Gra Anioła

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 2) literatura piękna
El Juego del Angel
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Muza
Katarzyna Okrasko Carlos Marrodan-Casas Barcelona Daniel Sempere antykwariusz
El Juego del Angel
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 2)
literatura piękna
2017-10-11
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Katarzyna Okrasko Carlos Marrodan-Casas Barcelona Daniel Sempere antykwariusz

Opinie [1 521]

Wciąga, ma swój urok, ale jednak ma się wrażenie, że to cień "Cienia wiatru".

Dobrze jest pisać swoją opinię o książce zaraz po jej odłożeniu. Jest się pod jej wpływem, nie do końca porzuciło się jej świat. Piszę się na swoistym książkowym kacu, choć akurat w przypadku książki „Gra Anioła” kac ten trwa znacznie dłużej niż jak to bywa zazwyczaj po lekturze jednej z przeciętnych pozycji literatury. „Gra Anioła’ to, bowiem powieść, której świata nie...

Arcydzieło! Zdecydowanie najlepsza część tetralogii cmentarza zapomnianych książek. Książka wciąga swoją tajemniczością aż do ostatniej strony. Do końca czytelnik nie wie czy ma do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi czy też chorobą psychiczną. Główny bohater Dawid - niezwykle interesujący, wielobarwny, tajemniczy... Książkę pochłonęłam w dwa wieczory!

Niebywała!!!!!
Jestem pełen zachwytu.
Niezrozumiały pozostaje dla mnie epilog o braku starzenia się i wychowaniu dziewczynki

Przyjemna lektura

Ze wszystkich książek tego autora ta była jak dla mnie najgorsza, najciężej się ją czytało. Napisana dość ciężkim językiem i zbyt obszerna z bardzo rozwleczonymi wątkami.

Jak już się człowiek rozkręcił z pierwszą częścią, druga poszła jak z płatka - wciągająca historia. Inna jednak postacie się zazębiają i ciężko mi się zgodzić ze stwierdzeniem z początku książki, że można czytać je bez zachowania kolejności.

Podobnie jak „Cień wiatru”, „gra anioła” wciąga i trzyma w napięciu. Cudowna!!!

Ach . Czytając współczesne pseudo powieści, pisane prostymi zdaniami, naszpikowane błędami gramatycznymi, wulgaryzmami, myślę sobie czasem, że liczy się tylko kasa. Liczy się sukces, blask fleszy i to, co na wierzchu. Liczy się rozgłos, szum medialny i ilość, ilość, ilość. Zapomina się o jakości. I kiedy z niesmakiem odkładam na bok kolejną pseudo gwiazdę półek ...

Prawdziwe arcydzieło. Mistrz gatunku. Cała seria należy do moich ulubionych. "Grę anioła" czytałam 3 razy i za każdym rzem odkrywałam inaczej i na nowo. Polecam

Dyskusje

27 673