The Shadow

Okładka książki The Shadow Sylvain Reynard
Okładka książki The Shadow
Sylvain Reynard Wydawnictwo: Berkley Cykl: The Florentine (tom 2) fantasy, science fiction
The Florentine (tom 2)
The Shadow
Berkley
2016-02-02
2016-02-02

Drugi tom serii Florenckiej. Równie ciekawy, jak tom pierwszy.
Natomiast w przeciwieństwie do tomu pierwszego poza rozwijającym się uczuciem niepełnosprawnej Raven i Williama - księcia wampirów z Florencji, mamy tu sporą dawkę knowań, zdrajców i morderstw.
Jeśli masz stulecia na obmyślanie zemsty, możesz doprowadzić ją do rangi sztuki.....
Zdecydowanie nie będziecie się nudzić. Zwłaszcza pod koniec tego tomu.
W powieści mamy jeszcze kilka innych niespodzianek, ale nie będę zdradzać szczegółów.
Ja osobiście polecam tą serię i jestem ogromnie ciekawa tomu trzeciego, ale ten już przeczytam w oryginale. Niestety wydawanie tej serii nie zostało dokończone w Polsce.
Mroczny cień padł na Florencję, a inspektor Batelli nie spocznie dopóki nie udowodni Raven udziału w kradzieży.
Jednak on sam nie wie, że dziewczyna ma potężnego obrońcę. Ten zaś grozi straszna zemstą wszystkim, którzy skrzywdzą dziewczynę.
Tymczasem trudna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a niezależnie od decyzji, jaką podejmie Raven przyszłość może wyglądać niezwykle mrocznie...

Drugi tom serii Florenckiej. Równie ciekawy, jak tom pierwszy.
Zdecydowanie nie będziecie się...

Raven i Shadow kupiłam jakiś czas temu w biedronce po 9.99zl za sztukę. Pomimo tego,ze Raven dobrze się czytało, nie myślałam,ze Shadow będzie się dużo od niej różnić. Shadow zdecydowanie bardziej mnie zainteresowala, jest tu więcej zwrotów akcji a relacja Raven i Księcia jest poddawana probie wobec ważących się losów księstwa Florencji.
Dla mnie naprawdę pozytywne zaskoczenie.
Ostatnia część trylogii niestety nie zostala wydana w języku polskim. Trochę szkoda,ze nie skończono serii. Ostatnia cześć nosi tytuł the Roman (Rzymianim),na końcu Shadow dowiadujemy się kim on jest.
Zabieram się za The Roman, żeby dowiedzieć się zakończenia tej serii. Polecam.

Dla mnie naprawdę pozytywne...

Zachwyciła mnie ta książka, ponieważ wciąga w tajemniczy, mroczny świat. Jednak to nie wszystko. Podobnie jak seria "Piekło Gabriela" tak tutaj współczesność jest zmieszana ze średniowieczem. A mówi się o mrokach tego okresu. Duże niedopowiedzenie. Tyle ciekawy rzeczy wydarzyło się w tym czasie, nie mówiąc już o twórczości Dantego:-). Widać, ze autor jest zafascynowany średniowieczem, bo nawet swoim istotom paranormalnym nadaje taki charakter. Są mroczni, nostalgiczni, a jednocześnie tacy zbuntowani. Nawet Raven, tytułowa bohaterka posiada cechy (zewnętrzne) kobiety tego czasu. No dobrze, może ma też trochę z renesansu;-). Książka jest napisana z rozmachem typowym dla dobrej powieści. Historia zaczyna się bardzo niepozornie, niczym wyjątkowym, aby po chwili zaskoczyć szybkością i zwrotami akcji. Na dodatek zakończenie urywa się w takim momencie, że już od kilku miesięcy czekam z napięciem na więcej;-). Polecam.

Miłość prowadzi do różnych decyzji. Trzeba wybrać tak aby uratować podczas "wojny" ukochanego. Podobało mi się ze wszech otaczający świat próbował zachwiać uczucia i ustawić do nich plecami. jednak Miłość jest mocna:) czekam z utęsknieniem na zakończenie...

Bardzo dobra historia , ciekawie prowadzony zwiazek wampiryzmu i mnostwo uwielbienia dla sztuki.

Minimalnie lepsza od poprzedniej części, jednak mimo wszystko ciąż uważam, że ta seria nie powinna mieć miejsca.

Ciąg dalszy opowieści o konserwatorce obrazów Raven.Książę pozbawiony władzy we Florencji odzyskuje ją w walce ale musi pozwolić wyjechać do Rzymu ukochanej. Teraz kolej by i on pojechał do Rzymu. Czy Raven mu wybaczy? Profesor Emerson okazuje się też być wampirem. Trzecia część przygód Raven jeszcze nie została przetłumaczona na język polski

Nie porwała mnie ta seria...czytałam i nic, nie miałam ochoty sięgać po nią. Opuszczałam co tylko się dało byle dotrzeć do końca...

Pierwsza część była lepsza. Krótka książka z nudnym początkiem i za szybkim końcem.

Wciągająca i bardziej mroczna druga cześć , która kończy się tak niespodziewanie i zaskakująco. Jest tu dużo emocji i tajemnic które wciągają do świata wampirów . Polecam i czekam na kolejna cześć .