Harda

Okładka książki Harda
Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Harda (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna

Link do recenzji

1463 60 133

Nie chwyciła.

Nie chwyciła.

Władza, układy, miłość, zazdrość i wszystko opisane na tle niezwykle malowniczego świata Słowian oraz ludzi północy. Kolejna książka, po której przeczytaniu pozostaje nieodparte wrażenie, że powinno być jeszcze kilka tomów...
Jest to moja opinia nie tylko dla tej konkretnej książki, ale dla obydwu tomów.

Jest to moja opinia nie tylko dla tej konkretnej książki, ale dla obydwu tomów.

Nie porwała mnie.

Nie porwała mnie.

Ale to była literacka uczta!
Niesamowicie mi się podobało, pani Cherezińska zrobiła genialną pracę przy tej książce.
Dla miłośników historii - polecam!

Ale to była literacka uczta!
Dla miłośników historii - polecam!

Dobra historyczna rozrywka na długie zimowe wieczory. Książka jest długa, więc jest czas żeby dobrze poznać bohaterów i się z nimi zżyć. Nie jest to powieść bez wad, bo momentami jest nużąca i trzeba odrobiny samozaparcia, żeby przebrnąć przez nudniejsze fragmenty, ale myślę że warto.

Uwielbiam książki historyczne. Właśnie w ten sposób najlepiej poznaje się i zapamiętuje historię. Mimo, iż tego typu literaturę czyta się dłużej i dokładniej, to w wiem, że jest to czas dobrze spędzony. Także "Harda" mnie nie zawiodła, a E. Cherezinska jest mistrzynią w przedstawianiu naszej historii. Lekko i w przystępny sposób prowadzi nas przez wieki historii, uczy kultury, zachowań i obyczajów tamtych czasów, dzięki czemu jesteśmy świadomi swoich rodowych (i nie tylko) dziejów. Gorąco polecam tę lekturę. Warto poświęcić jej kilkanaście wieczorów.

Super , coś innego , nie myślałam , ze Harda mnie tak pochłonie

Super , coś innego , nie myślałam , ze Harda mnie tak pochłonie

Piękna.

Piękna.

Książka z kategorii "grubych", choć nie to najbardziej zniechęca. Za dużo erotyzmu.

Ta powieść powinna być jak najszybciej przełożona na wszystkie języki Europy!! Mamy się czym chwalić!!