Osobliwy dom pani Peregrine

Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
2016-09-18
2012-11-07
Data 1. wydania:
2011-06-07
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Media Rodzina
literatura amerykańska młodość podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Pani Peregrine (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-09-18
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zapętleni

23 Link do recenzji

Pierwotnie nie planowałam czytać tej powieści, ale jako, że lubię filmy kręcone przez Tima Burtona, nie mogłam przecież zasiąść do oglądania, nie przeczytawszy uprzednio książki. Jest to lektura dla starszej młodzieży, ale również dorosły czytelnik nie będzie nią zawiedziony. Zwłaszcza klimat robi ogromne wrażenie - opuszczony, mroczny sierociniec dla osobliwych dzieci, na...

Najpierw z rok temu zobaczyłam film, a teraz przeczytałam książkę. Historia w filmie wiele się różni co było dla mnie zaskoczeniem, bo nie spodziewałam się tego. Uważam, ze książka jest swietna, dobrze napisana, ciekawie się czyta. Polecam!

Książka z ciekawym pomysłem. Początkowo nie byłam do niej przekonana. Moim zdaniem bohaterowie i czas i miejsce akcji dodaje uroku. Uwielbiam bohaterów. Zdjęcia w książce Były doskonałe.

Książka bardzo ciekawa i wciągająca, taka inna. Bardzo podoba mi się szata graficzna wersji niefilmowej. Czuję się tak, jakbym oglądała stary album ze zdjęciami, z którymi jednak jest coś mocno nie tak.

Przeczytałam niewiele wcześniej więdząc o tej książce (nie widziałam nigdy filmu) i nie do końca mi podpasowała. Może to kwestia tego, że jest to jednak pozycja dla młodszego czytelnika. Język jest prosty i czyta się ją bardzo szybko. Wydaje mi się jednak, że świat został wykreowany bardzo po łepkach. Więcej tu mamy spostrzeżeń głównego bohatera niż akcji czy wyjaśnień...

'Osobliwy dom Pani Peregrine' bardzo mi się spodobał. Nie wiem, dlaczego nie trafiłam na tę książkę wcześniej. Czytając ją, poczułam się znowu jak nastolatka zapoznająca się ze światem Narni, czarodziejami z Hogwartu i z przygodami dzieci z 'Serii niefortunnych zdarzeń'. Autor ma bardzo lekki i przyjemny styl, szybko się czyta. Polecałabym i młodszym i tym starszym, którzy...

Przeczytałam „Osobliwy dom pani Peregrine” autorstwa Ransom’a Riggs’a i nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. I o ile początek rzeczywiście był niezły tak im dalej w las robiło się to nudne i dość przewidywalne. I niestety jest to książka bardziej skierowana do dzieci niż do dorosłego czytelnika. Oczekiwałam od tej książki czegoś innego, niż to co...

Po prostu trzeba przeczytać

Chociaż czytam książki dla młodzieży, czyli łamię zasady ;) ta nie powaliła mnie na kolana. Jest niezła, ale to wszystko.

Szesnastoletni Jakub, którego postanawia odkryć tajemnice zniszczonego domu i jego małych mieszkańców? Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów?

W książce są piękne fotografie.

Polecam dla każdego. Są świetne opisy i wypowiedzi. Narrator jest w pierwszej osobie. Bardzo ciekawa, wciągająca.

Dyskusje

8 821