Wodnikowe Wzgórze

Richard Adams Cykl: Wodnikowe Wzgórze (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction 576 str.
Watership Down

Krystyna Szerer
Muza
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Książka o przyjaźni, odwadze i wytrwałości. Bawi, uczy i wzrusza. Polecam dzieciom i dorosłym. Historia piękna i pięknie napisana.

Na półkach: , , , , , ,

Ta książka jest naprawdę wspaniała. Wciągnęłam się w losy naszych głównych bohaterów i bardzo się do nich przywiązałam. Najbliższy mojemu sercu był Piątek, jednak uwielbiałam też Leszczynka i Dołka. Niestety poza niektórymi głównymi króliczkami cała reszta była odsunięta na drugi plan, przez co nie mieli szansy mieć bardziej zróżnicowanych charakterów.
Jako książka o...

Historia ta zostanie w moim sercu. Szkoda, że tak późno się z nią spotkałam, ale z drugiej strony może i dobrze; jestem na tyle dorosła :P Wodnikowym wzgórzem zainteresowałam się poprzez film animowany, który był przerażający i nie dla dzieci. To mnie tknęło do przeczytania książki. Najpierw jednak obejrzałam wersję Netflix'a - cudowna. Sama książka posiada tak wspaniałe i...

Nie sądziłam, że opowieść o królikach będzie w stanie mnie tak wciągnąć, zaciekawić i przede wszystkim...zauroczyć! Wspaniała historia dla dużych i małych. Znakomita rozrywka napisana w pięknym stylu. Uwaga! Norki królicze pochłaniają i pożerają czas!

Na półkach: , , , , , ,

Książka ponadczasowa - jak to klasyk. Choć o królikach, to zdecydowanie nie da dzieci. No i Kihar! ❤️
Pomocne przy lekturze:

Toż to horror dla dzieci. Początkowo historia nie wydawała mi się interesująca, po jakimś czasie jednak się wciągnęłam w fabułę. Snute opowieści momentami były nudne.

Wyobraźcie sobie "Wojowników" Erin Hunter z królikami zamiast kotów. To właśnie "Wodnikowe Wzgórze".

Wsiąkłem w to uniwersum jak rosa w liście traw Wodnikowego Wzgórza. To cudowne jak rozległy i bogaty jest świat tej powieść. Pomyśleć, że powstał na bazie prostych historyjek opowiadanych przez autora córkom podczas nużących podróży samochodem. To jak Adams kreuje świat i mitologię królików jest naprawdę fascynujące. Wciąga to zwłaszcza dorosłego, który lubuje się we...

2076

Może ta książka trafiła do mnie w złym czasie... Zawiodłam się. Byłam do niej naprawdę pozytywnie nastawiona,ale teraz wiem, że ze spokojem mogłaby mieć te 200-300 stron.

Sama książka jest znana licznemu gronu czytelników. Książka ta zalicza się już do klasyki. Wg mnie zestawienie jej obok ,,Folwarku zwierzęcego’’ i komiksu ,,Maus’’ jest jak najbardziej adekwatne, gdyż wszystkie te powieści ukazują społeczeństwo, w którym nie są przedstawieni ludzie, ale zwierzęta. W omawianej przeze mnie książce są to króliki.

Historia jest bardzo...

Dyskusje