House of Cards. Bezwzględna gra o władzę

Michael Dobbs Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Francis Urquhart (tom 1) literatura piękna
House of Cards
literatura piękna
2015-02-04
Agnieszka Sobolewska
Agnieszka Sobolewska władza partia intryga dziennikarka

I to jest rozdanie polityczne, które się po prostu czyta!
Akcja prowadzona jest w taki sposób, że rozdział leci za rozdziałem. Książkę rozpocząłem przed oglądaniem serialu więc porównania nie oczekujcie. Wiem natomiast kto w serialu gra główną rolę i trochę mi to nasuwało postać serialową jako głównego bohatera książkowego. Nie ukrywam, że nie bez powodu, ale to się...

Polityczne intryganctwo i pięcie się w górę po szczeblach kariery - to i wiele więcej można znaleźć w tej książce. Nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po kolejne tomy.
PS. Wyobraźnia to potęga, zalecam więc wyobrażanie sobie Urquharta z twarzą Iana Richardsona (dla zainteresowanych - serial "House of Cards" z 1990 roku)

BAGNO Z KART
Tę książkę kupiłam w antykwariacie. Na siedemdziesiątej stronie znalazłam zakładkę. Pierwszy nabywca nie miał widać cierpliwości, aby dotrwać do końca i postanowił odchudzić biblioteczkę. Doskonale to rozumiem. Jeżeli ktoś liczył na to, że dostanie powieść na miarę genialnego, amerykańskiego serialu pod tym samym tytułem, to po tych kilkudziesięciu stronach...

Rzadki przypadek - serial lepszy od książki.

Dobre czytadło i nic więcej

Z przeciętnej książki powstał ponadprzeciętny serial. Z reguły uważam, że książki są lepsze niż adaptacje, w tym przypadku - odwrotnie.

Książka warta przeczytania , pokazuje jak niektórzy ludzie zrobią wszystko dla władzy.

Lekka i łatwa, można się odprężyć. Czytałam ją po obejrzeniu serialu więc ciesyzlam się, że jest trochę inaczej niż pokazał netflix.

Według mnie książka jedt lepsza niż serial pod tym samym tytułem. Intrygująca, trzymająca w napięciu. Polecam

Nawet po obejrzeniu filmu mogłem z powodzeniem wczuć się w książkę. Niektóre wydarzenie są inaczej przedstawione, ale raczej z korzyścią dla książki. Dla tych, którzy pasjonują się polityką jest to lektura obowiązkowa!

Dyskusje

2 801