Pogromca lwów

Okładka książki Pogromca lwów Camilla Läckberg
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Pogromca lwów
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-06-03
Data 1. wydania:
2016-01-01
Inga Sawicka
literatura szwedzka Fjällbacka porwania morderstwa sadyzm okrucieństwo tortury literatura XXI wieku
Inne

Okładka książki Mentalista Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Ocena 7,3
Mentalista Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Lodowiec Alexander Karim, Camilla Läckberg
Ocena 4,6
Lodowiec Alexander Karim, Ca...

Bardzo ciekawa książka, w której od początku do końca coś się dzieje i tak naprawdę dopiero w kulminacyjnym punkcie poznajemy wszystkie racje, a i one posiadają różne oblicza. Kolejna książka Lackberg o tym, jak bardzo można stać się złym.

Ta część sagi o Fjallbace była naszpikowana emocjami i prawdziwą siecią intryg. Na głównym planie tym razem w akcji była Erika która próbowała pomóc poskładać miejscowym policjantom w logiczną całość śledztwo, a im dalej w tą lekture to tym bardziej przybywało różnych możliwości i wątków. Książka napewno ciekawa i fajnie się czyta panią Camille której nie trzeba jakoś...

To co mnie fascynuje w powieściach autorki to zderzenie post protestanckiego purytańskiego świata wartości z wymogiem nowoczesności i postępowości narzucanym przez szwedzkie społeczeństwo. Kompletny odlot.
Poza tym fascynujący thriller. Trochę niewiarygodne zbiegi okoliczności i małe błędy logiczne, ale i tak świetnie się to czyta.
Polecam.

Na początku ciężko było mi się wgryźć, później wcale nie było lepiej. Dużo wątków, bohaterów a słabo to oddzielone przez co trudno się czytało.
Z każdą stroną, z każdym wątkiem miałam nadzieję, że w końcu się wgryzę w fabułę, było ciężko. Treść jest nijaka, raz na chwilę wciągnie, zaraz już człowiek się gubi i nie wie o czym czyta.
Sam pomysł na zbrodnię nie był...

Po poprzedniej przeczytanej przeze mnie części to książka "pogramca lwów" pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie mogłam się oderwać i w 2 dni ją przeczytalam. Ciekawa historia i kontrowersyjna zbrodnia/przemoc. Naprawdę mocny wątek główny. Polecam! Odrazu zabieram się po następną część!

Ta Skandynawia... super

Wyczekiwana

Tajemnicza do końca.

🦁Pogromca Lwów 🦁 - Camilla Läckberg

To już dziewiąty tom sagi kryminalnej od Camilii😊

Patrick Hedström zaczyna prowadzić sprawę zaginionej dziewczyny - Victorii.
Odnajduje się, ale niestety potrąca ją samochód, w wyniku czego dziewczyna umiera.
Śledczy muszą dowiedzieć się gdzie była przez ten czas, oraz kto zrobił jej takie okropieństwo, gdyż w sekcji wychodzi na jaw,...

Mimo, że jest to 9 część serii, dla mnie wybiła się na miejsce numer jeden i pewnie się zastanawiacie co tu musiało się wydarzyć, żeby wywrzeć na mnie aż takie wrażenie. Więc nie powiem Wam tego wprost, ale motyw jaki tym razem został przez autorkę wybrany, motyw zagmatwanej rodziny, radzenia sobie z trudami dnia codziennego i chwilami gdy wszystko nas przerasta. A może nie...