Z miłości do prawdy

Karina Pjankowa Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Z miłości do prawdy (tom 1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Из любви к истине
Ewa Skórska
Fabryka Słów
miłość prawda
Из любви к истине
Z miłości do prawdy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Skórska
Obca Krew
miłość prawda

To nie jest Karina jaką znacie z poprzedniej książki.
Nie jest to pozycja zła, ale w zupełnie innym stylu, brak mi humoru i lekkości.
Jeśli szukacie intrygi fantasy - śmiało. Jeśli liczycie na humor rodem z "Prawa i Powinności" - to nie jest książka, której szukacie.

2019

Dobrze skonstruowany kryminał w szacie fantastyki. Barwni bohaterowie, dobra konstrukcja, nieoczekiwane rozwiązanie, niejednoznaczne zakończenie. Warto.

Druga (i wydana w Polsce, i w ogóle) powieść młodej rosyjskiej pisarki. Nie przypadła mi do gustu aż tak, jak debiutanckie "Prawa i powinności". Zabrakło tego humoru, tej tajemniczości, niepewności, jak potoczą się losy bohaterów... A może przeszkadzał mi silniejszy wątek romansowy albo zbyt podobny schemat?

Bohaterka jest tak doskonała i wyjątkowa, że aż nudna. Młoda, ale...

Książka była świetna! :)
Muszę wam powiedzieć, że posiadałam ją już przynajmniej od 4 lat, ale przez moje sceptyczne podejście nie mogłam się zmotywować aby ją przeczytać. Co było przyczyną mojej początkowej niechęci do tej książki? Szczerze mówiąc były to opinie krążące na jej temat. Pamiętam, że kupiłam ją na pewnej wyprzedaży i dopiero gdy wróciłam do domu sprawdziłam...

Udało mi się przeczytać pierwszy rozdział. Po nim jednak dostałam tak wielkiej niestrawności, że nie mogłam kontynuować czytania. Niechęć pojawiła się we mnie już na pierwszej stronie, później zaś pokazano mi to, do czego nabierałam pewności - autorka chciała stworzyć COŚ. Bohaterkę, Babę twardą jak stal, plującą jadem, niewzruszoną sucz przed którą klękają narody. W zamian...

Witam w świcie Rinnelis Tyen - Śledczej Straży Królewskiehj miasta Illeny, dla nieprzyjaciół po prostu Żmija.
Pozbawiona emocji i moralności doskonała maszyna w poszukiwaniu sprawiedliwości, ale jak ją lepiej poznacie to nie jest taka zła na jaką ją wszyscy (w tym ona sama) kreują.
Dla Rinnelis liczy się praca, praca no i jeszcze praca.
Przez pracę wpada w kłopoty, chcą...

Rozczarowałam sie...
Główna bohaterka niby straszna żmija, podła i bez serca, tylko szkoda,ze autor pokazywał również jej uczucia-strachu,wątpliwości..
I z tego wyszła śmieszna książka jakby pisana na dwie osoby .
Choć pomysł może i fajny,ale autorka totalnie to schrzaniła swoim warsztatem i nie zdecydowaniem.

Miałam nadzieję na odprężającą lekturę. Właśnie, miałam. Bo już od pierwszych stron książka powodowała zaciskanie zębów i złośliwe grymasy pod adresem głównej bohaterki. A mianowicie Rinnelis Tyen jest śledczą Straży Królewskiej w Illenie, stolicy Erolu. Najlepszą śledczą od ho, ho, ho… a może i dłużej. Śledczą stuprocentowo skuteczną, z przerażającą bezwzględnością...

Kryminał fantazy? Nic specjalnego, aczkolwiek zakończenie mnie zaskoczyło. Morał z tego, iż nie warto być uczciwym.

Lekka, wakacyjna książka. Niezbyt zawiła treść, bohaterowie przewidywalni.
Moim zdaniem istnieje mozliwość powstania drugiej części, jeżeli Autorka się "przyłoży", będzie pozytywny efekt.

Dyskusje

• Fantastyka