Cień wiatru

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1) literatura piękna
La Sombra del Viento
Beata Fabjańska-Potapczuk, Carlos Marrodán Casas
Muza
Barcelona Daniel Sempere antykwariusz
La Sombra del Viento
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1)
literatura piękna
Beata Fabjańska-Potapczuk, Carlos Marrodán Casas
Barcelona Daniel Sempere antykwariusz

Opinie [3 849]

Nie porwała mnie, ale szanuję fanów twórczości Zafona.

Książka z cyklu "must read". Wszyscy czytali, ja też muszę.
Nie mogłam zrozumieć jej fenomenu. Do połowy ciągła się jak flaki na oleju, potem trochę się rozkręciła.

„Bea twierdzi, że sztuka czytania powoli zamiera, że jest to intymny rytuał, że książka jest lustrem i możemy w niej znaleźć tylko to, co już nosimy w sobie, że w czytanie wkładamy umysł i duszę, te zaś należą do dóbr coraz rzadszych”

Daniel zostaje pewnego dnia zaprowadzony przez swojego ojca do tajemniczego miejsca którym jest Cmentarz Zapomnianych książek. Właśnie tutaj...

O czym jest ta książka?

„O książkach przeklętych, o człowieku, który je napisał, o postaci, która uciekła ze stron powieści, żeby je następnie spalić, o zdradzie i utraconej przyjaźni. To historia miłości, nienawiści i marzeniach, żyjących w cieniu wiatru."

Fabuła zaintrygowała mnie od razu, Daniel Sempere zostaje zabrany do tajemniczego labiryntu zapomnianych książek....

Co to za książka... Brakuje mi słów. Magiczna, pochłaniająca w całości. To trzeba przeczytać

Książka legenda. Żałuję, że tak późno po nią sięgnąłem. Czytając powieści Zafona, gdy jego bohaterowie przemierzają Barcelonę - mam wrażenie, że spaceruję wraz z nimi i nawet czuję zapach.

Klimatyczna i porywająca historia z intrygującą, mroczną Barceloną w tle. Dla marzycieli i niespokojnych duchów genialna.

Książka pełna prawd życiowych, bo czyż nie kocha się prawdziwie i szczerze tylko ten jeden jedyny raz ?
Nienawiść można pielęgnować całymi latami, podlewać niczym kwiat łzami, złorzeczeniami, pogardą.....i czekać, czekać aż któregoś dnia ....będziemy mogli w końcu spełnić swoją zemstę...i odpocząć....ale czy aby na pewno wtedy w końcu odpoczniemy....
Książka to dziwny...

Świetnie napisana, momentami trzymająca w napięciu - dawno się tak nie bałam czytając książkę

Generalnie książka była dobra. Miała swój niepowtarzalny klimat i była napisana w sposób, jakiego dotąd nie doświadczyłam w innych książkach. Intrygę domyśliłam się już przy pierwszym spotkaniu Daniela z nieznajomym "diabłem", aczkolwiek nie zepsuło mi to zabawy w trakcie czytania. Muszę natomiast zaznaczyć, że były momenty, przy których czytanie szło mi bardziej ociężale,...

Dyskusje

50 477