Gra Anioła

Okładka książki Gra Anioła
Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 2)
El Juego del Angel
Muza
2017-10-11
2008-01-01
Data 1. wydania:
2010-04-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Katarzyna Okrasko Carlos Marrodan-Casas Barcelona Daniel Sempere antykwariusz

Jest coś w tej powieści co zachwyca i pochłania totalnie. Może to szaleństwo przedziera się poza karty książki, by i nas wciągnąć ?

Nie wiem nawet jak to opisać. Zupełnie inna niż to co czytam zazwyczaj i chyba dlatego tak mnie zachwyciła.

Kontynuacja wspaniałego Cienia Wiatru. Równie piękna i inspirująca.

Kontynuacja wspaniałego Cienia Wiatru. Równie piękna i inspirująca.

Łaaał...
Coś niezwykłego...
Już dawno nie czytałam powieści, która sprawiłaby mi tak ogromną, nieziemską przyjemność... niemal mistyczne przeżycie.
Teraz nastąpi krótkie, ale intensywne wydanie z siebie achów i ochów... to jest tak dobre! i tak piękne!, że się tak naprawdę nie da wypowiedzieć! Carlos dopieścił każdą z moich szarych komórek odpowiedzialnych za wyobraźnię, humor, odczuwanie czytelniczej radości. Dialogi - majstersztyk! Tak mistrzowsko zagrał na moich wewnętrznych strunach wrażliwości, na istotnych dla mnie kwestiach, że do tej pory odczuwam drżenie wypełniające moją duszę po brzegi. Dotknął moich najgłębiej skrytych nieutulonych tęsknot...
Czytelnicza ekstaza w najczystszej postaci...
Tego mi było trzeba już od wielu miesięcy.

Łaaał...
Coś niezwykłego...

Co się w ostatnich 100 stronach tutaj wydarzyło? Nie wiem juz sama, czy to ja jestem jakaś niekumata, ale kompletnie nie rozumiem tej książki. Chętnie przeczytam wytłumaczenie końca od kogoś, komu chciałoby się mi je wyjaśnić

cudowna! niesamowita! porażająca!
Przeczytana w ciągu dwóch dni, niezwykle ciekawa i poruszająca historia pisarza, który poszukuje sensu w swoich działaniach. Nie brakuje w niej intryg, niepewności, miłości, sarkazmu i skłaniających do refleksji przemyśleń bohaterów.

cudowna! niesamowita! porażająca!

Nigdy w życiu nie czytałam piękniejszego zakończenia jakiekolwiek książki. I chyba już nie przeczytam. Od przeczytania ostatniego zdania jestem pewna, że powstała właśnie po to, by nim zachwycić. Z wybranymi książkami, które się kiedyś przeczytało jest tak jak ze starymi przyjaciółmi. Spotykasz się z nimi po latach i masz wrażenie, że nic się nie zmieniło - tak dobrze się rozumiecie, a jednocześnie nagle odkrywacie, że patrzycie na siebie zupełnie inaczej, albo dostrzegacie coś czego wcześniej nie widzieliście. Czas mija bardzo szybko i niestety znów trzeba się pożegnać na bliżej nieokreślona przyszłość, wiedząc że przy kolejnym spotkaniu nie będziecie już tacy sami. Taki właśnie jest Więzień nieba" znów cudowny, jednak inny niż kilka lat temu.
Książki które zapadły w duszę nie pozwalają się tak łatwo zapomnieć. Ta nie pozwoliła. Musi minąć kilka lat, żeby mieć chociaż minimalne poczucie, że czyta się ja "na nowo". I ta niepewność czy nowy ja nie rozczaruje się starą książką. Nie rozczarowałam się. Uwielbiam jeszcze bardziej. Powrót do niej nie sprawił, że się znudziła, stała się jeszcze piękniejsza.

Zafon Po raz kolejny zabiera nas do Barcelony Cmentarza Zapomnianych Książek, główny bohater to David Martin popularny pisarz, który postanawia przyjąć ofertę od tajemniczego pryncypała na napisanie książki, jakiej jeszcze nie było.
Niekiedy wolno rozwijająca się akcja irytowała mnie to połączenie tajemnicy z kryminałem, przyjaźnią i niespełnioną miłością do tego wnikliwe obserwacje i świetny styl pisania autora sprawiły, że czytanie tej książki to była dla mnie czysta przyjemność i świetna rozrywka.

Książka z bardzo ciekawą narracją, rozbudowana i przemyślna. Według mnie mogła być krótsza i fabuła mogła być bardziej zwarta. Kiedy doszedłem do strony 325 to szczerze nie chciało mi się już dalej czytać ale po tygodniu wróciłem bo nie lubię nie kończyć książki którą zacząłem.

Lektura tej książki była dla mnie niesamowitą przygodą! Zafón genialnie łączy elementy grozy, kryminału i literatury pięknej, dodając do tego szczyptę humoru, przejawiającą się w dialogach bohaterów. Barwny i niezwykle poetycki język sprawia, że od powieści nie można się oderwać, a z każdą kolejną stroną coraz bardziej wczuwamy się w wydarzenia i historie bohaterów. "Gra anioła" zmieniła moje postrzeganie literatury i pozwoliła poznać ją z nowej, piękniejszej perspektywy. Polecam z całego serca! 🥰