rozwińzwiń

13 powodów

Okładka książki 13 powodów Jay Asher
Okładka książki 13 powodów
Jay Asher Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra literatura młodzieżowa
2009-04-21
Data 1. wydania:
2011-06-14
Aleksandra Górska
trzynaście powodów depresja thriller literatura amerykańska melancholia młodość samobójstwo samotność śmierć utrata sensu życia

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Szczurołap Jay Asher, Jessica Freeburg
Ocena 7,0
Szczurołap Jay Asher, Jessica ...
Okładka książki Ty, ja i fejs Jay Asher, Carolyn Mackler
Ocena 6,4
Ty, ja i fejs Jay Asher, Carolyn ...

Mogą Cię zainteresować

Ciekawa i przemyślana. Trzyma w napięciu. Do tego autorowi udało się mnie w jednym momencie zaskoczyć. Nie zgodzę się z niektórymi komentarzami, że powody podane przez H. są naciągane. Nigdy nie wiesz, co dzieje się w umyśle przyszłego samobójcy. Z naszego punktu widzenia może to być duperela, a dla osoby (najdelikatniej mówiąc) nie radzącej sobie z własnym życiem okaże się iskrą, która uruchomi zapalnik.
Co prawda zauważyłam parę niedoróbek, ale nie miało to większego znaczenia dla odbioru historii. Uważam, że naprawdę warto przeczytać.

Jest to książka, której nie dałam rady nawet dokończyć, choć zostało niewiele. Mnóstwo błahych powodów, a każdy kolejny gorszy od poprzedniego.

zmusza do refleksji i pokazuje, ze slowa moga zrobickrzywde, a nawet zabic. ale ksiazka jest bardzo chaotyczna i przedstawione powody sa (wrazenie czytelnika) wymieniane na sile - nie sa mocne tylko takie codzienne. ***ale mimo wszystko warto tu wrocic do pierwszego zdania***

Ciekawa propozycja, cały czas trzymająca w napięciu, bo z każdym kolejnym rozdziałem poznajemy kolejny powód i kolejne osoby, które pośrednio przyczyniły się do samobójstwa głównej bohaterki.

Nie będę oryginalna bo uważam, że lepsza niż serial. Próbowałam do niego podejść kilka razy i chyba nie doszła do 3 odcinka. Książkę zaś pochłonęłam na raz.

Koncepcja świetna - pokazanie bullyingu w nowatorski sposób, aby nie popaść w pretekstowość i szkatułkowość, narracja jest prowadzona po sznurku. Realizacja trochę mniej mi się spodobała. Obejrzę serial.

Wciągająca i intrygująca. Mimo że kilka lat temu oglądałam serial, pod czas czytania czułam się jakbym poznawała tę historię pierwszy raz. Kilka sytuacji z serialu zapamiętałam nieco inaczej. Według mnie książka jest lepsza niż ekranizacja. Myślę, że tematyka jest bardzo ważna i trzeba się nad nią pochylić z większą wrażliwością.

Wydawać by się mogło, że temat amerykańskiego liceum był już zbyt wiele razy powtarzany i sposób na pokazanie go ciekawie wyczerpał się.

"13 sposobów" pokazuje, że można to zrobić ambitnie, ciekawie i zmusić czytelnika do przemyśleń. Historia wciągnęła mnie bez reszty.

Świetny pomysł z kasetami, symbolizującymi kolejne rozdziały/odcinki o konkretnych bohaterach i krzywdach jakie wyrządzili swojej koleżance.

Czytając czujesz się jakbyś sam chodził do tej samej szkoły i mieszkał w sąsiedztwie Cleya.

Opowieść mocna i pokazująca, że hejt może doprowadzić do tragedii.

Polecam szczególnie młodzieży.

Ciekawa, szybko się czyta, smutna, bo takie historie dzieją się naprawdę; może z innym zakończeniem ale jednak. Zawiść zazdrość, nienawiść.
Później plotki i obniżona ocena własnej wartości.
Później, anoreksja, bulimia, cięcie się.
Przykra historia.

Później plotki i obniżona ocena własnej wartości.
Później, anoreksja, bulimia, cięcie się.
Przykra historia.

Witam wszystkich serdecznie.
W wolnym czasie polecam wam przeczytać mega wspaniałą książkę pt,, Trzynaście Powodów ". Wspaniała historia. Od tego momentu nie będę numerować recenzji. Recenzja zawsze będzie prosto z serca.

Moje Odczucia.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej historii. Moja ocena jest wysoka.
W przekazach telewizyjnych i radiowych, często mówi się o wirusach, a także o granicy z Białorusią. A nie ma innych tematów? Przecież tysięce młodych ludzi przez narkotyki, własne problemy, popełnia samobójstwa. Rodzice nie wiedzą, co dzieje się z ich dziećmi, bo są zapracowani. A nie powinno tak być, że młodzi ludzie, ale nie tylko, odbierają sobie życie.

Tak było z główną bohaterką tej historii, Hannah. Odebrała sobie życie dlatego, bo nie mogła poradzić sobie z własnymi problemani. Nie bądźcie na nic obojętni, bo nie warto. Jak kogoś kochacie, to pielęgnujcie tą miłość. Przyjażnijcie się i dużo ze sobą rozmawiajcie. Warto. Wspaniała historia. Polecam. 😯💗

Witam wszystkich serdecznie.

Moje Odczucia.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej historii. Moja ocena jest wysoka.
W przekazach telewizyjnych i radiowych, często mówi się o...

11 972
    5 616