Osobliwy dom pani Peregrine

Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
2016-09-18
2012-11-07
Data 1. wydania:
2011-06-07
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Media Rodzina
literatura amerykańska młodość podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Pani Peregrine (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-09-18
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zapętleni

22 Link do recenzji

Kupiłem tę książkę już jakiś czas temu.
I jak ją kupiłem to potem parokrotnie zadawałem sobie pytanie - po co?
Przecież to nie moja bajka.
Ponieważ teraz czas sprzyja siedzeniu w domu, sięgnąłem po nią i przeczytałem.
I sam się dziwię, że mi się ta książka spodobała. Nie na tyle, żeby sięgać po jakieś następne części, ale czasu przeznaczonego na lekturę nie uważam za...

Uwielbiam,uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam! To była pierwsza książka,którą przeczytałam z tego gatunku i jestem oczarowana.

Nie spodziewałem się, że ta książka będzie tak cudowna. W każdym razie mam nadzieję, że następne części będą tak samo superowe tak jak ta część.

"Kiedyś marzyłem o ucieczce przed zwykłym życiem, ale tak naprawdę moje życie nigdy nie było zwyczajne. Po prostu nie zauważałem jego niezwykłości."

Narratorem i protagonistą w tej książce jest piętnastoletni Jacob Portman. Mieszka z bogatymi rodzicami w Englewood - - małym nadmorskim miasteczku na Florydzie. Wiedzie spokojne, zwyczajne, monotonne, wręcz nudne życie....

Ach, ci Amerykanie i ich osobliwe podejście do czasoprzestrzeni... Dwunastolatek z Polski wsiada do pociągu jadącego do Walii. Oczywiście dociera tam bez większych przeszkód. A rok później zaciąga się do wojska, żeby wziąć udział w wojnie.
Poza tym całkiem wciągająca lektura.

Grozy, to ja tutaj nie zauważyłam...
Ale może jestem za stara ;)
Tym nie mniej wciągająca, czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Jestem ciekawa co będzie dalej.

Rewelacja to mało powiedziane czytało się idealnie wciąga od pierwszego rozdziału,sięgam po kolejne części.warto naprawdę warto

Genialna, polecam nie przestać na pierwszej bo kolejne części są równie dobre o ile nie lepsze, Radze przeczytać przed filmem bo w filmie zmienione są zamienione postacie co moim zdaniem całkowicie zmienia przebieg wydarzeń.

Bardzo fajna i przyjemna książka, nie tylko dla młodszych czytelników.

Cała opowieść przywodzi nieco na myśl "Opowieści z Narnii". No, bo i historia domu, który stał się azylem dla uciekającego przed nazistami żydowskiego dziecka, i tajemne przejście do innego świata, zamieszkiwanego przez osobliwych mieszkańców - wszystko to skonstruowane jest nieco podobnie. Tyle, że Narnię zamieszkują baśniowe postacie i gadające zwierzęta, a tę książkę -...

Dyskusje

8 589