Królowa

Nominacja w plebiscycie 2016
Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Harda (tom 2) powieść historyczna
Zysk i S-ka
klątwa miłość namiętność nienawiść przeznaczenie średniowiecze uczucie walka o władzę
Harda (tom 2)
powieść historyczna
Inne
2024 ocen 271 opinii

2024 ocen

Uwielbiam powieści historyczne i bardzo się ucieszyłam, gdy znalazłam taką, której akcja osadzona jest w średniowiecznej Polsce. "Królowa" jest dobrą kontynuacją "Hardej". Czytało mi się ją również dobrze i podobało mi się, że autorka przybliżyła losy nie tylko samej Świętosławy, ale również jej brata, mężów i syna.

Cykl Hardej to moje pierwsze książki tej autorki i pewnie...

Wspaniała powieść historyczna, w której bohaterowie żyją, kochają, martwią się, walczą, czynią rzeczy dobre i paskudne, a wszystko nosi znamiona autentyczności pod względem psychologii postaci. Może i trochę łzawe zakończenie, ale tej autorce jestem w stanie chyba wszystko wybaczyć.
Świetnie się czyta tę opowieść.
Autorka nie jest obiektywna w swoich ocenach...

Trochę nudniejsza niż "Harda", szczególnie na początku, ale dalej bardzo dobra. Puszczam w niepamięć za interesującą mnie tematykę. Fajnie, że autorka zdecydowała się zawrzeć inne perspektywy, nie tylko tę Świętosławy. Ogromny plus za mapy i drzewa genealogiczne. Superciekawe, nawet mogę napisać, że nowatorskie, zakończenie.

Książka ciekawa, aczkolwiek chwilami miałam wrażenie, że pewne wydarzenia są w niej opisane nie potrzebnie. Sądzę też że autorka nie potrzebnie wygładza pewne sytuacje z życia bohaterów, tak aby nie świadczyły one negatywnie o nich. Dotyczy to np Bolesława i ruskiej księżniczki.

Wspaniała opowieść oparta na historii. Polecam

Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, gdyby nie dedykacja „bezimiennym zapomnianym księżniczkom piastowskim” oraz tytuł powiedziałbym, że to historia Bolesława, a nie Świętosławy co jest trochę przykre. Mimo wszystko wysoka ocena, bo po prostu czy ta się bardzo fajnie.

Najbardziej w tej książce podobała mi się dedykacja wszystkim N.N. z genealogii polskich królów. To bardzo ładna dedykacja.
A "Królowa"? Co to ma w ogóle być? Co to za język? Co to za infantylne podejście do tak ciekawego tematu i tak ciekawych postaci, rodem z mało ambitnych romansów dla nastolatków? Bohaterowie płytcy, narracja tak nudna, że czasem się nie dało czytać,...

"Świętosława święte miała tylko imię,a całą siebie wykuła z najszlachetniejszej stali.Była jak damasceńskie ostrze ,przekuwane setki razy,hartowane w ogniu i wodzie,by dać moc nie do pokonania i rysunek, który zachwyca oczy.Pani trzech tronów,która niczym jej Dusza,drapieżnica,gotuje się do ostatecznego skoku na czwarty."
Kontynuacja niesamowitej opowieści o...

Świetna kontynuacja Hardej. Bardzo dobre zakończenie historii, które idealnie pasuje do całości. Tak jak w przypadku pierwszej części, zmuszałam się do odstawienia książki na półkę. Jestem przekonana, że wrócę do tej serii niejednokrotnie.

Świetna kontynuacja bardzo dobrej Hardej. Jeszcze bardziej ciekawa i wciągająca.

Dyskusje

2 411