...

Były momenty przez które trzeba było przebrnąć ale było warto . Jak to mówią za długie czekanie dobre śniadanie. Pierwsza książka tej autorki przeczytana przeze mnie i napewno nie ostatnia. Fantastyka z elementami dobrego ostrego humoru owita w ciekawą przygodę.

Mój pierwszy kontakt z serią Zastępów Anielskich, przez co nie do końca wiedziałem o co w niej chodzi, lecz po jakimś czasie mniej więcej załapałem historię serii.

Nie czytałam Tomu 2 i 3 , jak do tej pory najlepsza część !! Historia pełna heroicznych zachowań, wspaniałej przyjaźni. Dobrym pomysłem było wprowadzenie innych religii do historii.

Jak dla mnie, narzekanie że seria obniża poziom, zupełnie nieuzasadnione. Koloryt świata inspirujący, bohaterowie zapracowani, Boska Bestia w gotowości... Polecam

Bramy światłości są zdecydowanie lżejsze w odbiorze niż Zbieracz burz. Czyta się je łatwiej, jest sporo humorystycznych wstawek, dużo akcji i klasycznego fantasy. Rewelacyjna książka ale... poprzednia była lepsza. Można się było dopatrzyć podwójnego dna, skłaniała do refleksji a ta to czysta rozrywka.
Nowa przygoda Daimona to poszukiwanie Jasności w strefach poza czasem....

Próbowałam trzy razy i trzy razy nie dotrwałam nawet do połowy. Inne książki z tej serii cechowała lekkość i humor przeplatany ze świetną akcją. Tutaj postaci są zbyt ciężkie.

Dyskusje

1 403