Królowa

Elżbieta Cherezińska Cykl: Harda (tom 2) powieść historyczna 600 str.
Zysk i S-ka
powieść historyczna
klątwa miłość namiętność nienawiść przeznaczenie średniowiecze uczucie walka o władzę

Zysk i S-ka
powieść historyczna

Kup książkę

Kolejna książka Elżbiety Cherezińskiej którą serdecznie polecam. Bardzo ciekawie poprowadzona fabuła.

warto przeczytac

Królowa Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Żona, matka i siostra królów. Kobieta której bystry umysł i cierpliwość w dążeniu do celu pozwoliły wydobyć się mroków historii. Mroków które na zawsze pochłonęły inne piastowskie księżniczki których nawet imiona nie zapisały się w pieśniach, podaniach czy kronikach.

Sygryda Storråda w Polsce zwana Świętosławą powraca w drugim...

Bardzo dobra powieść historyczna. Moim zdaniem "Królowa" jest odrobinę lepsza od "Hardej". Mam ochotę przeczytać kolejne książki Cherezińskiej więc na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością tej Autorki.

Ciekawa opowieść historyczna z elementami fikcyjnymi. Dzięki takim książkom postacie z minionych epok stają się troszkę bliższe, bardziej ludzkie.
Momentami ciężko mi się czutało, ze względu na styl pisarki, język, nazewnictwo. Czytałam w sposób przerywany, więc troche to zajęło. W między czasie przeczytałam inne książki ;-P
Ogólnie warto, polecam.

Na półkach: , , , , , , ,

W drugiej części przygód Świętosława początkowo nie ma aż tak dużo do powiedzenia, jak w pierwszej, ale po śmierci Swena Widłobrodego ta sytuacja ulegnie zmianie. Z jej doświadczenia korzystają synowie, służy też radą swojemu bratu Bolesławowi. Mimo że straciła kilka najbliższych jej osób, to nadal nieugięcie kroczy do przodu, ku własnym i synów celom.

Świat odmalowany...

Przeczytałam zarówno Królową jak i Hardą. Świetne książki historyczne. Wspaniały nieprzytłaczający język. Tak mało wiemy o córce Mieszka I a tu otwiera się przed nami jej życie niczym książka.

„Królowa” to kontynuacja „Hardej” Elżbiety Cherezińskiej. Losy rodzeństwa - Świętosławy i Bolesława zaciekawiają oraz zadziwiają czytelnika. Oprócz ich historii poznajemy też dzieje Haralda i Knuta (synów Świętosławy i Svena) oraz Bezpryma i Mieszka (synów Bolesława z pierwszego i drugiego małżeństwa). Oczywiście, można sięgnąć do źródeł i poczytać sobie o dokonaniach...

Męczyłam się bardzo z tą powieścią, bardziej niż z "Hardą". Trudno się było zorientować w zawiłościach polityki początków XI wieku. Razi nachalne ewangelizowanie (zwłaszcza ostatni rozdział: "Ot, siła chrztu"). A przedstawianie legend o Torem Jeleniu i demonie Eyvindzie żałosne w powieści jednak bądź co bądź historycznej. Rozumiem, że tak to przedstawiają islandzkie sagi,...

Nikt tak nie pisze oPiastach jak Cherezińska. Jej Świętosława , Sigirda Storadda to wspaniała kobieta z krwi i kośći. Odnajduje się w pełnym intryg świecie walki o władzę i jej utrzymanie. Świętosława zawsze wie jakie są powinności władcczyni. Włada północnymi królestwami ale zawsze jest Piastówną córką swojego ojca siostrą swojego Brata

Dyskusje

1 890