House of Cards. Bezwzględna gra o władzę

Okładka książki House of Cards. Bezwzględna gra o władzę
Michael Dobbs Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Francis Urquhart (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Francis Urquhart (tom 1)
House of Cards
Znak Literanova
2015-02-04
1994-01-01
Agnieszka Sobolewska
Agnieszka Sobolewska władza partia intryga dziennikarka

więcej Więcej

Genialna powieść ukazująca ciemne strony polityki: spiski, skandale, ale także bezwględność w dążeniu do wyznaczonego celu. Książka trochę mnie przeraziła, ze względu na prawie kompletny brak moralności u bohaterów.

Genialna powieść z niesamowitym głównym bohaterem. Polecam!!

Dobry pomysł ale autor nie ma daru pisania.

Sięgając po tę książkę, spodziewałem się dobrej i intrygującej powieści z akcją na najwyższym szczeblu polityki.
Znalazło się tylko to drugie.
Wszystkie te "intrygi" to tak naprawdę opis walki o władzę, która we wszystkich krajach wygląda niemalże tak samo. Nie ma tutaj nic odkrywczego i ciekawego. Dobrze, że książka jest krótka i czyta się ją szybko. W przeciwnym razie,...

Na półkach: , , , , , ,

Pierwszy tom trylogii, której głównym bohaterem jest Francis Urquhart. Człowiek ten nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć stanowisko premiera Wielkiej Brytanii.
Lektura pokazuje, jak umiejętnie potrafi wykorzystywać lęki i słabości wszystkich swoich przeciwników. Znajdziemy w niej też opisy manipulacji, korupcji, bezwzględnej ambicji.
Książka ta, mimo że napisana w...

Sięgnęłam z ciekawości, po obejrzeniu serialu, ale serial zdecydowanie lepszy.

Lepsza niż serial.

I to jest rozdanie polityczne, które się po prostu czyta!
Akcja prowadzona jest w taki sposób, że rozdział leci za rozdziałem. Książkę rozpocząłem przed oglądaniem serialu więc porównania nie oczekujcie. Wiem natomiast kto w serialu gra główną rolę i trochę mi to nasuwało postać serialową jako głównego bohatera książkowego. Nie ukrywam, że nie bez powodu, ale to się...

Polityczne intryganctwo i pięcie się w górę po szczeblach kariery - to i wiele więcej można znaleźć w tej książce. Nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po kolejne tomy.
PS. Wyobraźnia to potęga, zalecam więc wyobrażanie sobie Urquharta z twarzą Iana Richardsona (dla zainteresowanych - serial "House of Cards" z 1990 roku)

BAGNO Z KART
Tę książkę kupiłam w antykwariacie. Na siedemdziesiątej stronie znalazłam zakładkę. Pierwszy nabywca nie miał widać cierpliwości, aby dotrwać do końca i postanowił odchudzić biblioteczkę. Doskonale to rozumiem. Jeżeli ktoś liczył na to, że dostanie powieść na miarę genialnego, amerykańskiego serialu pod tym samym tytułem, to po tych kilkudziesięciu stronach...

2 907
    2 373