Cień wiatru

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1) literatura piękna
La sombra del viento
8373195025
Beata Fabjańska-Potapczuk
Muza
literatura hiszpańska Daniel Sempere Barcelona cmentarz zapomnianych książek
La sombra del viento
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1)
literatura piękna
8373195025
Beata Fabjańska-Potapczuk
literatura hiszpańska Daniel Sempere Barcelona cmentarz zapomnianych książek

Opinie [3 903]

Zachęcony przez ciocię chrzestną oraz liczne "wspaniałae opinie o tej książce" w końcu musiałem się zabrać do czytania tej bestselerowej powieści. Niestety ksiązką kusi złudnym opisem,który w rzeczywistości daje romans a nie powieść z duszą przygody. Na minus także dość dziwnie porowadzona narracja. Polubiłem jednak kilku bohaterów i ogólnie nie żałuję,że ja przeczytałem...

Cudowna powieść. Bardzo rozbudowana historia, która w wielu momentach zaskakuje. Serdecznie polecam!

Bardzo ciekawa, wciągająca opowieść. Dla tych, którzy uwielbiają Barcelonę, książki i zagadki pozycja obowiązkowa.

Na półkach: , , , ,

Z braku innych książek do przeczytania, po raz kolejny sięgnęłam po "Cień wiatru". I po raz kolejny się zakochałam. Uwielbiam ten magiczny, niepowtarzalny klimat! A opisana historia, jednocześnie piękna i tragiczna, na długo zapada w pamięć.
"Cień wiatru" to zdecydowanie jedna z moich ulubionych pozycji.

Zachwycająca. Polecam

Piękna opowieść o człowieku. Jest klimat, są wspaniali bohaterowie. Polecam

Fenomenalna. To, jak ułożone i powiązane są ze sobą wydarzenia i postacie — majstersztyk.

Łatwo się ocenia książki, napisać niewspółmiernie trudniej.
"Cień wiatru" to solidna pozycja. Narracja skrywa wiele faktów i odkrywa je przed nami na różne sposoby, daje miejsce na domniemania, zaskakuje. Historia niemalże kryminalna, nacechowana obsesją głównego bohatera i jak się okazuje będąca konsekwencją wielu obsesji, wielu podobnych Danielowi postaci. Konstrukcja...

Piękna historia. Bardzo ciekawy styl pisania. Podobało mi się. Choć nie czyta sie tego jednym tchem

Ciakawa opowieść. Przyjemnie odkrywało się strona po stronie historie bohatera i to co chciał odkryć.

Dyskusje

51 425