Dziewczyna, która igrała z ogniem

Stieg Larsson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Flickan som lekte med elden
kryminał, sensacja, thriller
Paulina Rosińska
literatura szwedzka Salander Blomkvist

Opinie [1 779]

Przed nami druga część „Millennium”, a co za tym idzie przygód Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista.

W pewien marcowy wieczór w swoim mieszkaniu zostaje zamordowana dwójka młodych ludzi – Dag i Mia. Nie przypadkowo ich ciała znajduje Mikael Blomkvist. Zna zamordowaną parę – Dag od kilku tygodni wraz z redakcją Millennium pracuje nad numerem specjalnym oraz książką, która...

Noo ten tom to jest mistrzostwo Stiega. Zdecydowanie dużo lepszy od poprzedniego. No i moja idolka Lisbeth normalnie wymiata. Cudo już zabieram się za kolejną część mam nadzieję, że będzie tak dobra jak ten tom. Polecam

Audiobook
Lektor: Krzysztof Gosztyła
Ocena: 9/10

Fantastyczny lektor, doskonale interpretuje, a głosem zagra każdego . Gosztyła i Larsson to duet idealny!

Minęły zaledwie dwa dni od kiedy skończyłam pierwszy tom, a już przeczytałam drugi. To znak , że druga część wciąga, czytelnik chce się koniecznie dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Jedynak, gdy autor już odkryl prawdę nie było jakiegoś wielkiego "wow" z moje strony. Poza tym całe szczęście, że mam od razu trzeci tom pod ręką, ponieważ druga część trochę się urywa...

Bardzo powoli się rozkręca , wręcz chwilami nudna

No, ta już nie była tak dobra, jak pierwsza część. Nie, żeby była zła, bo czytało się dobrze i szybko, a akcja bardzo wciągała. Ale miejscami była też trochę nadmuchana i to mnie raziło.

Podobała mi się bardziej niż 1 Tom historia Lisabeth jest okrutna. książkę czytało mi się trochę opornie ale końcówka przyspieszyła bicie serca biorę się za 3 Tom :) podsumowując książka dobra polecam fanom skandynawskich kryminałów. Mi osobiście przeszkadzały Szweckie nazwy

W pierwszym tomie poznajemy Lisbeth Salander. Jak wskazuje tytuł drugiego tomu serii - to właśnie jej historię poznajemy bliżej. Książka oczywiście dalej przedstawia nam losy Mikaela.

Świetny kawałek thrillera, kilka razy zaskakuje, rozwija znane już postacie, a Stieg Larsson pisze tak, że myślę, iż mógłby napisać książkę o kształcie i zastosowaniu mydła w kostce i nadal by się to dobrze czytało. Brakuje jednak tak dobrze zarysowanych relacji między bohaterami. Od około trzechsetnej strony wątki obyczajowe idą na bok. A szkoda, bo to moja ulubiona część...

Mimo wielowątkowości nie można się zgubić. Autor musiał się bardzo napracować żeby tak dobrze wyjaśnić wiele tematów i żeby były one zrozumiałe bez zaglądania do literatury fachowej Druga część Millennium to drugi majstersztyk.

Dyskusje

39 224