Baśnie osobliwe

Okładka książki Baśnie osobliwe
Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2017-06-14
Data 1. wydania:
2016-09-03
Piotr Szymczak
fantasy groza literatura amerykańska niebezpieczeństwo podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica zbiór opowiadań

Polecam miłośnikom mrocznych baśni. Kilka historii nużących jednak całość oceniam bardzo dobrze.

Osobliwa pozycja...
Najbardziej podobała mi sie baśń o kobiecie, która przyjaźniła się z duchami.
Oprawa książki i szata graficzna na najwyższym poziomie....cudowna.

Oto mój (mam nadzieję) triumfalny powrót wraz z Baśniami Osobliwymi, które to są i nie są dodatkiem do cyklu Osobliwego Domu Pani Peregeine. Styczność z twórczością autora miałam do tej pory tylko przez film, lecz książki pozostają twardo w planach. Mam nadzieję, że już wkrótce się z nimi zapoznam ❤️

Tymczasem opowiem wam co nieco o tej pozycji. Nie są to typowe baśnie,...

,,Jeśli się zaliczasz do istot osobliwych..." to ta książka jest dla Ciebie 😃
Jest to zbiór kilku opowiadań, które przechodziły z pokolenia na pokolenie, z ust do ust, aż ktoś je spisał, często w całkowicie innej formie, nie podobnej do jej początkowej wersji.
Jestem pewna, że przynajmniej znasz jedną z tych baśni, może tylko w małej części, może w innej formie. Jedno jest...

"Baśnie Osobliwe" pozytywnie mnie zaskoczyły. Opowiadania w środku są bardzo zróżnicowane, jedne przypominają zwykłe baśnie, inne zdecydowanie są osobliwe, a niektóre rozbudowują wizję świata Osobliwców z serii "Osobliwy Dom Pani Peregrine" o historie z przeszłości.

W zbiorze znajduje się 10 opowiadań. Naprawdę różnią się klimatem i stylem. Bardzo przypadło mi do gustu...

Zaskakujące jak daleko może posunąć się wyobraźnia autora. Już choćby dla jego pomysłowości warto sięgnąć po tę książkę. Opowieści w większości arcyciekawe i zaskakujące i jak to w baśniach, kończą się dobrze.

Pięknie wydane ❤️ Dla miłośników fantastyki, baśni, folkloru... Nie brakuje drastycznych opisów. Typowo baśniowa konwencja. Jeśli ktoś lubi, to polecam. To nie do końca moje klimaty, ale doceniam wydanie i bardzo dobry poziom.

rewelacja

Jeśli jesteś fanem osobliwej sagi i akurat czekasz na kolejną część - Baśnie będą ci osłodą w niecierpliwości. Szybko jednak przypomnisz sobie jak miło jest w pętlach czasowych i zatęsknisz za kolejnymi przygodami osobliwych dzieci ;)

Dosyć ciekawe i zaskakujące... choć może 'osobliwe' byłoby lepszym określeniem? Warto przeczytać, szczególnie jeśli ktoś lubuje się w baśniach.

1 155
  • 2018