Rok szczura. Widząca

Olga Gromyko Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Rok szczura (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Год крысы. Видунья
Marina Makarevskaya
Papierowy Księżyc
Год крысы. Видунья
Rok szczura (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marina Makarevskaya

Jeśli ma wam coś z tej książki zostać, to najlepiej potrzeba przytulenia się do krowy lub upieczenia na ognisku ostatniej znalezionej w piwnicy rzepy
Więcej: https://nerdheim.pl/post/recenzja-ksiazki-rok-szczura-widzaca/

W porównaniu z głównymi bohaterkami z serii kroniki Belorskie główna bohaterka Oldze Gromyko wyszła blado na szczęście nadganiają to bohaterowie drugoplanowi. Mimo to wątpię że sięgnę po tę książkę po raz drugi.

Nie pamiętam w którym roku przeczytałam, uwielbiam serię o Wolsze, więc tę nową serię też kupiłam, czytało się dobrze, postacie ciekawe, nie żałuję wydanych pieniędzy ;-).

Solidne wyzwanie dla sympatyków twórczości Olgi Gromyko. Pierwszych dwieście stron to jak nie jej proza. Drętwawa, nijaka, z akcją przytwierdzoną do biednej wioski, w której dorasta jakaś tam dziewczyna. Też nijaka. Te dwieście stron, praktycznie połowa książki, jest jak marsz przez bagno. Krok za krokiem trzeba wyciągać stopę z głębokim cmoknięciem, by znów heroicznie...

Rok Szczura: Widząca to pierwszy tom trylogii, na którą składają się: Rok szczura: Wędrowniczka i Rok szczura: Świeca
Ogromny plus za humor, cięte wypowiedzi i riposty bohaterów, nie raz uśmiechałam się sama do siebie podczas lektury. Drugi plus za oryginalny pomysł na fabułę i historię zapisaną na kartach książek. Plus za bohaterów, którzy są niczego sobie. Minus za to,...

Każdy w książkach szuka czego innego - jedni oczekują kawałka zabawnego tekstu, przy którym odpoczną po ciężkim dniu, a inni wprost przeciwnie będą chcieli, by książka wypluła z nich umysłowe flaki. Niemniej sądzę, iż poza stylem pisania, oczekiwaniami oraz samą historią kryje się coś innego - sympatia do świata, bohaterów czy wydarzeń. Czytelnik musi w czymś odnaleźć to,...

Matko i córko... choćbym chciała, choćbym nie wiem jak się starała to nie daje rady czytać tego dalej. Jedyne co mi się kojarzy z tą książką to "Chłopi" Reymonta. Ta książka jest nudna i o niczym. Mam tylko nadzieje, że Kroniki Belorskie tej autorki nie będą podobnie pisane bo wtedy to już się załamię.

Doszedłem do połowy i stwierdzam że mam dość. Nie mam siły dalej czytać. Kompletnie mnie nie wciągelo. Czytam czytam i nic ciekawego. 0 humoru. Nie mogę sobie wyobrazić że tą książkę pisała Gromyko. W.Redna i Wierni Wrogowie to arcydzieła.. . A to? Brak słów.

Jak dla mnie książka-nieporozumienie. Po naprawdę świetnych powieściach o wiedźmie i bardzo dobrych wiernych wrogach rzuciłam się na rok szczura, który okazał się być ogromnym rozczarowaniem. Powieść rozkręca się dopiero w połowie, bo dopiero wtedy główna bohaterka przestaje być dzieciakiem, ale doprawdy mentalnie nieszczególnie się zmienia. Jedyne o czym marzy Ryska to...

wiagajaca

Dyskusje