Baśnie osobliwe

Ransom Riggs Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pani Peregrine literatura młodzieżowa
Tales of the Peculiar
Data 1. wydania:
2016-09-03
Piotr Szymczak
Media Rodzina
fantasy groza literatura amerykańska niebezpieczeństwo podróż poszukiwanie sensu życia przygoda przyjaźń relacje rodzinne tajemnica zbiór opowiadań
Tales of the Peculiar
Pani Peregrine
literatura młodzieżowa
Piotr Szymczak

Jeśli jesteś fanem osobliwej sagi i akurat czekasz na kolejną część - Baśnie będą ci osłodą w niecierpliwości. Szybko jednak przypomnisz sobie jak miło jest w pętlach czasowych i zatęsknisz za kolejnymi przygodami osobliwych dzieci ;)

Dosyć ciekawe i zaskakujące... choć może 'osobliwe' byłoby lepszym określeniem? Warto przeczytać, szczególnie jeśli ktoś lubuje się w baśniach.

Wspaniała książka w sam raz na otarcie łez po przeczytaniu całej osobliwej sagi.

Zbiór interesujących opowiadań. Jeśli cała seria jest napisana w takim duchu jak ta krótka książka, to na pewno mi się spodoba.

Bardzo wciągająca, ciekawa i interesująca książka. Najlepiej ją odczytać po przeczytaniu przynajmniej trzech tomów "Osobliwego domu Pani Peregrine", ponieważ wtedy rozumie się różne sformuowania użyte w baśniach. Mimo to można ją także przeczytać bez znania innych treści . Moja ulubiona baśń jest o znakomitych ludożercach. Bardzo polecam tę książkę!

Nie podobała mi się ta książka, żadna z przedstawionych baśni nie przypadła mi do gustu. Opowieści są dziwne, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Skierowana raczej do starszych czytelników, dla dzieci może być nieodpowiednia ze względu na kanibali, podpalenia i morderstwa. Pomimo tego, że zostały w niej przedstawione baśnie, w niektórych naprawdę jest ciężko doszukać się...

Ten zbiór jest uzupełnieniem cyklu "Osobliwy dom Pani Peregrine", choć moim zdaniem można je spokojnie przeczytać osobno. Coś jak zbiór baśni z Harry'ego Pottera. ;) Baśń o wężowej księżniczce jest moją ulubioną.

Zbiór baśni uzupełniający przygody zawarte w wielotomowej powieści z dreszczykiem. Złoto. Nic dodać nic ująć. Ten kto zna "Osobliwy dom pani Peregrine" , ten wie że ten zbiór to rarytas.

Naprawdę niektóre baśnie są osobliwe 😀

"Baśnie osobliwe" to seqel do bestsellerowej (i jednej z moich ulubonych!) serii Radsoma Riggsa pod tytułem "Osobliwy dom pani Peregrine". Jeśli czytaliście, z pewnością wiecie, czym owe baśnie osobliwe są.

Niestety jestem troszeczkę rozczarowaną ta pozycją. "Baśnie osobliwe" czytało mi się niezwykle przyjemnie, ale ze względu na formę (krótkie opowiadania) nie mogłam zżyć...

Dyskusje

1 051
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • 2019
  • 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Baśnie osobliwe