Nieśmiertelni

Okładka książki Nieśmiertelni
Vincent V. Severski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Nielegalni (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Nielegalni (tom 3)
Czarna Owca
2019-11-13
2014-10-22
literatura polska

więcej Więcej

Już pisałem, że cykl „Nielegalni” to światowa klasa powieści szpiegowskich i zdanie to podtrzymuję. POLECAM!

To chyba najsłabsza część - zbyt wiele wątków, chaos.

Traktuję cykl Nielegalni Severskiego jako integralną całość, dlatego nie "rozbijam" recenzji na poszczególne tomy :)
Powiem tak: jest mega ciężko napisać takie tomiszcza, które będą opowiadały ciekawą wielowątkową historię i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Kunszt i znajomość zagadnienia ujawnia się od samego początku i tak trwa i trwa i trwa :) Jeśli masz kilka...

No, trochę Pana Severskiego tu momentami poniosło, ale jakoś Mu daruję. Polecam wszystkie tomy osobom których śmieszy Ludlum itp.

Kontynuacja cyklu „Nielegalni” w mojej ocenie trzyma wysoki poziom.
Komu przypadły do gustu poprzednie części ten nie będzie zawiedziony.
Świat szpiegów, agentów, zdrad, dezinformacji i manipulacji oraz bezpardonowej walki ponownie mnie wciągnął na kilka wieczorów.
Plusy:
- kolejne ciekawe przygody bohaterów znanych z poprzednich części;
- od pierwszej strony widać, że...

Lepsza niż dwie poprzednie. Czas na czwartą część :)

Trzecia część przygód ekipy Konrada Wolskiego. Fajne, emocjonalne czytadło. Z bohaterami których łatwo polubić.

Dobra pozycja szpiegowska. Momentami musiałam się skupić kto jest kim, ponieważ mnogość nazwisk i powiązań sprawiały, że można się pogubić.

Trudno opisać jak dobra jest ta książka, jak inteligentnie, wspaniale napisana. Namacalni, fantastyczni bohaterowie, z którymi wszystko się przeżywa. Ocena 10, to zdecydowanie za mało. Ciężko wybrać najlepszą część skoro wszystkie są na najwyższym poziomie, ale ta chyba dla mnie jest najbardziej wyjątkowa. Być może ze względu na antka, którym kiedyś miałam okazję lecieć....

1956
1942

Tym razem Wolski i jego ekipa udają się do Azji, konkretnie do Teheranu.
Równolegle trwa pewne dochodzenie w Sztokholmie - świetne postacie Harriet i Lindy.
Niestrudzony Jagan dalej podąża za Aminą.

Jak odebrałem tę część ?

Świetna, jak wszystkie poprzednie. Choć muszę przyznać, że niektóre sytuacje w Teheranie wydawały mi się... Nie, to bez sensu, co chciałem napisać....

3 089
    1 364