Wierni wrogowie

Okładka książki Wierni wrogowie
Olga Gromyko Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Kroniki Belorskie (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki Belorskie (tom 5)
Верные враги
Papierowy Księżyc
2017-10-31
2014-05-12
Marina Makarevskaya
Smoki

Za dużo lania wody. Za mało konkretnej, wciągającej fabuły. Wyjątkowo męczył mnie również styl autorki.

Trzeba przyznać, że widać, że powieść tworzona później niż "Zawód wiedźma". Może nie idealna - parę dłużyzn się trafiło, ale warsztat dużo lepszy niż przy starszych częściach :)

Na półkach: , , , ,

Trzymaj przyjaciół blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Moja przyjaciółka namówiła mnie na książkę tej autorki. Podchodziłam bardzo ostrożnie, gdyż w ostatnio czytanych fantasy polskich autorek dominowały wątki romansowe. Ostrożnie wybrałam jednotomowe dzieło autorki, ale okazało się, że świetnie się bawiłam.
Główną bohaterką jest nietypowy wilkołak zwany też pomrokiem, ale...

Piąty tom Kronik Belorskich. Tym razem zetkniemy się z zupełnie nowymi bohaterami, ponieważ akcja tej części rozgrywa się wiele lat przed narodzeniem Wolhy.
Powiedzenie "Trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej", jak najbardziej ma zastosowanie w przypadku Szeleny i Weresa.
Pomimo faktu, że mag polował na Szel, ona postanawia z nieznanych sobie pobudek pomóc mu,...

Całkiem zgrabna historia z typowym humorem i niedopowiedzeniami. Świat wilkołaków i innych pomrok, elfów i magów. Czasami męczyło mnie stałe nadążanie za bystrym umysłem Gromyko i miałam ochotę na jakąś większą oczywistość a końcówka jak to często, pozostawiła mi dużą dawkę niedosytu, ale do przeżycia. ;-)

Samodzielna powieść ze świata Belorii, i moim zdaniem zdecydowanie najlepsza fabularnie.

Błagam tylko, niech ktoś ogarnie porządnie redakcję! Bo tam błąd goni błąd i się skupić na treści nie można :)

Wciągająca i przezabawna opowieść. Wartka akcja i ciekawi bohaterowie nie pozwalają się nudzić. Niezawodnie poprawia nastrój więc bardzo chętnie do niej wracam.

Z Gromyko zazwyczaj bywa tak: fabuła wymyślona mistrzowsko, bohaterowie sympatyczni, zabawni i inteligentni, język bogaty i używany z pasją oraz talentem. Niestety, do tych zalet dopisać trzeba kiepski styl objawiający się chaosem opowieści i niejasnością wątków. Nie jestem w stanie dojść do tego, czy to wina autorki, czy tłumacza.

Książka dorównująca poziomem pierwszemu tomowi cyklu. Moim ulubionym bohaterem został oczywiście Weres - uwielbiam takich opanowanych facetów. Główna bohaterka chwilami mnie irytowała, jednak ogólnie dała się lubić. Bardzo zaskakujące było to, kto stał za "siłami zła". No i jak zawsze u Olgi Gromyko - dużo humoru, wartka akcja i bogactwo bajkowych stworzeń, takich jak...

W tej książce nie znajdziemy wiedźmy Wolhny i jej przygód....jednak jest ona osadzona w tym samym świecie Belorii.
.....Wilkołak, smok i czarodziej.... W przeszłości wrogowie...los w pewnym momencie zmusił ich do partnerstwa .... i przyjaźni...
Książka jest dobra, trochę się jednak rozczarowałam brakiem kontynuacji losów bohaterów poprzednich części serii...

1 134
    1 092