Ostatni bierze wszystko

Fabryka Słów
Posledni bere vsechno
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Kossakowski

Pomijając historię Tekuarda, książka zawiera jeszcze dwie inne opowieści. Pierwsza - czyli łowy na Tekuarda - bardzo mi się podobała, podobnie jak druga. Trzecia - mam mieszane uczucia, wydaje się kompletnie nie powiązana z poprzednimi. Mimo to - polecam, ciężko się oderwać, świetna lektura.

Trzy świetne opowiadania. Polecam wszystkim fanom fantastyki. Ostatnio coraz bardziej się przekonuje to tej krótkiej formy. Opowiadania mają wsobie to coś, świat i bohaterowie nie są w stanie się znudzić i bardzo często czuję niedosyt. Jest to zdecydowanie lepsze uczucie niż zburzenie danym uniwersum.

Pierwsze opowiadanie całkiem przyzwoite, kolejne po prostu dramatycznie nudne, ostatnie to coś pomiędzy, ogólnie mimo, że czytało się lekko i szybko, uważam za stratę czasu. Nic świeżego, ot takie wypracowanie na polski.

Lubię Zambocha, szczególnie za cykl „Koniasz”.
Tym razem trzy opowiadania ze świata fantasy, powiązane ze sobą, gdzie krew leje się strumieniami. Zwycięzca (ostatni) zgarnia wszystko.
Plusy:
- ciekawe pomysły na fabułę, dobrze wykreowany magiczny świat, pokazanie dużych zasobów wyobraźni pisarza;
- dynamiczna akcja, magia, ciekawe opisy pojedynków;
- dzieje się dużo bez...

Z tą książką mam pewien problem. Mianowicie chodzi o sposób w jaki została stworzona. Składa się z trzech mini opowieści, niby wszystkie to jeden świat a różnią się tylko bohaterami i czasem akcji. Niestety przez to iż książka tak została stworzona to poszczególnym bohaterom poświęcono zbyt mało miejsca. Wiecie nadal podoba mi się styl autora i jego dość oryginalne...

nie wiem co myśleć o tej książce. pierwsza część była kapitalna, akcja rozwija się w sposób, który totalnie wciąga i zaciekawia z każdą stroną coraz bardziej. ale gdy nadszedł finał... kredki, jak mawia mój przyjaciel. w tym przypadku, w luźnym tłumaczeniu, rozczarowanie, zdziwienie i niezadowolenie. nie tego oczekiwałem. zacząłem czytać automatycznie część drugą i nic mi...

Kurczę, Żamboch to naprawdę dobry pisarz. Potraktuję "Ostatniego..." jako wypadek przy pracy.

RECENZJA W 5 ZDANIACH:
Fani Zambocha nie będą zawiedzeni - akcja jest szybka, dzieje się dużo, autor wstawia tylko najważniejsze opisy, nie marnując czasu na zbędne upiększenia językowe. W książce jest również to, co u Zambocha jest wyjątkowe - problemy, które napędzają akcję, są przyziemne i "ludzkie", czyli walka o władzę, przetrwanie, zdrady, tajemnice - które, na koniec...

Bardzo lubię Żambocha za Koniasza i Bakly'a i dlatego sięgnąłem po "Ostatni bierze wszystko" i się rozczarowałem.
Troszkę nie mój klimat wszystko takie na szybko, takie chaotyczne, za mało jak dla mnie "klimatu" wyżej wymienionych bohaterów, stąd może taka ocena.3 najnowsze opowiadania niestety mnie nie porwały jedynie ostatnie mi się jako tako spodobało.

To mię się podoba. Tegoroczny strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o trofea wojenne (ze sklepów pełnych makulatury, rzecz jasna).

Tekuard-nasz protagonista numero uno. Świat pełen magii. Twarda ręka na pulsie znanym nam jako prawa i zasady. Brak zahamowań, brutalność i duża dawka realizmu. Trzy opowiadania złączone poprzez jedno spoiwo.

Kiedy my - czytelnicy - jako grupa...

Dyskusje

• Fantasy
  • Fantastyka
  • 2018
  • 2019
  • 2020
  • E-book

Dodaj cytat z książki Ostatni bierze wszystko