Wypisy z ksiąg filozoficznych. O miłości, o nienawiści

Na ten moment to najsłabsza pozycja w serii. Znajdzie się tu kilka użytecznych cytatów, ale zdecydowana większość nie porywa.

-----------------------------------------------

„Wskażę ci środek, który wzbudza miłość bez leku, bez ziół i bez żadnego czarodziejskiego zaklęcia: jeśli chcesz być kochany, kochaj”. Seneka

„Miłość jest czynnym zainteresowaniem się życiem i...

Tę książeczkę otrzymałam w prezencie od kogoś bardzo dla mnie ważnego, dlatego jest dla mnie tym cenniejsza. Ale przecież książka to zawarte w niej treści a te dotyczą dwóch głównych ludzkich uczuć - miłości i nienawiści. W książeczce tej znajdziemy cytaty z dzieł wielu znanych filozofów i myślicieli. Miłość i nienawiść - dwa skrajne uczucia, przeciwstawne sobie a jednak...

• Nie posiadam
  • Filozofia
  • A. Pierwszeństwo
  • B. Filozofia
  • Religia/filozofia
  • Zbiory
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.

Arystoteles Wypisy z ksiąg filozoficznych. O miłości, o nienawiści Zobacz więcej