Osobliwy dom pani Peregrine

Okładka książki Osobliwy dom pani Peregrine
Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-11-07
Data 1. wydania:
2011-06-07
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
literatura amerykańska młodość podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Zapętleni

Link do recenzji

500 270 59

„Osobliwy dom Pani Peregrine” opowiada historię chłopca, który już dawno porzucił swoje marzenia o byciu odkrywcą. Ów chłopiec - Jacob Portman jest zwyczajnym nastolatkiem, który chodzi do szkoły i pracuje w rodzinnym sklepie.
Ma On dziadka, z którym jest bardzo zżyty. Abraham Portman, bo tak nazywa się dziadek głównego bohatera odkąd Jake był małym chłopcem opowiadał mu...

Na półkach: , , , , , , ,

Pierwsza powieść z cyklu "Pani Peregrine" Ransoma Riggsa osobliwa jest nie tylko z tytułu.
Występują w niej osobliwe dzieci, żyjące dziesięciolecia w pętlach czasowych za sprawą których nie starzeją się fizycznie. Wszystkie posiadają unikatowe dary, są m.in.: niewidzialne, lewitujące, władające niebywałą siłą, ożywiające rośliny, czy tak jak protagonista i narrator -...

Nie porwała mnie. W teorii historia o osobliwych dzieciach z dziwnymi mocami wydaje się mega ciekawa. W praktyce cóż, nie była taka. Największym moim zastrzeżeniem jest to, że była zwyczajnie nudna - lub raczej, że to ciekawa historia napisana w nudny sposób. Postacie ledwie zarysowane, fabuła albo się wlecze albo gna. Nie mój klimat.

Bardzo przyjemne fantasy z tłem historycznym Drugiej Wojny Światowej na długie jesienne wieczory

Całkiem dobra i przyjemna młodzieżówka.
Pomysł na fabułę - świetny, a wykonanie nie najgorsze. Początek tajemniczy, nieco wolny i momentami niestety nudny, ale im dalej tym lepiej. Ogromnym plusem do całej tej historii są ilustracje, które dodają mrocznego klimatu i sprawiaja, że jeszcze bardziej angażujemy się w cała fabułę. Mam nadzieję, że drugi tom będzie lepszy.

To było dziwne doświadczenie. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Nie przypuszczałam, że dzięki tej książce trafię do takiego świata. Raczej stawiałbym na wróżki, elfy i takie tam. A tu...
Ciekawa, nawet wciągająca. Choć po drugą część jakoś na razie nie mam ochoty sięgnąć.

"Osobliwy dom Pani Peregrine" to opowieść, w której głównym bohaterem jest nastoletni Jacob. Trochę nie pasuje on do swojego świata. Ma swojego najlepszego przyjaciela, który zarazem jest jego jedynym przyjacielem. Nie spędza zbyt wiele czasu z rówieśnikami. Najlepiej dogaduje się z dziadkiem. Ten snuje niesamowite opowieści o tajemniczych miejscach i osobliwych...

Śmieszna, tajemnicza, intrygująca książka. Każda postać dokładnie przemyślana. Charakteryzacja bohaterów wybitna. Opis sytuacji i przygód głównego bohatera to coś niesamowitego. Dawno tak dobrze się nie bawiłam i nie czytałam z taką ciekawością fantastyki. Na pewno sięgnę po drugi tom.

Książka zaskakująca. Zaskakująca w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Akcja jest bardzo spójna, a klimat powieści zachowany wręcz do ostatnich kartek.
Bardzo dobrze napisana, nie tylko stylistycznie, a i fabularnie. Nie przytłacza, choć ciężko się od niej oderwać. Całym sercem chciałam wracać do Jacoba w chwilach kiedy książkę musiałam odłożyć. Bohater po prostu nie dał...

"𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲𝐬 𝐦𝐚𝐫𝐳𝐲ł𝐞𝐦 𝐨 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐜𝐳𝐜𝐞 𝐨𝐝 𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐞𝐠𝐨 𝐳𝐲𝐜𝐢𝐚, 𝐚𝐥𝐞 𝐦𝐨𝐣𝐞 𝐳𝐲𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐲ł𝐨 𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐞. 𝐏𝐨 𝐩𝐫𝐨𝐬𝐭𝐮 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐮𝐰𝐚𝐳𝐲ł𝐞𝐦 𝐣𝐚𝐤 𝐧𝐢𝐞𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐞 𝐛𝐲ł𝐨".

W życiu Jacoba nie było nic ekscytującego, nie miał też zbyt wielu przyjaciół, to dziadek zajmował w nim szczególne miejsce. Pewnego dnia nasz bohater wyrusza w podróż, która na zawsze odmieni jego życie..

" Osobliwy dom pani Peregrine" to...

9 753
    6 818