Prawo Mojżesza

Okładka książki Prawo Mojżesza Amy Harmon
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Prawo Mojżesza
Amy Harmon Wydawnictwo: Editio Cykl: Prawo Mojżesza (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-08-31
Data 1. wydania:
2014-11-18
Marcin Machnik
new adult romans amy harmon editio
Inne

więcej Więcej

Po "Prawo Mojżesza" sięgnęłam myśląc, że jest to typowy romans. Jakie było moje zdziwienie, gdy książka odkrywała przede mną różne wątki, także z gatunku fantasy/kryminału!

Nie wiedziałam do końca jaką wystawić opinię tej pozycji bo z jednej strony jestem zachwycona pomysłem na fabułę, a z drugiej rozczarowana realizacją.

Romans sam w sobie był przesłodzony. Uczucie,...

W pewnym Miasteczku w Stanie Utah odnotowuje się sporą ilość zaginionych młodych dziewczyn. Pozornie nie łączy ich nic jednak to tylko pozory.

Georgia słyszała wiele o Mojżeszu, nie były to jednak miłe informacje. Jako dziecko cracku był obarczony pewnego rodzaju skutkami ubocznymi takimi jak nadpobudliwość. Nastolatka poznała w swoim życiu różne dzieciaki z problemami ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest to typowy romans, ale opowieść o wierze, miłości i przebaczeniu. Ciekawa fabuła, niesztampowi bohaterowi. Na pewno wciągająca zarówno na losy dwójki głównych bohaterów, jak i wątki poboczne, w tym ten kryminalny.

Przez pierwszą połowę książki trzeba przebrnąć. Główna bohaterką jest potwornie irytująca i upierdliwa. Nie mogłam zrozumieć, że autorka kogoś takiego przypisała do Mojżesza i że tyle tu pozytywnych opinii tej książki. Jednak, gdy historia zaczyna być pisana z jego punktu widzenia, A ona dojrzała, opowieść nie daje się od siebie oderwać.

Amy Harmon swoim "Prawem Mojżesza" totalnie wbiła mnie w fotel. Głównie dlatego, że powieść nie należy do tych oczywistych, a bardziej do tych nieco "innych", przez co czytanie staje się o wiele przyjemniejsze i ciekawsze, a odkrywaniu tajemnic wraz z bohaterami towarzyszy szybsze bicie serca.

Historia dwojga młodych ludzi, tak od siebie różnych, a jednocześnie idealnie...

Świetna, zaskakująca, wzruszająca. "Ta historia nie kończy się happy endem" -Hmm, nie do końca się zgadzam , ale o tym cicho sza.

Na półkach: , , , ,

Sięgnęłam po tę książkę skuszona dobrymi opiniami i się nie zawiodłam. Początkowo bałam się, że będzie to typowa, współczesna młodzieżówka : on po jakiś przejściach, poznaje JĄ i nagle wszelkie traumy znikają a oni żyją długo i szczęśliwie. Na szczęście, to nie tego typu literatura. To nie jest łatwy, ckliwy romans. Mamy miłość, ból, stratę, niezwykły dar Mojżesza a...

Ciekawa pozycja, choć z lekkim zastrzeżeniem. Wątek kryminalny mógł zostać lepiej wpleciony w akcję całej książki co dodało by jej jeszcze więcej napięcia w trakcie czytania.

Miłość, metafizyka, sprawa kryminalna -magia i wielkie wzruszenie!

Wiem, że wiecie. Wiecie już to, że kocham twórczość Amy Harmon. ❤️
Po "Making faces" właśnie"Prawo Mojżesza" przekonało mnie, że będę kochać autorkę już zawsze.
Przy tej pierwszej lekturze musiałam uzupełnić zapasy chusteczek. 😭 Przy Mojżeszu już byłam na to przygotowana!
Jest to historia z tych, które otwierają ci oczy i sprawiają, że patrzysz na świat pod innym kątem....

1 672
    1 179