Osobliwy dom pani Peregrine

Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
2016-09-18
2012-11-07
Data 1. wydania:
2011-06-07
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Media Rodzina
literatura amerykańska młodość podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Pani Peregrine (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-09-18
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Oficjalne recenzje i

Zapętleni

[ 23 ] Link do recenzji

Bardzo ciekawy pomysł i wykonanie też dobre. Przez ostatnie strony się przepływa nie zdając sobie z tego sprawy, a zwrot akcji na końcu zdecydowanie zachęca nas do czytania kolejnych części. Bardzo nie podobał mi się związek dwóch bohaterów, który dla mnie był nienaturalny i wymuszony.

Do połowy książkę czytało się bardzo dobrze. Wartka akcja, nieoczywiste zdarzenia i ciekawe budowanie postaci. Natomiast za połową musiałam wręcz kartkować, bo nie byłam w stanie brnąć przez rozwleczone ponad miarę opisy, zupełnie nieistotne dla fabuły. Niestety przez to akcja zwalnia dokładnie w tym momencie, kiedy powinna pędzić jak rozpędzona. To niewątpliwy minus tej...

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony przedstawiona w niej historia i pomysł na fabułę bardzo mi się podobają. Patrząc na to jednak z innej perspektywy kompletnie nie trafia do mnie sposób budowania postaci, wydarzeń, czy napięcia, które powinno być dość istotne w tej książce. W końcu sam główny bohater wydaje mi się po prostu głupi, a do tego...

Książka z gatunku średnich. Ciekawie wykreowany świat, dobry pomysł na fabułę. Największą wadę stanowi płytki, naiwny i bezmyślny główny bohater. Może kiedyś sięgnę po kontynuację serii, póki co mocne 7/10.

Książka ma fajny klimat i ciekawą historię. Myślę, że czytelnik w wieku 12-14 lat może się w tej lekturze zakochać. Ja jestem już dużo starsza i dla mnie nie jest to coś mega ciekawego. Strasznie irytowało mnie to, że autor pisał treść jakby do wybranych przez siebie zdjęć. Taki zabieg jest dla mnie naciągany. Nie polubiłam bohaterów przedstawionych w książce. Rodzice...

Znajoma zdecydowanie nie polecała mi tej książki, jednak cytując mistrza grozy "opinie są jak dupa, każdy ma swoją" uważam, że powieść jest wciągająca i można ją pochłonąć w ciagu jednego dnia. Dla osób oczekujących szybkiej akcji faktycznie może okazać się mało interesująca, jednak jest to książka zyskująca w czasie, jest wiele wątków które po prostu trzeba rozwinąć aby...

Przede wszystkim zachwyciła mnie staranność wydania książki. Fotografie naprawdę robią wrażenie. Sam pomysł na fabułę też dosyć ciekawy. Podobne jak @Nozomi trochę brakuje mi tempa akcji i gdyby właśnie nie to piękne wydanie oceniłabym książkę niżej.
Nie będę się również zarzekać, że po następne części nie sięgnę. Na pewno nie natychmiast, ale jeśli kiedyś wpadną mi w...

Książka bardzo fajna ale spodziewałam się bardziej oryginalnej i niecodziennej fabuły i może czegoś nieco straszniejszego

Kupując tę książkę myślałam, że jest o duchach.
Wyjątkowy pomysł o dzieciach osobliwych, którzy żyją w pętli czasowej tzn ich dzień wygląda tak samo inaczej by się zmienili w staruszków. Książka w sumie jest fajna i NIE oglądajcie najpierw filmu ja przez to się bardzo zraziłam do przeczytania jej do końca.

widać, że autor nie miał żadnego warsztatu pisarskiego. akcja jest nudna, Riggs kompletnie nie umie prowadzić jej w porywający sposób. dialogi czy opisy przeżyć wewnętrznych młodego bohatera są płytkie i "sztywne". zakończenie nie podsumowywuje w żaden sposób historii, jedynie sugeruje ciąg dalszy w następnej książce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

9 063