Marsjanin

Marcin Ring
kosmos Mars Marcin Ring surwival przetrwanie literatura amerykańska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Houston, nie mamy absolutnie żadnego problemu

121 Link do recenzji

Opinie [1 169]

Fajna, ożywcza lektura. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Moim zdaniem lepsza od filmu.
TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Absolutny klasyk hard sci-fi, mimo, że bardzo świeżej daty. Znakomite przygotowanie naukowe - z rozkoszą czyta się kolejne strony, wciągając się w świat Watney'a.
Współczesny Robinson Crusoe, bez Piętaszka, za to z Roverem i Habem. I mnóstwem znakomitych pomysłów, jak przetrwać w skrajnie wrogim środowisku Marsa. No i najważniejszą zaletą jest sama postać Marka Watneya z...

Ciekawa książka, jednak jej pełną wartość doceni pewnie ktoś o bardziej ścisłym umyśle lub wykształceniu niż ja. Chociaż skomplikowane obliczenia i eksperymenty chemiczne nie przeszkadzają w odbiorze fabuły, to mimo wszystko fajnie by było więcej z nich rozumieć.
Nacisk jest bardzo mocno położony na te właśnie aspekty, a bardzo mało na przeżycia i stan psychiczny bohatera,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z moich ulubionych książek SF. Całość czyta się jednym tchem, ciężko się od niej oderwać.
Główny bohater jest świetnie napisany i nietuzinkowy, Wieczny optymista, który zawsze znajdzie wyjście z każdej, choćby najtrudniejszej sytuacji i nigdy się nie poddaje. Prawdziwy bohater pozytywny, który nawet w ciężkich sytuacjach nie traci chęci życia i humoru. Chętnie bym...

Naprawdę niesamowita. Humor na idealnym dla mnie poziomie.

Czytana przeze mnie podczas epidemii koronawirusa, oprócz świetnej fabuły, intrygujących problemów technologicznych jest monumentem niezłomności i silnej woli człowieka. Lektura obowiązkowa dla każdego inżyniera :)

Fantastyczna książka, nie lubię i nie czytam książek sci-fi, ale zostałam do niej namówiona przez osobę, która ich wręcz nie cierpi. Ta książka naprawdę mnie wciągneła, autor przeniósł mnie na obcą planetę, razem z głównym bohaterem - zwykłym człowiekiem, bez jakiś super mocy - przeżywałam wszystkie te chwile w których walczył o życie, o każdy ml wody, o powietrze, o...

Dzień 21 kwarantanny koronawirusowej. Po nieprzespanej nocy skończyłem Marsjanina. Naprawiłem od rana pralkę i zmywarkę.
Teraz mam ochotę wyjść na dwór i przerobić samochód na łazik osiedlowy. Całe szczęście, że obowiązuje zakaz wychodzenia z domu :)
Świetna książka!

Bardzo przyjemnie się czyta. I człowiek jakoś tak się bardziej utożsamia z bohaterem podczas nieuniknionej domowej izolacji podczas kwarantanny. Warto.

Dyskusje

10 120