Kasacja

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
prawnicy intrygi morderstwo śledztwo manipulacja
Joanna Chyłka (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
prawnicy intrygi morderstwo śledztwo manipulacja
Inne
14978 ocen 1919 opinii

Oficjalne recenzje i

Literacki kameleon znów w akcji!

[ 113 ] Link do recenzji

Opinie [2 221]

Kiedyś coś tam Mroza zaliczyłem, mniej lub bardziej się podobało, ale seria o Chyłce (czytam już drugą książkę) jest w punkt. Dobrze napisana, tempo nie zwalnia ani na chwilę, super dialogi, udani bohaterowie, zaskakujące zakończenie.
A sama Chyłka... No cóż... Tylko z taką pracować. I nie tylko.

Dziwię się aż takiej popularności autora, dla mnie słabiej oceniana na tym portalu Puzyńska to zawodnik lepszy co najmniej o dwie ligi... To pierwsza książka Pana Mroza po którą sięgnąłem i więcej literackich przygód z tym panem nie planuję. Nie dlatego, że pisze źle, bo pisze poprawnie. Brakuje jednak wielowarstwowej fabuły i finezji językowej, bohaterowie również nie...

Długo zbierałam się by przeczytać coś Mroza. Oh jaka byłam głupia, że tyle się ociągałam! Zamówiłam już kolejne tomy a to sugeruje, że seria jest mocno wciągająca!
Uwielbiam taki klimat!

Przyznaję się, Wysoki Sądzie. Joannę Chyłkę poznałem najpierw na ekranie, a dopiero później wziąłem się za rozpoczęcie przygody z książkową serią napisaną przez @remigiuszmroz. I jest to jeden z tych wyjątków, w których mogę potwierdzić, że adaptacja filmowa (serialowa) dorównuje książkowemu oryginałowi.

Ale tu nie o @serial_chylka, choć warto jeszcze wspomnieć, że...

Dla samych dialogów WARTO ! :)
Zazwyczaj to fabuła i historia grają pierwsze skrzypce, inaczej natomiast jest w tej książce.
Tutaj główną rolę grają dialogi pomiędzy bohaterami powieści, na które czeka się z niecierpliwością w każdym rozdziale. Historia, która poruszana jest na wokandzie sądu trochę odbiega od rzeczywistości, ale ze względu na wydarzenia, które dzięki niej...

Fabuła trochę naciągana ale ciekawie się czyta. Dla osób oglądających pierwszy sezon serialu wiele wątków będzie jasnych a Chylka na zawsze będzie miała twarz Cieleckiej ale tej książce to nie ujmuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No to mnie Asia kupiła.

Pierwszy kontakt z twórczością autora ... i się zaczęło. Naprawdę świetna seria książek ukazujących kulisy zarówno kancelarii adwokackich jak i prokuratury, policji a także spojrzenie od drugiej, ciemnej strony strony społeczeństwa. Polecam - wciąga i nie odpuszcza dopóty, dopóki nie skończysz.

Świetna seria!

Niełatwo być aplikantem adwokackim.

Dyskusje

23 948