Wojenna korona

Nominacja w plebiscycie 2019
Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Odrodzone królestwo (tom 4) powieść historyczna
Zysk i S-ka
powieść historyczna średniowiecze Władysław Łokietek
Odrodzone królestwo (tom 4)
powieść historyczna
powieść historyczna średniowiecze Władysław Łokietek
Inne

Oficjalne recenzje i

Pod wiatr

[ 5 ] Link do recenzji

Przeczytałam w kilka dni- wartka fabuła, bardzo dobrze nakreślone postaci i zawiłości dyplomacji. Zyghard- jak zawsze świetny, w tym tomie wg mnie najlepiej przedstawiona postać. Raziły mnie literówki i błędy, które poszły do druku mimo korekty. Ponadto w tekście pojawił się przymiotnik "kiczowaty", raził w tekście. Trochę mam niedosyt wydarzeń z matecznika i na skraju...

Piękna książka historyczna. Pani Cherezińska ma dar do pisania takich książek. Trzyma w napięciu, interesująca fabuła na podstawie prawdy historycznej. Czekam na dalszy ciąg.......

Fantastyczna. Absolutnie zajmującą. Chcę więcej, i niestety mało co może teraz dorównać literaturze Cherezińskiej.

Ciekawie obserwować jak w trakcie rozwoju cyklu, zmieniają się nie tylko bohaterowie, ale i sama autorka. Mam wrażenie, że z czasem trafniej wybierane są ciekawe wątki i postaci do rozbudowania

Nadal dobra, nadal wciąga, chociaż wątek Łokietka jest tu słabiej skonstruowany - przestaje być tak fascynujący, bardziej czeka się na rozdziały o wydarzeniach w Czechach czy losach Zygharda. Niemniej nadal jest to kawał dobrej powieści.

Z utęsknieniem będę czekała na tom V. Pani Cherezińska stała się dla mnie autorem nr 1 :) Zaraziła mnie miłością do historii, którą zawsze lubiłam, jednak najciekawsza dla mnie była zawsze II W. Ś., ale P. Cherezińska wywróciła mnie dosłownie na lewą stronę :D
Polecam cały cykl Odrodzonego Królestwa.

Dobrze, że książka pisana jest z wielu perspektyw. Bohaterowie wnoszą różnorodne informacje, np. ślub królewicza oczami Grunhagena.

Uwielbiam styl pisania autorki. Książkę pochłonąłem w kilka dni. Jedynie co mnie drażni, to elementy fantastyczne. O ile już przyzwyczaiłem się do żywych bestii z herbów (choć nadal uważam to za zbędny element) i dzikich ludzi żyjących w lasach (to akurat ciekawy wątek), to jednak dzieci z ogonami czy zaklinanie cichych ludzi grą na instrumencie czy tam tańcem uważam za...

Nie czekam już na kolejny tom Pieśni Lodu i Ognia. Zamiast tego wolę dostać kolejny tom Odrodzonego Królestwa.

"Wojenna korona" miała stanowić dla mnie ponowne zagłębienie się w cudowny świat Piastów, ich historii, miłości, wojen, przykładów męstwa, itp. Miała być fajnym spacerkiem przez kraj króla Władysława.
No i liczyłam na towarzystwo nieziemskich stworzeń i pięknych herbowych atrybutów.
Było jednak zbyt dużo rozmów o wojach, ślubach, polityce, prowadzeniu państwa. Nie była tak...

Dyskusje

• 2020