Dziewczyna, która igrała z ogniem

Stieg Larsson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Flickan som lekte med elden
kryminał, sensacja, thriller
Paulina Rosińska
literatura szwedzka Salander Blomkvist

Opinie [1 865]

Zdecydowanie najlepsza z całej trylogii, wciąga od pierwszej strony. Można powiedzieć, że przez czas czytania tej książki byłam wyłączona z życia. W tej części wątki nie są tak porozciągane i wszystko ładnie się łączy.

Trzymająca w napięciu, styl Larssona majstersztyk. Jednak kilka wątków lekko naciąganych oraz początek trochę przeciągnięty. Mimo wszystko polecam 🙂 baaardzo

2014

Początkowo byłam przekonana, że druga część serii „Millennium” spodoba mi się bardziej niż pierwsza. Okazało się jednak, że „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” posiada to, czego mi zabrakło w „Dziewczynie, która igrała z ogniem”. Mianowicie, zakończenie wszystkich rozpoczętych wątków.

Jednego jestem pewna. Stieg Larsson potrafi tworzyć mocne, konkretne postaci z krwi i...

Tylko 8 za scenę w lesie...no trochę naciągane. Ale poza tym nie ma się czego przyczepić.

Trochę się wahałam między 8 a 9 oceniając ten tom. Poprzedniemu dałam 8, a ten po przejściu pierwszych 150 stron pochłonęłam tak jak dawno mi się żadnej książki pochłonąć nie zdarzyło (i po napisaniu tej recenzji od razu sięgnę po finał serii), ale jednak, jeśli chodzi o samą konstrukcję zagadki kryminalnej to pierwszy tom był jednak lepszy. Tutaj, zwłaszcza pod koniec, są...

Powiem tylko to co innych tomach serii - dla mnie ukochany kryminał , ja nie mam się czego czepić.

Genialna. Zakończenie pozostawia niedosyt, po prostu trzeba przeczytać kolejna cześć. Bardzo wciągająca, nie można się oderwać

Bardzo dobra kontynuacja, utrzymuje wysoki poziom pierwszej części.

Doskonała

Świetna!