Baśnie osobliwe

Ransom Riggs Cykl: Pani Peregrine literatura młodzieżowa 192 str.
Tales of the Peculiar
Data 1. wydania:
2016-09-03
Piotr Szymczak
Media Rodzina
literatura młodzieżowa
fantasy groza literatura amerykańska niebezpieczeństwo podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica zbiór opowiadań

Tales of the Peculiar
Piotr Szymczak
Media Rodzina
literatura młodzieżowa

Porównaj ceny i

Bardzo ciekawe, niespotykane a zarazem dziwne baśnie. Warto przeczytać.

Zbiór baśni zarówno smutnych i uroczych. Tylko ta o wyspie mi się nie podobała. Fajny dodatek do serii.

Baśnie osobliwe to uzupełnienie cyklu. Całkiem przyjemne, chociaż jak sam tytuł wskazuje nie są to klasyczne baśnie. Niektóre są dosyć mroczne.

Faktycznie są to baśnie osobliwe. Gdzieś przeczytałam, że jest to książka skierowana do dzieci. To już chyba wewnętrzna ocena rodzica - ten zbiór przypomina trochę baśnie Andersena czy braci Grimm. Tematyka jest dość poważna, w większości dotyczy odmienności i braku tolerancji na tą odmienność. Poruszany jest również temat szczęścia, czym jest i jak łatwo je pomylić z...

Świetny dodatek z Serii Osobliwego Domu Pani Peregrine. W książce zostały opisane baśnie, które były opowiadane na długo przed nastaniem osobliwych istot. W książkach z serii Osobliwego Domu było dużo legend i opowieści o osobliwych istotach, dzięki temu dodatkowi możemy poznać co niektóre opowieści. Jako fanka powieści Ransom`a Riggs`a byłam bardzo szczęśliwa móc znowu...

Zbiór opowiadań ze osobliwego świata. Książka opowiada o pierwszej ymbrynce, ludożercach i nie tylko.

Spoko książka

Przeczytałam trylogię Riggsa, więc nie mogłam się oprzeć i tej książce. Jest wspaniałym dopełnieniem. Co nie znaczy, że osoba, która nie czytała serii o osobliwych dzieciach nie może po nią sięgnąć. Baśnie mają jak zwykle drugie dno i piękne morały, dlatego polecam wszystkim z gorącego serca.

Kupiłam bo chciałam. Przyjaciółka poleciała serie, przyjaciel tą książkę i się rozkręciło.
Nie to ze coś ale bym chciała słuchać takich bajek. One były takie osobliwe i tak bardzo w moim stylu. jak dla mnie koniec z zwykłymi bajkami standardowymi. TE SĄ LEPSZE! kilka historii każda inna. Jak to w bajce bywa to każde czegoś uczy ale ja jeszcze nigdy nie czytałam historii...

Osobliwe. Faktycznie!

Mimo, że jest to dodatek do serii powieści, nie czyta się go jak na siłę wymyślone wątki do zbicia kasy.
Krótkie, klasyczne w przesłaniu baśnie, z osobliwymi wątkami które dodają im charakteru.
Lubię!

Dyskusje

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • 2019
  • 2017

Dodaj cytat z książki Baśnie osobliwe