The Time Keeper

angielski
Sphere Books
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Jest to niesamowicie inteligentna i poruszająca opowieść, która wydaje się być zesłaną mi przez los akurat wtedy, kiedy jej potrzebowałam. Na kartach powieści zapisana jest historia bohaterów, w których możemy odnaleźć cząstkę nas samych. Książka daje możliwość na przewartościowanie życia, pomaga odnaleźć się w czasie i docenić każdą sekundę. Z całego serca dziękuję, że...

"Książka, która dla wielu czytelników stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian." - co za pierdolenie. Absolutnie nic nie zmieniła w moim życiu i nie jest to najlepsza książka Alboma. Mam wrażenie, że jest to autor jednej książki...

Nie będę się rozpisywac o tej książce. Napiszę tyle, że opis ksiązki nie zdradza za wiele i niebyt zachęca do czytania. Koncepcja jest ciekawa: dwie bardzo odległe do siebie linie czasowe, które z czasem sie splatają i wpływaja na siebie. Motyw Ojca Czasu jest tu przedstawiony jako ciężka robota, która może doprowadzić człowieka do szaleństwa. Zakończenie nie zaskoczyło...

Książkę czytało się lekko, szybko i bardzo przyjemnie.
Bohaterów, wbrew wszystkim ich wadom (jak egoizm lub bezmyślność) da się lubić, Cieszę się, że postacie nie były idealne, bo to właśnie nadawało im wyrazu i sprawiało, że przestawały być tylko papierowe.
Powieść ma bardzo silne przesłanie, które, chociaż momentami mnie dołowało, naprawdę dało mi dobrą lekcję.
Mimo...

"- Bóg nie bez powodu wyznacza kres ludzkich dni.
- Co to za powód?
- Żeby nadać każdemu znaczenia."

Książka o wartości czasu, docenianiu życia, byciu tu i teraz. Wartościowa.

Co biorę dla siebie?
Żyć tu i teraz, doceniać chwilę, smakować każdy dzień.

Nie dałem rady dokończyć czytać, przerosła mnie forma podawania treści przez autora - toporna, ciężka i nieciekawa, bohaterowie bez kszty finezji i ,,tego czegoś".

Jest to bardzo fajna książka, która pozwala zastanowić sę nad własnym życiem oraz przemijającym czasem. Dobrze uchwycone przemieszczania się w czasie. Ciekawie pokazuje różne postacie i jak ludzie powiini żyć. Daje do myślenia.

Przyjemna lektura, którą czyta się bardzo szybko.

Opowiada o historii Dora, inaczej znanego jako „Dziadek Czas”. Jest to osoba, która wpadła na pomysł, żeby zacząć odmierzać czas. Dor zapłacił za to wysoką cenę.

Historia pokazuje jaki stosunek do przemijającego czasu mają ludzie. Często próbują dogonić czas, zamiast korzystać z tego, który jest im dany.

Książka...

2/10 - bardzo słaba. Irytująca i moralizatorska przypowiastka o konieczności akceptacji Niezbadanych Wyroków Boskich w mixie "Alchemika" i "Opowieści Wigilijnej". "Marnotrawca Czasu" - to byłby znacznie lepszy tytuł (albo opis) tej książki.

super .Bardzo przypadła mi do gustu ,skłaniająca do zatrzymania się i zastanowienia.

2 686
    2 595