Kroniki belorskie

Olga Gromyko Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Kroniki Belorskie (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Белорские хроники
Data 1. wydania:
2008-01-01
Marina Makarevskaya
Papierowy Księżyc
Белорские хроники
Kroniki Belorskie (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marina Makarevskaya

Choć Olga Gromyko zazwyczaj w swoich książkach oddaje głos żeńskim narratorkom, to ma szczególny talent do tworzenia fantastycznych bohaterów płci męskiej. Najpierw Len, potem Weres, a teraz Dar. Każdy z nich jest inny, ale wszyscy niesamowici. W tym tomie Weres też pojawia się w paru opowiadaniach (Len też w jednym, ale jako niemowlę, więc tylko ryczy), ale tym razem to...

"Kroniki..." nie są jednolitą powieścią, jest to zbiór opowiadań, w których niestety nie mogłam się doczytać/dopatrzyć wspólnego wątku ( poza tym że znajdziemy tu ta samą szkołę, wiedźmy, wilkołaki, i inne ....)
W tej książce znalazłam tylko 3 opowiadania które mnie zaintrygowały i dobrze mi się je czytało ( moim zdaniem były na tym samym poziomie literackim co pierwsza...

Ale jak to? Koniec? Ostatnia część? Nie może być.... Uwielbiam ten świat stworzony przez Olgę Gromyko i czekam z nadzieją na kontynuację - przecież to nie może być koniec belorskich historii, zwłaszcza kiedy do akcji wkraczają nowi, sympatyczni i energiczni bohaterowie, a przygody są jak zawsze barwne i przedstawione z dużą dawką humoru.

Lubie fantastyke oraz wcześniejsze książki autorki i muszę przyznać, że się nie zawiodłam!

Mam trudność z oceną ostatniego, szóstego tomu "Kronik berolskich", zatytułowanego tak jak sam cykl, ponieważ większość opowiadań zawartych w książce naprawdę mi się podobała! Przypadł mi do gustu również pomysł prowadzenia narracji tego tomu przez Olgę Gromyko - dostajemy do rąk faktycznie kroniki, a więc zbiór dziesięciu opowieści, dziejących się w świecie znanym nam z...

Kroniki Belorskie to bardzo dobre zwieńczenie i uzupełnienie cyklu. Wszystkie opowiadania łączy to, co od pierwszej lektury ujęło mnie w twórczości Olgi Gromyko – lekkie pióro, dowcip i często zaskakujące zakończenie. Jednym słowem, fani autorki nie powinni być rozczarowani

Cała opinia:

Kroniki Belorskie, podobnie jak Wiedźmie Opowieści, to zbiór opowiadań ze świata Belorii. Spotkamy tu wiedźmę Rudną - jest bardzo drugoplanową postacią oraz znaną nam pomrokę z Wiernych Wrogów - jej poświęcona jest cała opowieść. Reszta to całkiem nowe historie.
Każda z nich napisana jest z typowym dla Olgi Gromyko humorem i są po prostu świetne. Można odpuścić sobie ten...

Chyba spodziewalam sie czegos innego. Myslalam ,ze jakos te opowiadania zmierzaja do jednego celu. Do tego pare z nich konczylo sie w ciekawym momencie. Mialabym ochote na jakas kontynuacje a tu pstryk- koniec i juz... Uwielbiam serie w W.Rednej i ''Wiernych Wrogow'' ale ta czesc mnie troche rozczarowala.

Moja własna ,książka jest dla mnie bardzo dobra.Bo ja lubię fantasty.A tu mamy elfy czy trolle.To fantasty rosyjskie.A Rosjanie ładnie piszą o elfach.

Trochę długo czytało mi się tą pozycję, niektóre historie były zrobione jakby na siłę, jednak mimo wszytko charakter autorki był tu jak najbardziej przedstawiony . Jeśli ktoś pominie ten zbiór opowieści z Baleorii nic nie straci.

Dyskusje

• Fantastyka