Dziewczyna, która igrała z ogniem

Okładka książki Dziewczyna, która igrała z ogniem
Stieg Larsson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Millennium (tom 2)
Flickan som lekte med elden
Czarna Owca
2009-05-11
2009-05-11
Data 1. wydania:
2008-01-01
Paulina Rosińska
literatura szwedzka Salander Blomkvist

Książka bardzo dobra warta przeczytania dobra jak część pierwsza wciągająca fabuła

Książka równie wciągająca jak poprzednia. Budującą napięcie od pierwszej, do ostatniej strony. Czasem śmieszy, czasem złości, czasem smuci, ale zawsze zaskakuje i ani przez chwilę nie nudzi. Czy to możliwe, że Salander i "Pieprzony Kalle"...? :) Od razu zaczynam trzeci tom.

"Dziewczyna, która igrała z ogniem" to niewątpliwie nie thriller idealny ze względu na choćby niemal "nieśmiertelnych" bohaterów, ale mimo wszystko bardzo, bardzo dobrze opowiedziana historia. Drugi tom koncentruje się na śledztwie prowadzonym przez pracownika gazety "Millenium" oraz jego dziewczynę. W pewnym momencie wplątana zostaje w to Lisbeth Salander, przez co jej losy po raz kolejny łączą się z losami Michaella.

Drugi tom serii Millenium to moim zdaniem bardzo dobrze skonstruowany thriller psychologiczny. Autor pokazuje, że ta sama osoba może być przez kilka osób widziana zupełnie inaczej. Podobnie, to, że ktoś spędza z inną osobą wiele czasu wcale nie znaczy, że tę drugą osobę zna i rozumie jej postępowanie.

"Dziewczynę, która igrała z ogniem" przeczytałem drugi raz i cały czas była to bardzo dobra rozrywka. Mam wrażenie, że inaczej zapamiętałem postać Michaela, ale zawartość przez te 3 lata się chyba nie zmieniła, co oznacza pewnie, że z każdym nowym czytaniem zwraca się uwagę na coś innego, co czyni tę książkę b.wartościową :)

Naprawdę ciekawa książka z szybko czytająca się historia.

Naprawdę ciekawa książka z szybko czytająca się historia.

Świetna książka. Mimo iż jest to druga część sagi, jakoś nie ustępuje miejsca pierwszej części. Tym razem autor skupia się na Lisbeth Salander, tajemniczej bohaterce, która skrywa mnóstwo tajemnic. Polecam.

bardzo mi się podobało. Akcja, napięcie, przekaz - PRo!

bardzo mi się podobało. Akcja, napięcie, przekaz - PRo!

Nie odbiega poziomem od pierwszego tomu. Czyta się z zapartym tchem.

Nie odbiega poziomem od pierwszego tomu. Czyta się z zapartym tchem.

Bardzo wciągająca pozycja, ciężko od niej się oderwać.

Bardzo wciągająca pozycja, ciężko od niej się oderwać.

Druga przygoda z Larssonem. Bywa momentami zbyt rozległe napisana ale nadal jest to majstersztyk jeśli chodzi o rozwój akcji i jej pokręcone zawiłości. Kończąc chce się kolejnej :) Wciąga intryguje i daje zaskoczyć. Szkoda że autora nie ma już wśród nas. Jedynie co chyba przyjrzę się dokładniej nordyckiej literaturze. Może znajdę coś podobnego do Stiega :)

Po przeczytaniu znakomitej pierwszej części Millenium ochoczo sięgnąłem po kontynuację serii i się nie zawiodłem. W porównaniu z poprzednią częścią rzuca się w oczy większa ilość wątków, więcej akcji, a główne śledztwo toczy się bardziej dynamicznie. Minusem w mojej opinii są zbyt rozległe opisy postaci drugoplanowych. Może pierwsza część trylogii przez swoją tajemniczość jest bardziej intrygująca, nie mniej jednak Dziewczyna, która igrała z ogniem jest bardzo dobrze napisanym kryminałem. Z przyjemnością sprawdzę kolejna część.