Cień wiatru

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1) literatura piękna
La sombra del viento
8373195025
Beata Fabjańska-Potapczuk
Muza
literatura hiszpańska Daniel Sempere Barcelona cmentarz zapomnianych książek
La sombra del viento
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1)
literatura piękna
8373195025
Beata Fabjańska-Potapczuk
literatura hiszpańska Daniel Sempere Barcelona cmentarz zapomnianych książek

Opinie [3 857]

Do polowy bardzo rozbudowany wstep, pozniej pieknie przemyslana historia - warto bylo czekac do konca ksiazki.

Cudowna, cudowna, cudowna!

Okładka polskiego wydania pasuje wręcz idealnie do tej historii. Gęsta mgła pokrywająca Barcelonę powoli rozrzedza się ukazując nowe szczegóły a czytelnik, nieśpiesznie, spacerowym krokiem odkrywa jej zakamarki.
Niesamowicie klimatyczna opowieść, zbudowana bardzo barwnym językiem. Każda z postaci wypowiada się co najmniej jak poeta z kilkunastoletnim stażem, co absolutnie...

Genialna, magiczna, odświeżająca.

Pięknie napisana książka. Zakochałam się w bohaterach i fabule. Wątek z autorem nieco surrealistyczny, ale czytało się genialnie. Polecam, polecam, polecam!

Piękna, ciepła, wzruszająca opowieść.

To jedna z najpiękniejszych książek, jakie w życiu przeczytałam. Cudowna, przejmująca historia rozgrywająca się w powojennej Barcelonie. Dramatyczna, porywająca powieść o ludzkich namiętnościach i pasjach, wielkiej odwadze, rozczarowaniu, nadziei, mroku, przewrotności, pokorze i jej braku, niezrozumiałym okrucieństwie, pysze, bezsensownie złamanym życiu, fortunie i nędzy,...

Dobra książka ale kolejnych części nie przeczytam. Ciężko się czytało mimo wszystko.

kocham i mam na półce

Nie porwała mnie, ale szanuję fanów twórczości Zafona.

Dyskusje

50 570